Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

  • Úvod
  • Richard Müller a Fragile
  •  
Kategórie kníh
Sme na Facebooku

Knihy od: Richard Müller a Fragile


Richard Müller sa narodil 6. septembra 1961 v Hlohovci. Začínal ako hudobný novinár. Spevácku kariéru odštartoval v skupine Banket, ktorú založil s Martinom Karvašom. Debutový album kapely s názvom Biolektrovízia vyšiel v roku 1986. Nahrávka bola plná hitov, vrátane nesmrteľnej piesne skladateľa Vaša Patejdla - Po schodoch.  S kapelou vydal ešte dva albumy a v roku 1990 sa orientoval na svoju sólo kariéru. V tom období  sa hudobníkovým novým spolupracovníkom stal Henrich Leško, s ktorým nahral svoje prvé dva sólové albumy Neuč vtáka lietať (1992) a 33 (1994). Pri druhom spomínanom už spolupracoval aj s Jarom Filipom. Ten sa stal jeho dvorným skladateľom na niekoľko rokov. 

 

Do absolútnej špičky slovenský a českých spevákov sa Richard Müller dostal albumami L.S.D. (1996), Nočná optika (1998) a Koniec sveta (1999). Jeho úspech dokazujú multiplatinové platne za tieto albumy. 

 

 

Minulý rok hviezdil interpret spolu s acapellou Fragile počas koncertnej šnúry po Slovensku. Tour nieslo názov Hlasy a zaznamenalo obrovský úspech. Práve vďaka nemu  sa zoskupenie rozhodlo, že najväčší hudobný projekt v česko-slovenskej histórii bude pokračovať. Niekoľkonásobný Zlatý Slávik zatiaľ naplánoval na tento rok 17 koncertov po Slovenskej republike. V skupine Fragile sa zišli famózne hlasy spevákov Braňa Kostku, Soni Norisovej, Heleny Krajčiovej, Svetlany Rymarenko, Jany Golisovej, Slava Košeckého, Vila Csontosa a Kamila Mikulčíka. 

 

 

Počet titulov na stranu:
Zoradiť podľa:
     
Zobrazené tituly 1 - 24 z celkových 1

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup