Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Kategórie kníh

Tridsiatka nie je novou dvadsiatkou Pridané: 15.03.2017

Jednoducho nie je, aj keď to počúvame v médiách, od priateľov i rodiny. „Obdobie medzi dvadsiatkou a tridsiatkou je kritickým obdobím dospelosti,“ tvrdí Meg Jayová, autorka veľmi zaujímavej knihy Rozhodujúca dekáda. „Sú to roky, keď je najjednoduchšie začať žiť život, po ktorom túžime. A bez ohľadu na to, čo robíme, je táto dekáda obdobím pružnosti – úžasnej reorganizácie –, a obdobím, v ktorom získavame skúsenosti, ktoré budú ovplyvňovať celý náš život.“

Odsúvať zamestnanie, partnerstvo a rodičovstvo za tridsiatku sa veľmi nevypláca, a ak chceme prežiť šťastnejší, plnší a pokojnejší život, treba si to podľa autorky uvedomiť.

 

Klinická psychologička Meg Jayová v tejto pôsobivej knihe vysvetľuje, prečo je dôležité neuviaznuť vo víre dezinformácii a trivializácii o desaťročí, ktoré je v podstate najurčujúcejšie pre našu budúcnosť.

 

V knihe Rozhodujúca dekáda vychádza zo svojej dlhoročnej praxe zameranej na dvadsiatnikov, ako aj z mnohých vedeckých štúdií a štatistických dát.

 

V kapitole „Práca“ sa dozviete, prečo majú zamestnania dvadsiatnikov najväčší vplyv na život z profesionálnej a ekonomickej stránky, napriek tomu, že nevyzerajú na prvý pohľad veľmi dobre.
V kapitole „Láska“ si prečítate, prečo sú rozhodnutia o vzťahoch počas tejto dekády azda ešte dôležitejšie ako vaše pracovné voľby.
A v kapitole „Mozog a telo“ sa dozviete, ako dvadsiatnikom pomáhajú ich ešte stále sa rozvíjajúce mozgy stať sa dospelými, ktorými chcú byť a ako sa ich telá nalaďujú na najfertilnejšie roky.

 

 „Roky medzi dvadsiatkou a tridsiatkou sú dôležité,“ tvrdí Meg Jayová. „80% najurčujúcejších momentov sa odohráva okolo veku tridsaťpäť rokov. Zvyšovanie platu – dve tretiny nárastu sa udejú práve počas prvých desiatich rokov kariéry. Vyše polovica z nás sa do tridsiatky vydá či ožení, chodí alebo žije s budúcim partnerom. Od veku dvadsať do dvadsaťdeväť rokov sa nám osobnosť mení viac ako kedykoľvek predtým či potom. Vo veku dvadsaťosem rokov sú ženy najplodnejšie.“


Meg Jayová rozpráva v knihe Rozhodujúca dekáda o práci, partnerských vzťahoch, sociálnych väzbách aj osobnom rozvoji a chybách, ktorých je dobré sa vyvarovať. Výsledkom je osviežujúca, konštruktívna a miestami až nemilosrdne úprimná kniha určená predovšetkým dvadsiatnikom – no nielen im.

V takmer všetkých oblastiach vývoja existuje čosi, čo nazývame kritickým obdobím, obdobím, keď sme naladení na rast a zmenu, počas ktorého môže spôsobiť vystavenie nejakému vplyvu dramatickú transformáciu. Deti do päť rokov sa bez problémov naučia akúkoľvek reč. Medzi tromi a ôsmimi mesiacmi dieťa rozvíja binokulárne videnie. Tieto kritické obdobia sú oknami príležitostí, počas nich sa rýchlo učíme. Keď uplynú, už to nie je natoľko jednoduché.

 


Späť na zoznam článkov
Najpredávanejšie
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup