0Item(s)

Tvoj košík je prázdny ako nepopísaná strana.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • Zachráňte_svoje_črevo_Protiprdkavá_kuchárska_kniha Zachráňte_svoje_črevo_Protiprdkavá_kuchárska_kniha

Zachráňte svoje črevo Protiprdkavá kuchárska kniha

Igor Bukovský; Ivana Mesárošová; Petra Gálisová
AKV - Ambulancia klinickej výživy, s.r.o

Krátky popis

Nafukovanie, bolesti a kŕče. Reflux, Helicobacter a zápcha. Potravinové senzitivity, intolerancie a alergie. Celiakia, autizmus a Alzheimerova choroba... Čo sa to deje? Prečo je týchto problémov v poslednej dobe tak veľa? Ako spolu súvisia a ako ich zvládnuť? To všetko vysvetľuje a pomáha riešiť nová kniha dr. Igora Bukovského a jeho kolegýň z AKV.
Tvoria ju dokonca dve knihy v jednej – špeciálne limitované vydanie! Teória a prax v jednom obale. Teória = informácie, prípady a rady z AKV. Prax = kuchárska kniha s 80 receptami!

V prvej časti „Zachráňte svoje črevo!“ sa dozviete o svojom tráviacom systéme aj veci, ktoré ste celkom určite ani netušili: Črevný nervový systém: Prečo vám „zostane jedlo v žalúdku“ a čo s tým? Ako pomáha melatonín pri liečbe tráviacich problémov? Prečo úzkosť a panická porucha pochádza z čreva a čo s tým? Hlad: Prečo potrebujeme hlad a „škŕkanie v žalúdku“? Ako neustále jedenie v kuse poškodí trávenie, imunitu a celé zdravie? = FODMAP koncept!

V druhej časti „Protiprdkavá kuchárska kniha“ nájdete: až 80 nízko-FODMAP-ových receptov, ktoré pripravili a dôkladne odskúšali spoluautorky Ivana Mesárošová, MSc a Mgr. Petra Gálisová – toto je prvá slovenská Low-FODMAP kuchárska kniha! recepty na raňajky, polievky, šaláty, hlavné jedlá, dressingy, omáčky, nátierky a dezerty, ktoré sú nielen zdravé a chutné, ale hlavne pomáhajú riešiť syndróm dráždivého čreva (= nafukovanie, bolesti, kŕče, hnačkové a zápchové stavy) FODMAP koncept je vo svete naujznávanejší a najlepšie preskúmaný prístup k liečbe syndrómu dráždivého hrubého čreva a inch porúch trávenia všetky jedlá vás inšpirujú svojou farebnou fotografiou recepty používajú bežne dostupné suroviny väčšinu jedál si pripravíte do 25 minút pomedzi recepty nájdete množstvo ďalších zaujímavých informácií o potravinách, baktériach, tráviacich poruchách a diagnózach!

„Sme krehkí, sme zraniteľní na toľkých miestach a v toľkých okamihoch života. Keď človek pochopí tieto základné informácie a uvidí aký zázrak sa skrýva za fungovaním jeho tráviaceho systému a črevného nervového systému, neverím, že s nimi bude zaochádzať tak zle ako doteraz.“ – Dr. Igor Bukovský „Pôžitok zo sústavného jedla a sústavného trávenia sa zvyčajne končí sústavnými problémami s jedlom a trávením.“ 
Dr. Igor Bukovský Táto kniha vás prekvapí, poučí, zabaví a nasmeruje k lepšiemu tráveniu, imunite a zdraviu.

Dostupnosť: do 5 dní Osobný odber ZADARMO v Bratislave!

- +
19,92 €
Bežná cena: 24,90 € S nami ušetríte 20%

Detaily

MUDr. Igor Bukovský, PhD. (* 1966Martin) je slovenský lekár, ktorý sa od roku 1992 venuje otázkam výživy a trendom v oblasti zdraviu prospešnej životosprávy.

Absolvoval lekársku fakultu na Jeseniovej fakulte v Martine a lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V rokoch 1993 až 1994 bol jedným z protagonistov relácie o chudnutí "Tak už dosť" vysielaného Slovenskou televíziou, štúdio Košice, kde radil chudnúcim spoločne s Magdou PavelekovouMUDr. Leošom Středom a Jozefom Vajdom[1]. V rokoch 1990 až 2001 bol spolupracovníkom Slovenského rozhlasu a autorom niekoľkých rozhlasových cyklov o zdraví a výžive. V roku 2004 otvoril Ambulanciu klinickej výživy v Bratislave, vydal niekoľko vlastných kníh, najmä o vegetariánskej výžive. Sám Bukovský je vegetarián.[2] Od roku 1997 je externým spolupracovníkom televízie Markíza, v ktorej bol jeho brat Boris vedúci vydania Televíznych novín do roku 2015.

Ďalšie informácie

Autor Igor Bukovský; Ivana Mesárošová; Petra Gálisová
Vydavateľ AKV - Ambulancia klinickej výživy, s.r.o
Rok vydania 2017
Jazyk slovenský
Počet strán 256
ISBN 978-80-89719-04-4
EAN 9788089719044
  1. Igor Hnizdo
    17.10.2017
    jednoznačne
    Hodnotenie

    robím si občas ´´Shankaprakshalánu´´, tak viem trocha o čom to je. Ďakujem

Napíšte vlastnú recenziu

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 
Hodnotenie
Copyright 2013 - 2018 © iPark | Internetový obchod | Všetky práva vyhradené