Čo čítali knihoverti v apríli 2018? - www.ipark.sk
Čo čítali knihoverti v marci? Nechajte sa inšpirovať našim výberom niekoľkých tipov z instagramu, kde je knihovertská komunita obrovská :) Chceli by ste objaviť u nás aj vy? Označujte svoje fotky #somknihovert, sledujeme všetky fotky a za každé označenie ďakujeme.
 
Lili (@lili.darknight) prečítala reportážnu knihu Nájdem si ťa - útlu knihu so silnou výpovednou hodnotou. Ako sama napísala na svojom instagrame "Táto tenká knižočka ma zasiahla niekoľkými nečakanými spôsobmi a ukázala mi, že to nebude posledná reportáž, po ktorej siahnem." 

Ak vás kniha zaujala a máte ju vo svojom wishliste, celý máj u nás prebieha súťaž o túto knihu - podmienky súťaže si môžete prečítať tu >>
Kniha Nájdem si ťa - www.ipark.sk (foto: instagram @lili.darknight)foto: @lili.darknight

@knizne_rande vzalo v apríli na knižné rande so sebou aj zaujímavú knihu O tyranii, ktorá ponúka 20 ponaučení z 20. storočia, kedy európske demokracie podľahli fašizmu, nacizmu a komunizmu. Boli to hnutia, v ktorých vodca alebo strana sľubovali, že vypočujú ľud a ochránia ho pred globálnymi existenčnými hrozbami. Je skvelé vidieť, že mladí ľudia siahajú aj po tomto druhe literatúry. 


Kniha O tyranii - www.ipark.sk
foto: @knizne_rande

Dominika (@domky3) patrí k najväčším fanúšikom Eleny Ferrante, pretože po jej knihovinke Zraňujúca láska siahla medzi prvými. Debutový román Eleny Ferrante, autorky Neapolskej ságy, sa odohráva v Neapole a rozpráva príbeh o matkách a dcérach v komplikovanej spleti lží, citov a spoločnej minulosti. Budete ju čítať tiež? Neprešmekajte našu májovú akciu :) 

Kniha Zraňujúca láska - www.ipark.sk
foto: @domky3


Kristi na istagrame známa skôr ako @imfreelikethewind siahla po staršej knihe Johna Greena (autora knihy Na vine sú hiezdy) Papierové mestá - je to kniha plná emócií. 

Kniha Papierové mestá - www.ipark.sk
foto: @imfreelikethewind

Erike (@eeeliska22) do zbierky prečítaných kníh pribudla kniha slovenskej autorky Mišky Hajdúkovej - Tanečnica, na ktorú sme upozorňovali počas apríla aj my v našich pravidelných knihovinkách :) Tanečnica je príbeh postavený na skutočných udalostiach: o tanečnici, ktorá si užívala v bohémskom Paríži 20.rokov minulého storočia bohémsky život, až do jedného dňa... 


Kniha Tanečnica - www.ipark.sk (foto: @eeeliska22)
foto: @eeeliska22

Príbehy na dobrú noc pre rebelky
- krásne ilustrovaná kniha o 100 ženách všetkých dôb zo všektých kútov sveta (z dávnej minulosti, ale aj súčasnosti), ktoré sa nebáli a častokrát aj napriek ťažkým prekážkam bojovali za svoje sny! Tento mesiac ju čítala napríklad aj Lenka alias @lenkin.svet, ktorá o nej napísala: "Je ako tabletka na zobudenie sa s pocitom, že nikdy nie si príliš stará, príliš mladá, príliš nesebavedomá či príliš nesmelá na to, aby si snívala veľkolepé sny a bola inšpiráciou pre druhých."

Kniha Príbehy na dobrú noc pre rebelky - www.ipark.sk (foto @lenkin.svet)
foto: @lenkin.svet

@gabi.sutoova hovorí o Knihe s veľkým K HANA takto: "Krásny, prepracovaný príbeh o vojne, plný utrpenia, zla a silných emócií. Tento príbeh budem mať v hlave ešte dlho..." Neostáva nám nič iné len súhlasiť, tento typ kníh by mali byť povinnou literatúrou na školách. Nenechajte sa odradiť českým jazykom, kniha sa číta sama, ani neviete ako a budete otáčať stranu za stranou. 


Kniha HANA - www.ipark.sk (foto: @gabi.sutoova)
foto @gabi.sutoova

Knihovertka Ermen @zapletena_v_knihach siahla po eseji od významného slovenského vedca, biochemika, pedagóga a nekonvenčného mysliteľa v jednej osobe, Ladislava Kováča. Kniha O zmysle ľudského života je útla knižka, ktorá nás nenechá ľahostajnými. Ladislav Kováč svojou knihou otvára novú esejistickú edíciu Skica, ktorá vychádza vo vydavateľstve Absynt pod kultovou značkou Kalligram.

Kniha O zmysle ľudského života - www.ipark.sk (foto @zapletena_v_knihach)
foto @zapletena_v_knihach

Román A hory odpovedali ozvenou je nádherná intímna sága vyrozprávaná v príbehoch rôznymi rozprávačmi, z ktorej dýcha autorovo hlboké a súcitné porozumenie toho, čo nás definuje ako ľudské bytosti a formuje náš život. Je to kniha do kresla, v ktorom sa spomalí čas – o šťastí v pokore, o ktorom možno ani len netušíme. V apríli ju prečítala aj knihovertka a @kniholoverka_ v jednom :) 


Kniha A hory odpovedali ozvenou - www.ipark.sk (foto @kniholoverka_)
foto @kniholoverka_

Simonka @girl_with_book prepadla druhému dielu tieňoloveckej ságe a na zoznam svojich prečítaných kníh jej pribudla kniha Pán tieňov od úžasnej Cassandry Clare. 


Kniha Pán tieňov - www.ipark.sk (foto @girl_with_book)
foto @girl_with_book

#somknihovert na instagrame