Únos je vynikajúco napísaný, pútavý triler, ktorý budete hltať od prvých strán.
Na scénu prichádza zvláštna agentka FBI Eve Rossiová, ktorá je špičkovou vyjednávačkou a kedysi viedla netradičnú a veľmi kontroverznú jednotku Vidocq.

Pri jej zriadení sa inšpirovali Eugènom Vidocqom, jedným z najznámejších francúzskych zločincov, ktorý však na sklonku svojej kriminálnej kariéry poskytol služby polícii. Vidocq sa stal legendou v boji proti zločincom a nakoniec aj riaditeľom Suréte.

 

Kniha Únos sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark. Osobný odber po celej SR zdarma>>

 

Evina jednotka Vidocq sa tiež skladá z kriminálnikov, je v nej jeden z najlepších svetových hackerov, falšovateľ peňazí, zlodej... kriminálnici, ktorí sú však geniálni vo svojej profesii a ako celok dokážu neuveriteľné veci.

 

Mesto aj katedrálu teda ohrozuje nebezpečný útočník, ktorého identita je neznáma, on však veľmi dobre pozná agentkinu minulosť. Prostredníctvom malého chlapca tlmočí svoje požiadavky, vzápätí sa ozve výstrel a na zem padá mŕtve telo. Je to chlapec, či narýchlo prizvaná vyjednávačka FBI?

Eve má nájsť a priviesť päť náhodne vybratých rukojemníkov. Svedkov, ako ich nazýva únosca. Eve sa dá zatiahnuť do nebezpečnej hry s protivníkom, ktorého zámery sú zjavne zlovestné, hoci nikto netuší, ako sa tento čudný súboj skončí. K dohode medzi únoscom a políciou však nedochádza.

 

Eve je bezradná, napätú situáciu sa teda snaží riešiť s pomocou tajnej jednotky Vidocq. Hodiny neúprosne odkrajujú vymeraný čas, ktorý však nahráva skôr páchateľovi.

 

Kto však za túto drámu nesie zodpovednosť?

 

Prečo musia umierať nevinní ľudia?

 

Dokáže Eve so svojím tímom zabrániť ďalšej tragédii?

 

Prečítajte si krátky úryvok z novinky Únos, ktorý je nesmierne napínavý s nečakaným rozuzlením. Prečítate ho na jeden dúšok:

Prijala ponuku viesť netradičnú a veľmi kontroverznú jednotku.

Vidocq.

Pri jej zriadení sa inšpirovali Eugènom Vidocqom, jedným z najznámejších francúzskych zločincov, ktorý však na sklonku svojej kriminálnej kariéry poskytol služby polícii. Vidocq sa stal legendou v boji proti zločincom a nakoniec aj riaditeľom Suréte.

Americká jednotka Vidocq, zriadená po prvej svetovej vojne, spojila osudy zlodejov, falšovateľov, vydieračov a vrahov s výnimočnými schopnosťami, ktorí používali metódy, po ktorých bežní agenti siahnuť nemohli. Každý člen dostal jednoduchú ponuku: Vstúpte do vládnych služieb, alebo poputujete rovno do basy. Jednotka žala jeden úspech za druhým. V tridsiatych rokoch zatkli nemeckých sabotérov pár dní po tom, čo sa z ponorky vylodili na pobreží Atlantiku. Zlikvidovali niekoľko prominentných členov newyorských mafiánskych klanov. Jednotka kráčala so súčasnosťou a najímala si členov s rôznymi schopnosťami od expertov na zbrane až po bezpečnostných technikov.

Najprv jej pripadalo nemožné, aby niečo podobné viedla.

Vždy hrala podľa pravidiel. Oni sa z nich smiali.

Výcvik v nej potlačil pocit vlastnej dôležitosti. Oni si pestovali ego.

Naučila sa obetovať v prospech celku. Oni slovo „tím“ nepoznali.

Inými slovami, nemala s nimi nič spoločné. Hoci niečo by sa možno našlo – vždy išli priamo na vec. Vo svojom fachu boli najlepší. A najmä veľmi neradi prehrávali.

Vidocq bola jednotka určená na hasenie najväčších požiarov. Povolali ju, keď sa vyčerpali ostatné možnosti. Prípadne vtedy, keď potrebovali na niekoho zvaliť vinu.