Ľavá ruka Boha je skvelý príbeh, má originálny námet a majstrovské rozprávačstvo, ktoré nenechá čitateľov vydýchnuť, kým neobrátia poslednú stránku.

Teraz vyšla celá trilógia v jednej knihe. Tri knihy v jednej za super cenu. Začnete čítať a neprestanete, kým neotočíte aj poslednú 840.stranu.

Autor Paul Hoffman spolupracoval s velikánmi ako Francis Ford Coppola, svoju pečať dal kultovému filmu Krstný otec a na konte má aj ďalšie hity.

 „Prvú časť Ľavá ruka Boha som chcel postaviť na výzve, ktorá je vlastná v podstate každému. A bez násilia a brutality,“ prezradil Paul Hoffman. „Ľudia majú tendenciu knihy rozdeľovať na dva druhy – „únikové fikcie“ a serióznu literatúru. Odmietam toto rozdeľovanie. Einstein povedal, že všetko má byť také jednoduché, aké to len môže byť, ale nie jednoduchšie.“

Paul Hoffman sa sám narodil v dome bez tečúcej vody a elektriny. Svietili petrolejkami a jeho otec padol z neba:-) Bol jedným z priekopníkov parašutizmu. Keď mal Paul desať rokov, dali ho do Katolíckej internátnej školy, kde všade naokolo existovalo násilie a každodenné peklo. Mal šestnásť rokov, keď sa dostal von, ale bez akéhokoľvek vzdelania. Vtedy narazil na úžasného učiteľa, ktorý vo ňom premenil veľmi rozhnevaného chlapca na úplne inú, normálnu ľudskú bytosť.
Tam niekde sa zrodila trilógia Ľavá ruka Boha.

Hoffman sa úspešne vyhol typickým klišé žánru fantasy. Gejzíry lacnej mágie a nadľudské schopnosti nahradil umom a taktikou,“ povedal prekladateľ Michal Jedinák, ktorý sa pri preklade radil dokonca so samotným autorom. Vyžadovali si to niektoré detaily, ktoré si Hoffman vymyslel pre svoj svet a v našej realite nemajú obdobu.

Mimochodom, v Anglicku Paula Hoffmana odmietlo 12 vydavateľov a až trinásty Penguin ho kúpil. Viacerí vydavatelia tvrdili, že ten príbeh je úžasný, obdivujú, ako ho napísal...ale že je príliš čudný, aby mal komerčný úspech. Trilógia Ľavá ruka Boha sa napokon stala svetovým megahitom a aj na Slovensku sa z nej predali desaťtisíce výtlačkov.