Spisovateľka Katarína Holetzová vydáva strhujúcu novinku Svorka.Detektívny triler odhaľuje tajomstvá bývalých detských špiónov, ktorých vraždy otriasli celým Slovenskom. Po úspešnom debute s titulom Smrť prekliatych (vyšiel úspešne v týchto dňoch aj v českom preklade) tak predstavuje slovenská autorka detektívnych príbehov už druhé pokračovanie zo série s detektívom René Juhászom. Novinku Svorka vychádza vo vydavateľstve Marenčin PT a kúpiť ju môžete priamo tu.

René Juhász bude vyšetrovať záhadnú vraždu podnikateľa v luxusnom hoteli, ktorý v minulosti slúžil ako detská ozdravovňa. Podľa viacerých zdrojov tu tajne vychovávali detských špiónov a z minulosti sa vynorí mnoho ďalších nepekných tajomstiev. A pribúdať začnú aj mŕtvi,” prezrádza o svojej novinke sama autorka Katarína Holetzová. Základom pre zrod novej slovenskej detektívky boli medializované informácie o tajnej výchove detských špiónov v bývalom Československu. Téma rezonovala vo viacerých krajinách východnej Európy. Konkrétne zneužívanie detí na plnenie úloh tajnej služby sa potvrdilo napríklad v Rumunsku. Kniha Svorka je príbehom o sérii vrážd, kde obete spája práve tajuplná minulosť. Časť príbehu sa aj preto odohráva v zrekonštruovanom luxusnom kaštieli Chatteau Kondrad, ktorý v minulosti slúžil ako detská ozdravovňa.

Kniha Svorka je druhým prípadom detektíva René Juhásza, ktorý bol hlavnou postavou aj prvej knihy Smrť prekliatych. V úvodnom príbehu detektívnej série je čitateľ svedkom mysteriózneho príbehu plnom záhadných vrážd v tajomnom prostredí slovenských hôr. Dedina Terovce je stratená na konci sveta a vraždy naznačujú, že páchateľom musí byť šialenec…

Dvadsaťdeväťročná autorka Katarína Holetzová je veľkou fanúšičkou literatúry všetkých žánrov, najbližšie sú jej práve klasické detektívky z pera Agathy Christie či sira Arthura Conana Doyla. Inšpiráciou pri písaní vlastných detektívnych príbehov je najmä prostredie slovenských hôr a vidieka. Katarína Holetzová pôsobí aj ako literárna a hudobná publicistka. V minulosti písala pre denník Pravda, Sme a české magazíny Rock&Pop a Report. Prednáša na vysokej škole a voľný čas pomerne nespravodlivo rozdeľuje medzi písanie kníh a čas strávený so svojim zlým psom a dobrým manželom.

Napísali o Kataríne Holetzovej:

„Výrazný detektív, na ktorého nezabudnete.“, Dado Nagy, RTVS

„Máme do činenia – eufemisticky podané – s princeznou slovenského krimi!“, Diana Mašlejová, denník Pravda

"Smrť prekliatych je výborná kniha. Zápletka, postavy, štýl, napätie, humor. Všetko výborné.", Jana Šlinská, sieť kníhkupectiev Martinus / O literatúre