Toto sú moje tipy pre krásne a zdravé telo, tvrdí na obálke, ktorá sa dostala na najvyššie priečky rebríčkov predajnosti aj medzi bestsellery New York Times. Nejde o jej osobnú spoveď, súkromie, pikošky, ani prehľad úspechov. Kniha Byť šťastnou sa oplatí je akýsi návod, ako sa pozitívne naladiť a vnútorne sa motivovať.

 

Preslávili ju herecké úlohy v známych amerických filmoch – Vojna neviest, Ako prísť o muža za 10 dní, či Na pokraji slávy – no tentoraz odhaľuje vlastné tipy pre krásne a zdravé telo, ako aj šťastný a harmonický život.

 

Byť šťastnou sa oplatí je vnímavý a veľmi osobný náhľad na zdravie od ženy, ktorá sa riadi tým, čo hovorí.
Vaše telo vie, čo je pre vás dobré, vnútorná harmónia, či to ako venovať pozornosť indiciám, ktoré nám podsúva naše telo.

Hľadáte liek alebo cestu proti stresu? 
Každý s ním máme skúsenosti a nie je ľahké s ním bojovať. Kate vo svojej knihe hovorí: „Všetci vieme, že priveľa stresu škodí, a je to pravda. No niekedy môže mierny stres aj prospievať – udržiava nás v strehu a buduje našu citovú odolnosť a vytrvalosť. Mierny stres aktivizuje náš mozog a telo, vďaka čomu sa vieme lepšie sústrediť. Ak budete v budúcnosti v strese, skúste si danú situáciu preformulovať: „Počuj, moje vnútorne ja – tento stres nám prospieva!“ Je to o zmene pohľadu na vec. 
Keď som v minulosti zažívala zvýšený stres, ľahla som si do postele a plakala. Teraz si poviem: „Fajn. Nie som z toho nadšená, ale prekonám to.“ A funguje to.
Nepodceňujte silu vyrieknutých slov!“

So svojimi čitateľkami sa s láskou delí o to, ako sa jej podarilo spojiť sa so svojím vnútorným ja a porozumieť potrebám svojho tela. Kate sa stotožňuje aj s Ajurvédou a prikladá jej dôležitý význam vo svojom živote.

Ako Kate Hudson priznáva, väčšinu týchto vecí sa postupne naučila od svojej mamy, Goldie Hawn, taktiež slávnej hollywoodskej herečky, ktorá je známa svojím zdravým životným štýlom a stabilným manželstvom.

Nechajte sa teda inšpirovať tipmi a poznaním Kate Hudson, a aj vy sa postupne začnete cítiť sebavedome, vynikajúco a nájdete vlastnú vnútornú harmóniu. Veď byť šťastnou sa rozhodne oplatí.

 

Prečítajte si úryvok z knihy Byť šťastnou sa oplatí:

Ako ženy vieme, že o všetkom rozhodujú detaily. Nemáme záujem o všeobecné informácie, ktoré sú určené pre masy ľudí. Uprednostňujeme skôr osobné, citlivo vážené rady, ktoré nám otvoria oči a vďaka ktorým získame nový pohľad na vec. Nové informácie si chceme zvnútorniť, aby nám dávali zmysel. A v tomto duchu som napísala aj túto knihu. Najskôr vám poviem viac o svojom zápisníku, aby ste si mohli začať písať svoj vlastný.
Zápisník chápte ako niečo abstraktné – je to priestor, kde si môžete zaznamenávať všetky svoje myšlienky, pocity, otázky a obavy súvisiace s vaším telom, ale aj so životom ako takým. Tak to robím ja. Je to istá forma dokumentovania môjho života, prostredníctvom ktorého mám kontakt so svojím vnútorným ja. Niekedy je zápisník zároveň aj mojím denníkom.
Niekedy si doň kreslím. Môžete naň použiť naozaj hocičo – blok, diár alebo poznámky v mobile. Ak ma prepadne panika alebo neviem, čo ďalej, vrátim sa späť k svojim poznámkam. Ak mám dobrú náladu a mám z niečoho radosť, zapíšem si to do svojho zápisníka. Po behu, meditácii alebo obzvlášť náročnom dni si otvorím zápisník a zaznačím si doň svoje myšlienky, pocity a nápady, ktoré sa mi práve vynárajú v hlave. Môj zápisník je vlastne záznamom môjho momentálneho stavu, ktorý sa neustále mení. Vďaka nemu som v nepretržitom spojení so svojím vnútorným ja a s tými, ktorých mám rada. Dodáva mi sebavedomie.
Ukážem vám, ako si môžete začať písať svoj vlastný zápisník a vypestovať si tak intuitívny vzťah so svojím vnútorným ja. Vzťah, ktorý bude, myslím si, viesť k vašej vnútornej rovnováhe, pocitu prepojenia a vnútornej vyrovnanosti. 
Na to, ako objaviť svoje pravé ja, neexistuje jeden návod pre všetkých.
Dúfam však, že sa vám podarí nájsť svoju vlastnú cestu.
Samozrejme, poviem vám o svojom štýle stravovania i o tom, ako môžete byť aktívne. No nechcem od vás, aby ste to začali do bodky kopírovať. 
Táto kniha vám má pomôcť objaviť to, čo máte rady, a rozhodnúť sa, čo vám vyhovuje. Možno vás inšpirujem; možno vám bude konečne jasnejšie, čo potrebujete, aby ste boli šťastnejšie. Poskytnem vám spoľahlivé informácie, ktoré vám pomôžu robiť správne rozhodnutia – tie, ktoré u vás budú aj fungovať.