Kniha Dvojčatá z ľadu, www.ipark.sk
Ste pripravení na mysteriózny triler zasadený do gotickej atmosféry, pochmúrneho Škótskeho ostrova, kde hlavnými hrdinkami sú malé dvojčatá? O to viac, keď jedno z nich je mŕtve? Ste pripravení na zimomriavky a rozbúchané srdce?
 
Manželia Moorcroftovci, mali ideálny život. Dve deti, psíka a pekný dom v Londýne. Tragická "nehoda", im ale celú idylku zruinuje. Potom, čo jedna z dvojičiek vypadne z balkóna, sa ich rodinný príbeh začne meniť na tragédiu. Predajú dom v Londýne a sťahujú sa do starého domu na opustenom ostrove Skye. Na ostrove odrezaného od zvyška civilizácie a v zdemolovanom dome, sa začnú diať čudné veci. Alebo to ľudia sa začnú správať čudne? 
 
“Zostala som bez slova. Ticho mi až zvonilo v ušiach. „Prosím, zlatko?” dostala som konečne zo seba. „Prečo ma stále voláš Kirstie, mami? Kirstie je mŕtva. To Kirstie zomrela. Ja som Lydia.”
 
Ktorá z nich, je vlastne mŕtva? A prečo jedna z nich stále vidí svoju mŕtvu sestru? Prečo sa s ňou rozpráva a hrá sa? Veríte na duchov? Alebo sa to dá všetko logicky vysvetliť?

Skoro počas celej knihy budete veriť, že rodičia urobili obrovskú chybu a vyhlásili za mŕtve nesprávne dvojča.

Kniha Dvojčatá z ľadu, www.ipark.sk

 
Duchársky príbeh, pri ktorom vám budú naskakovať zimomriavky a čítať budete so zatajeným dychom. Autor vás neuveriteľnou rýchlosťou vtiahne do deja a v napätí vás bude držať až do konca. Už po prečítaní prvej kapitoly, vám stiahne hrdlo. Píše pútavo a jednoducho. Rovnako, ako pre mňa, aj pre vás to bude možno jednohubka. Jednoducho sa nebudete vedieť od knihy odtrhnúť. 
 
Mne osobne prirástla k srdcu najviac Lydia, malá introvertka, so záľubou v knihách. A ich mama, Sarah Moorcroftová, nuž... Najprv s ňou budete súcitiť, veriť jej a súhlasiť s ňou. Až na konci, vám zaručene zdvihne tlak.
 
Práve takéto knihy s duchárskymi tématikami ja môžem. Navyše, keď sú zasadené do sychravého a strašidelného prostredia. Mám rada aj taký ľudský prístup autorov, ako použil aj S. K. Tremayne. Jednoducho vie, ako sa prihovoriť "obyčajným" ľuďom. Niekedy totiž máte pocit, akoby boli knihy venované len školeným kritikom z New York Times. 
 
Knihy, ktoré u vás vedia vyvolať akékoľvek emócie, som vždy hodnotila kladne, a tejto by som dala aj 10 hviezdičiek z 10, ak by som mohla. 
 Kniha Dvojčatá z ľadu, www.ipark.sk

Autorka recenzie: Kristína Kalinová (instagram: @kalinova.kristina
)

Kniha Dvojčatá z ľadu vyšla vo vydavateľstve IKAR v 11/2017. V roku 2015 sa zaradila medzi desiatku najpredávanejších titulov denníka The Sunday Times. Kniha bola preložená do 26 jazykov a stala sa bestsellerom vo viacerých krajinách. 

Kniha Dvojčatá z ľadu, www.ipark.sk