Môj Paríž kniha iPark

Môj Paríž je plnofarebná kniha o jednom z najromantickejších miest sveta. Množstvo zaujímavých tipov a najmä fotografií. „V Paríži som žila veľakrát, väčšinou som bývala v hoteloch. Teraz sem chodievam pracovne aj na dovolenku, stretnúť sa s priateľmi, pracovať na knihe... A napriek tomu, že som precestovala veľa miest, žiadne iné nedokáže opantať moju predstavivosť tak ako Paríž,“ vyznáva sa autorka Alessandra Mattanza.

 

Paríž je mesto, ktoré cítite na pokožke, prúdi vám v krvi, dotýka sa duše. Vnímate ho aj nosom: má svoju vôňu. Zaráža vás nekonečným farebným životom a pouličnými scénkami.
Paríž vás zvedie a vtiahne do očarujúceho románika plného melanchólie, ktorému nikdy neodoláte.
„Občas na mesto myslím, keď som niekde ďaleko, a ako prvé si vždy vybavím svoju poslednú návštevu, Zakaždým je to iné. Môže to byť budova, ktorú som zazrela cez okno taxíka v daždivý deň, keď som odchádzala z centra. Alebo neónový vývesný štít reštaurácie, ktorej jedlá stále cítim na jazyku. Stanica metra, kde som zahliadla bozkávajúcich sa milencov. Bateau mouche plávajúca po Seine popod most. Hotelové okno, z ktorého vidno Eiffelovu vežu a ktoré ju rámuje ako obraz. Alebo roh uličky, spoza ktorého vykúka zvedavá mačka.“

Kniha Môj Paríž ponúka takúto prechádzku nádherným mestom, ktoré vás očarí vždy, keď doň zavítate. Nech už to je druhý, desiaty, alebo tridsiaty raz.
nech už sa Paríž rozhodnete objavovať akokoľvek, mesto vás určite očarí. Aj na stránkach tejto nádhernej knižky.