Mladá hrdinka príbehu Všetko sa raz skončí Simona pracuje ako asistentka riaditeľa v súkromnej firme a úporne sa usiluje utajiť pred ostatnými kolegami svoj ľúbostný vzťah so šéfom. Uprostred tvrdej reality sa často utieka k spomienkam na nedávnu minulosť - na dospievanie v harmonickej rodine, nesmelé dvorenie kamaráta, bezstarostné roky na strednej škole.

Pohodový život  rodiny s dvoma pubertálnymi deťmi sa mení v okamihu, keď náhle zomrie otec a mamu prepustia zo zamestnania. Citová ujma je umocnená existenčnými problémami. Počiatočné zomknutie rodiny a stlmenie tínedžerských treníc okolo poriadku a spolunažívania v jednej izbe vystrieda ďalšia trauma. Frustrovaná matka si nájde nevhodného partnera a deti de facto prichádzajú aj o matku. Simona využije prvú príležitosť o osamostatnenie sa a odchádza.

Rýchla svadba a postavenie manželky vo veľkom dome a finančnom dostatku sú však len zdanlivým šťastím. Niečo tu nehrá. V dome nájde plavky, v ktorých je exmanželka jej milovaného na fotografii, ktorú poslala deťom z cudziny. Ako je to možné?

Ako zvládne úskalia a prekážky, ktoré pred ňu stavia zložitá situácia?
Podarí sa jej napokon nájsť to, po čom túži, a čo je najdôležitejšie, získa späť rodinu, o ktorú takmer prišla?

Román Všetko sa raz skončí je tiež odkazom, že ak vám niečo v živote nevyjde, nie ste v tom sami a každá situácia má svoje riešenie.
Katka Gillerová opäť stavia  na svoj osvedčený postup – dve časové línie a záhada s detektívnym nádychom. Nechýba humor, ktorým sa vyznačovali aj jej predošlé knihy, najmä debut Láska si nevyberá.

Príbeh sa dotýka aj puberťáckeho života, ktorý býva plný párty, ale aj rizika siekt a obchodu s bielym mäsom. Na rozpade dvoch rodín Katarína Gillerová skvele poukázala na zložitosť rodinných vzťahov, aj v širšom zábere.  „Keď sa mi v hlave zrodí príbeh, myslím už len na to, aby som ho dobre napísala a aby udržal čitateľa v napätí až po poslednú stranu,“povedala Katarína Gillerová.