Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Nová veľká kniha etikety

5 4
100% (4 recenzie)
od Ladislav Špaček z vydavateľstva MLADÁ FRONTA, a.s.
MLADÁ FRONTA, a.s.
2009
slovenský
slovenský
Bežná cena: 22,04 €
Zľava: 4,41 € (20 %)
Naša cena: 17,63 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Nová veľká kniha etikety
Ďalšie ukážky: Ukážka

Popis knihy Nová veľká kniha etikety (Ladislav Špaček)

Kniha je univerzálnym sprievodcom rôznymi spoločenskými udalosťami. Zoznamuje čitateľov so všetkými formami spoločenského styku, so správnym riešením spoločenských situácií, s pravidlami správania sa ako doma, tak v cudzine. Množstvo informácií a rád prekonáva všetky doposiaľ vydané príručky spoločenského správania sa. Poskytuje praktické návody ako sa správať v spoločnosti, v kancelárii, na ulici, aj doma, ako správne stolovať, ako sa obliekať, ako sa chovať na recepcii, na bankete, v opere, ako pripraviť návštevu ústavného činiteľa, ako rokovať so zahraničnými partnermi. Vychádza zo súčasného ponímania etikety a protokolu. Je nevyhnutnou pomôckou pre školu, úrad, firmu aj rodinu.

 

Kniha Nová veľká kniha etikety je spoľahlivý poradca vo svete módy, spoločenských udalostí a etikety.

 

 


Ukážka z knihy:

 

Muž sa predstaví, ale žena podáva ruku

 

Správny postuj je takýto: Muž sa predstaví žene ako prvý a potom sa predstaví žena mužovi, prípadne hostiteľ najskôr predstaví muža žena a potom ženu mužovi. Súčasťou predstavoania je však aj podanie ruky a tu pozor: hoci ako prvá sa predstavuje menej významná osoba (muž), ruku ako prvá podáva spoločensky významnejšia osoba (žena). Ten, kto sa predstavuje, musí premôcť nutkanie podať súčasne s vyslovením svojho mena aj ruku a neostáva mu nič iné ako počkať, kým mu ruku podá jeho náprotivok, zvyčajne v momente, keď sa tiež predstavuje. Spoločensky významnejšia osoba musí mať totiž priestor na odmietnutie kontaktu, to keby dáma zistila, že je absolútne neprijateľné aby sa pozdravila s mužom, ktorý sa jej predstavuje. V tom prípade môže dať úklonom hlavy alebo zdvihnutím obočia najavo, že vie, o koho ide, a dôstojne sa vzdialiť. V spoločenskom styku však k takýmto striktným demonštráciám odporu nedochádza. Naopak, zoznámenie musí sprevádzať úsmev. 

Pri predstavovaní zreteľne vyslovíme svoje meno a priezvisko. Povieme teda "Jakub Malý" alebo "Markéta Ježková", a to v tomto poradí. V opačnom poradí sa z európskych národov predstavujú iba Maďari, ktorí uvádzajú najskôr priezvisko a potom krstné meno. Vyslovenie krstného mena je dôležité aj preto, aby sme nášmu náprotivku poskytli čas pripraviť sa na zapamätanie si nášho priezviska. Ak iba vyhŕkneme "Muk", ani nepostrehne, že sme niečo povedali, nieto, aby bol ešte pripravený uložiť si meno do pamäti. Pri vyslovovaní krstného mena sa sluchové analyzátory pripravia na prijatie toho najdôležitejšieho, teda priezviska. Ak predstavuje tretia osoba, zvyčajne uvedie tituly a obidvaja predstavovaní si už povedia iba svoje meno: "Rád by som vám predstavil svojho kolegu z fakulty, docenta Jakuba Malého. Jakub, dovoľ aby som ti predstavil svoju advokátku, doktorku Markétu Ježkovú"...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: MLADÁ FRONTA, a.s.
EAN: 9788020420961
Autor: Ladislav Špaček
Rok vydania: 2009
Počet strán: 268
268
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 200x260x25 mm
Rok poslednej dotlače: júl, 2011
Dátum plánovaného vydania: 6.11.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Etiketa, spoločenské správanie
ISBN: 978-80-204-2096-1
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Nechcete sa strápniť na plese? Nenechajte nič na náhodu!
14.1.2014

Ples v opere počas uplynulého víkendu slávnostne otvoril tohtoročnú plesovú sezónu. Ak sa chystáte aj vy na významné spoločenské podujatie, mali by ste naň byť poriadne pripravený(á). Prinášame zopár knižných tipov, ktoré vám poradia, ako správne osloviť a zaujať opačné pohlavie, aké oblečenie zvoliť alebo ako dodržiavať etiketu a protokol.

viac

Recenzie knihy Nová veľká kniha etikety | Ladislav Špaček
100%
4 recenzie

Ohodnoť knihu
07.10.2014, 13:09
0
Vyborna kniha, každý sa prichytí, že v niektorych veciach sa možno dopustil spoločenského prehrešku, ale po prečítaní knihy bude prehrškov menej. Pekné sú aj príklady zo života VIP.
27.09.2014, 13:23
5
Myslím, že v tejto knihe, každý najde niečo v čom nie je dokonalý a informovaný...nemala by chýbať ani vo Vašej knižnici !
Každý z nás potrebuje stále viac informácii ale hlavne viac inteligencii...možná aj v tomto hodnotení o prečínaných knihách, chýba to zázračné slovičko - " Prosím " Vás napíšte hodnotenie...atď
19.02.2014, 10:32
5
Veľmi zaujímavá kniha, odporúčam každému,kto sa chce trocha zorientovať v takýchto veciach.
11.01.2014, 20:11
5
Knihu mám doma už niekoľko mesiacov, odporúčam tým čo sa chystajú na spoločenskú udalosť a potrebujú sa zorientovať. Určite pomôže :)

Čitatelia si ku knihe Nová veľká kniha etikety kúpili tieto tituly

Dokonalé rande

9,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup