Každá kniha ponúka 25 najkrajších cyklotrás, tipy a zaujímavosti, vyše 100 farebných fotografií, profily trás, itineráre a prevýšenie trás, mapové výrezy so zakreslenými trasami. 
Séria Najkrajšie cyklotrasy – to sú kompletné príručky, ktoré vložíte do batoha a vyrazíte na bicykel

 

Najkrajšie cyklotrasy: Tatry a okolie

Spoznajte veľhory zo sedla bicykla. Hoci Tatry sú spojené najmä s vysokohorskou turistikou, nájdeme v nich aj viaceré cyklotrasy nielen pre náročných cyklistov, ale aj pre cyklistov so slabšou kondíciou. 
V prvej časti sprievodcu vás cyklistické výlety zavedú do vysokotatranských dolín a v druhej časti absolvujete cyklistické okruhy v Spišskej Magure, Levočských vrchoch či na okraji Nízkych Tatier.
Odporúčame napríklad trasy Do Kôprovej a Tichej doliny, Pod Gerlachovský štít, K Ľubovnianskemu hradu, Ku Gánovským travertínom, či Do Múzea liptovskej dediny. 

 

Najkrajšie cyklotrasy: Podjavorinsko a Považie

Pod Veľkou Javorinou a v údolí Váhu pribúda stále viac cyklistických ciest, chodníkov a značkovaných cyklotrás, čo teší nejedného milovníka prírody.  Sieť značkovaných cyklotrás v Bielych Karpatoch, popri Váhu či v Považskom Inovci poskytuje viaceré možnosti na cyklistické výlety rôznej dĺžky a náročnosti. 
Prvá polovica z 25 prezentovaných cyklistických okruhov je situovaná do nádherného podjavorinského kraja a druhá polovica smeruje do údolia Váhu či lesov Malých a Bielych Karpát, Považského Inovca či Strážovských vrchov. 
Odporúčame trasy Popod Veľkú Javorinu, K Haluzickej tiesňave, Okolo Čachtického hradu, Ku hradu Beckov a Popod Vršatské bradlá.

 

Najkrajšie cyklotrasy: Košice a okolie

Ak sa ocitnete na východe Slovenska, malebná krajina Košickej kotliny obkolesená rôznymi pohoriami ponúka mnohé zaujímavé cyklotrasy. Odporúčané cyklistické okruhy vedú územím Košického kraja, pričom tri trasy prechádzajú aj cez územie Maďarska. Hoci základné trasy sú náročnejšie, každá má svoju ľahšiu alternatívu a tak cyklista si môže vybrať okruh podľa svojej kondície a chuti.
Prvých osem trás vedie v severozápadnej zalesnenej časti Košíc s bohatou turistickou históriou. 
Ďalšie trasy majú východisko i cieľ v Margecanoch, ktoré sú vďaka polohe a vlakovému spojeniu výborným „odrazovým mostíkom“ na cyklistické túry do malebného a zaujímavého okolia. 
Päť trás je situovaných aj do Slovenského krasu, ktorý možno aj za cyklistický raj. 
Odporúčame trasy Popri Hornáde, Cez kamennú bránu, Tokajskou oblasťou, Cez Kojšovskú hoľu alebo na Lajošku. 

 

V závere kníh nechýbajú praktické informácie, ako príprava na trasu, bezpečnosť, preprava vlakom, či služby pre cyklistov. Autori ponúkajú aj zopár všeobecne užitočných adries pre cyklistov ako bikermania.sk, cyklisticketrasy.sk, cykloklub.sk ap.