Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Päť Tibeťanov 3 vyd.

5 10
100% (10 recenzií)
od Kilham Christopher S. z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2016
slovenský
slovenský
Bežná cena: 5,90 €
Zľava: 1,18 € (20 %)
Naša cena: 4,72 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Päť Tibeťanov 3 vyd.

Popis Päť Tibeťanov 3 vyd. (Kilham Christopher S.)

Päť Tibeťanov je jogový systém jednoduchých, ale veľmi účinných cvičení, ktorý vznikol v Himalájach.

 

Známy je aj pod menom Päť rítov omladzovania. Do Európy sa dostal začiatkom nášho storočia zásluhou penzionovaného dôstojníka britskej armády, ktorý sa s ním zoznámil v tibetskom lamaistickom kláštore.

Christopher S. Kilham učí tieto cvičenia od roku 1978 ľudí, ktorí sa snažia zdravšie žiť.


Séria Päť Tibeťanov vyžaduje iba trochu času a úsilia, dokáže však výrazne zvýšiť nielen fyzickú silu a pružnosť, ale aj duševnú bystrosť. Tí ktorí s jogou iba začínajú, spoznajú oslobodzujúci účinok týchto cvikov na vrodenú energetickú silu ľudského tela a mysle.

 

Pravidelné cvičenie zmierňuje napätie a stres, zlepšuje dýchanie a trávenie.

Blahodarne pôsobí na kardiovaskulárnu sústavu, vedie k hlbokému uvoľneniu a pohode. Toto cvičenie je nielen účinným prostriedkom na oživenie zmyslov, ale aj na aktivizáciu a využitie životnej energie pri sebapremene.

 

Knihu Päť Tibeťanov preložili do takmer tridsiatky jazykov a desaťročia bola svetovým bestsellerom. Teraz vychádza v novom vydaní, keďže tie predchádzajúce sa vypredali a záujem ľudí sa neznižoval. 

 

Päť Tibeťanov

 

Už po prvom týždni cvičenia možno pocítiť prílev vnútornej životnej energie, stráca sa únava počas dňa, znižuje sa „hlad“ po kofeíne a zvyšuje sa výkonnosť. Nejde pritom len o marketingový trik.

 

Cvičenia vyvinuli pravdepodobne budhistickí mnísi z tibetského kláštora Šangri-La a korene majú v joge. Vyskúšali ich už milióny ľudí na celom svete. Odporúčajú sa cvičiť ráno alebo tesne pred spaním. Vždy by sa mala odcvičiť celá zostava, pretože každý cvik nesie určitý duchovný obsah a pomáha človeku pracovať s jeho energiou. 

 

Päť Tibeťanov sú cvičenia, ktoré stimulujú základné energetické centrá v tele. Zvyšujú vnútornú energiu a tým aj celkovú vitalitu organizmu, omladzujú, zastavujú starnutie a prispievajú k uzdravovaniu. 

 

„Je neuveriteľné, ako môže byť toto jednoduché cvičenie nesmiernou potenciálnou hodnotou pre každého, kto je ochotný venovať mu desať minút denne,“ vysvetľuje Chris.

 

V tele sú totiž energetické centrá (čakry) ktoré sa podobajú na rotujúci vír energie. Ak je v týchto centrách dosť energie a centrá navzájom harmonicky spolupracujú, človek je zdravý. Ak je v niektorom energetickom centre málo energie (energetický vír rotuje pomaly), časť tela ochorie (staroba). 


Ak je v niektorom centre energie priveľa (energetický vír rotuje príliš rýchlo), telo sa dostane do nevyváženého stavu a tiež ochorie (nervozita, úzkosť).


Na tomto je založených Päť Tibeťanov. Dokonca sú zaevidované prípady ľudí, ktorým sa vo vysokom veku zlepšil zrak, tak že odložili okuliare, stmavli im prešedivené vlasy, stratili sa im starecké škvrny na koži, vyliečili sa z ekzémov a mnohých ďalších chorôb.

 

Päť Tibeťanov

 

Christopher Kilham je pedagógom, cestovateľom, výskumníkom a autorom 14-tich kníh. Venuje sa alternatívnej medicíne, v televízii je celebritou, zaujal aj mnohými fejtónmi. New York Times napísali, že Kilham je „polovica Davida Attenborougha (svetoznámy moderátor a prírodovedec) a polovica Indiana Jonesa.“ Obdivne sa o ňom vyjadril napríklad aj Richard Branson a ďalšie známe osobnosti.

 

Kilham sa venuje liečivým rastlinám, kultivačným metódam i obchodu s domorodými národmi. Tiež skúma stav púští, voľne žijúce zvieratá, umenie pôvodných obyvateľov, zaujíma sa aj o práva žien a detí. Medicínske výskumy zorganizoval vo vyše dvadsiatich krajinách sveta, o jeho práci s afrodiziakami informovali CNN, Good Morning America či Washington Post

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081114045
Autor: Kilham Christopher S.
Rok vydania: 2016
Počet strán: 84
84
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x205x10 mm
Dátum plánovaného vydania: 30.6.2016
Žáner: Ezoterika, duchovné náuky, Záhady, tajomno
Formát: A5
ISBN: 978-80-8111-404-5
Vydanie: 3

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Päť Tibeťanov 3 vyd.: Vyskúšajte ich aj vy!
7.7.2016

Séria Päť Tibeťanov vyžaduje iba trochu času a úsilia, dokáže však výrazne zvýšiť nielen fyzickú silu a pružnosť, ale aj duševnú bystrosť. Tí ktorí s jogou iba začínajú, spoznajú oslobodzujúci účinok týchto cvikov na vrodenú energetickú silu ľudského tela a mysle. Pravidelné cvičenie zmierňuje napätie a stres, zlepšuje dýchanie a trávenie. Blahodarne pôsobí na kardiovaskulárnu sústavu, vedie k hlbokému uvoľneniu...

viac
Kniha Beta: Tri slová, ktoré jej zmenili život
30.10.2015

„Brilantné a originálne čítanie, ktoré prekoná vaše očakávania, posúva hranice a nechýba mu napätie, dráma, akcia, erotika...jednoducho, udrží vás v strehu až do poslednej stránky,“ napísal blog-magazín Three Little Birds Book. Novinka Beta od Jasindy Wilder si vás získa a budete z nej absolútne unesené, sľubujú ďalšie médiá. Beta je pokračovaním horúceho romantického príbehu Valentina Rotha a Kyrie St. Clairovej.

viac

Recenzie knihy Päť Tibeťanov 3 vyd. | Kilham Christopher S.
100%
10 recenzií

Ohodnoť knihu
14.03.2017, 08:25
0
Zaujímavá knižka, doporučujem.
09.12.2016, 15:04
0
Už dávno som sa chystala na tieto cvičenia. Teraz ich už robím pravidelne. Na doplnenie som si pozrela aj video na internete. Očakávam zmeny v pohyblivosti. Ďakujem
09.12.2016, 09:20
0
Tibetanov poznam dlho, cvicil som v minulosti - ale skor, ako gymnastiku :) Z tejto knihy som pochopil, ze je to hlavne DUSEVNE cvicenie a naucil som sa spravne dychat. Kto to nevyskusa sam na sebe, nepochopi. V kazdom pripade by to mal mat kazdy zaradene do svojho denneho ritualu, ako ja. Mam 59 a citim sa na 39 :)
24.10.2016, 10:59
0
Knihu Päť Tibeťanov, som kúpila mojej dcére, ktorá sa venuje cvičeniu jogy už viac ako desať rokov. Jej stručná mienka na knihu je nasledovná:

Kniha je napísaná všeobecne prístupným spôsobom určená širokej verejnosti a preto je vhodná aj pre ľudí, ktorí nemajú skúsenosti s cvičením jogy.
Moja skúsenosť s cvičením jogy 5 tibeťanov je veľmi pozitívna. Je to 5 jednoduchých, ale veľmi účinných jogínskych polôh, ktoré vytrvalým a každodenným cvičením dokážu pozitívne ovplyvniť telo i psychiku človeka a dosiahnuť jeho celkovú vonkajšiu i vnútornú premenu.
Na základe môjho osobného poznatku by som doporučila každému, aby si cvičenie 5 Tibeťanov zahrnul do svojej každodennej životosprávy.
Kniha je k pochopeniu významu jogy veľmi nápomocná.
22.10.2016, 08:47
0
stručný, výstižný návod na predĺženie života a obnovu zdravia aj pre starších,
málo ale kvalitných strán
30.08.2016, 08:05
0
Kniha sa mi páči, dá sa zrelaxovať celý človek dusvne i telesne. Odporúčam
24.08.2016, 13:21
0
Tibetanov cvicim uz viacej ako 10r.
Trosku sklamanie, pretoze az na prvy cvik pri ktorom bolo napisane presne na co posobi, pri tych dalsich ani zmienka...)-;
Skoda...
09.08.2016, 17:28
0
Presný popis cvikov 5 tibetanov, ktore fungujú a nie sú ťažké.
Cítim sa fantasticky a to mám knihu ešte len 6 deň.
03.08.2016, 15:44
0
Veľmi mi prospieva keď sa chvíľu skľudním a v pohode si zacvičím. Pomáha telu aj duši
07.07.2016, 12:47
5
Je to liek na každú dobu a každú chorobu, no predovšetkým na tú našu, plnú napätia, zhonu a nepokoja, ked sa ľudia už nedokážu dobrovoľne zastaviť, až ked príde choroba, či iná tragédia

Čitatelia si ku knihe Päť Tibeťanov 3 vyd. kúpili tieto tituly

Liečivé polievky

8,72 € (zľava 20 %)

Diéta ploché brucho

10,32 € (zľava 20 %)

Tejpovanie

8,72 € (zľava 20 %)

Dôkazy večnosti

7,92 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup