Majster historických románov Robert Harris podáva svojim čitateľom mimoriadne aktuálny príbeh vo svojej trilógii Impérium, z ktorej vyšla finálna časť s názvom Impérium: Diktátor.

 
„V Harrisovom podaní je boj o moc nielen nebezpečný, ale aj podmanivo krásny,“ napísal prestížny THE TIMES.

 

Robert Harris si zvolil pre Impérium veľmi vďačnú tému a nakoľko je skvelým rozprávačom, pre čitateľov je táto jeho trilógia naozaj lahôdkou. Vynikajúci príbeh plný napätia a prekvapení. Úchvatné rozprávanie pre všetkých, ktorí milujú starovekú históriu, zákulisné intrigy, duchaplné myšlienky.
Harris navyše vystihol danú dobu, ktorá však presahuje až do dnešných čias. Je nadčasová. Či už postavami, ich konaním, alebo udalosťami. My ľudia sme boli odjakživa skorumpovaní...a ešte čosi navyše.

Harris nás pozýva do sveta intríg, volebnej korupcie a zákulisných bojov, aby opísal cestu výnimočného, inteligentného ale aj prefíkaného Cicera na vrchol.
O vládu nad Rímom s ním zápasia: Caesar, jeho bezohľadný mladý rival, vrchný generál republiky Pompeius, najbohatší muž republiky Crassus, politický fanatik Cato, psychopat Catilina a ambiciózny sukničkár Clodius.

Osudy týchto skutočných historických postáv – ich spojenectvá a zrady, krutosti a klamstvá, brilantnosť a zločiny – spoznáte v  jedinečnej sérii Impérium (s časťami Impérium, Impérium: Boj o Rím a najnovšia  Impérium: Diktátor). 

Robert Harris pôsobil v BBC, neskôr začal pracovať ako redaktor v novinách The Observer, prispieval do The Sunday Times a The Daily Telegraph. Napokon sa dal na písanie kníh a urobil dobre.