Je až zarážajúce ako extrémne dobre môžeme byť , v dnešnej dobe (vďaka internetu), informovaní a zároveň sa môžeme mýliť na plnej čiare. Ešte viac zarážajúce je však to, koľko rôznych autorov údajne objavilo svoje unikátne a „revolučné“ riešenie všetkých problémov, ktoré sa týkajú chudnutia a celkového zdravia.

 

V knihe Čo vám výživoví poradcovia nepovedia by ste podobné extrémne vyjadrenia  hľadali márne. Autori Pavel Walek a Josef Tóth vám podajú objektívne, užitočné a ľahko pochopiteľné informácie, ktoré vám pomôžu sa aspoň trochu vyznať a zorientovať v dnešnom „preinformovanom“ svete výživy a radách rôznych výživových poradcov, s ktorými sa dnes stretávame doslova na každom kroku.

 

Kniha Čo vám výživoví poradcovia nepovedia obsahuje množstvo užitočných informácií, ktoré sú podložené viac ako 250 štúdiami. Okrem toho sú v nej aj zdravé recepty, ktoré sú dôkazom toho, že je možné jesť zdravo a zároveň veľmi chutne.

 

Vyskúšajte recept na vynikajúce batátové lievance:

Na jednu porciu budete potrebovať:

80 g batátov (sladkých zemiakov)

1 vajce

pol hrnčeka sójového mlieka

50 g celozrnnej hladkej múky

štipka soli

štipka prášku do pečiva

stévia alebo iné sladidlo (med, javorový sirup) na osladenie

Postup:

Batát olúpeme, nakrájame na malé kúsky a dáme na tri minúty do mikrovlnnej rúry, aby zmäkol. Potom batát rozmixujeme a metličkou primiešame vajce, mlieko a stéviu. V druhej miske premiešame múku, soľ, prášok do pečiva. Nakoniec oba zmesi spojíme a na troške kokosového oleja opečieme z obidvoch strán.

 

Batátové lievance