Takmer všetci snívame o úspechu. Po úspešnej knihe Navarme si úspech prichádza Lýdia Eckhardt na trh s novinkou Bežať šťastiu oprotiV prvej časti chronologicky opisuje svoj životopis na základe skutočných historických udalostí a je zameraný hlavne na podnikateľské začiatky. V druhej časti sa autorka zamýšla nad hodnotami života, ktoré vyprofilovali vlastné skúsenosti. A v tretej časti, ktorá je nazvaná Moja vysoká škola podnikania, sú spísané osobné dvadsaťšesťročné skúsenosti hlavne v oblasti podnikateľského života.

A prečo Bežať šťastiu oproti?

Týmito slovami skončila Lýdia Eckhardt svoju prvú knihu – Navarme si úspech a tak sa rozhodla nadviazať na to. Po ceste obyčajného života bez ružových okuliarov. Príbehy sú pravdivé a dajú čitateľovi možnosť nazrieť do jedného obyčajného života bez prifarbovania – bez spomínaných ružových okuliarov.

V knihe Bežať šťastiu oproti autorka ponúka svoje vlastné skúsenosti a vnútorné zásady. Tu je krátky zoznam zásad a receptov na úspech, ktorými sa riadi:

  • Usmievajme sa
  • Neberme sa príliš vážne, nikto nás tak vážne neberie
  • Buďme pozitívni a obklopujme sa pozitívnymi ľuďmi
  • Inevstície do zdravia a vzťahov
  • Choďme za svojím cieľom
  • Tešme sa z každého úspechu
  • Konkurenciu vnímajme ako dar, ktorý nás posúva dopredu

Lýdia Eckhardt patrí už 26 rokov medzi najznámejšie tváre módneho priemyslu na Slovensku. Jej šaty nosí viacero známych osobností. Dnes vlastní značku Lýdia Eckhardt Exclusive a Dione a v roku 2010 otovrila módny salón na brehu Dunaja. Medzi jej ocenenia patrí cena Hospodárskeho klubu "Zlatý biatec ako najúspešnejšia podnikateľka”, ktorú získala v roku 1998. V roku 2006 získala ocenenie za podnikateľský čin, ktoré jej udelil primátor mesta Bratislava

Začítajte sa do ukážky z novinky Bežať šťastiu oproti:

Kapitola 6

Moje prvé prehliadky

„Také, aké boli moje začiatky, presne také boli aj moje prvé prezentácie. V duchu mladistvého nadšenia som pripravila prvú prehliadky v bratislavskej reštaurácii Arkádia. Bolo to v roku 1991, tesne pred otvorením salónu na Ulici Mateja Béla. Jasné, že som ani náhodou netušila, čo ma čaká. Kdeže vizážisti, kaderníci... a sponzori sa mi javili ako sedem divov sveta. Pozvaných hostí som obtelefonovala, veď na pozvánky som nemala. Ráno som sa zastavila u kaderničky a s nádhernou frizúrou som sa pustila do práce. Naložila som všetky modely do vlastného auta – podarilo sa mi ich previezť asi na päťkrát. Vyložila, rozmiestnila, trochu prežehlila a s roztrasenými rukami (od strachu) som sa snažila vylepšiť moju „fasádu“. Vlasy sa mi už nepodarilo zachrániť – veď celodenné behanie ich poriadne poznamenalo. Čo pri mojich „troch vlasoch“ naozaj nie je problém.“