Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Kauza Cervanová I.

5 2
100% (2 recenzie)
od Peter Tóth z vydavateľstva Vydavateľstvo Dixit s.r.o.
Vydavateľstvo Dixit s.r.o.
2015
Bežná cena: 16,90 €
Zľava: 3,38 € (20 %)
Naša cena: 13,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Kauza Cervanová I.

Popis knihy Kauza Cervanová I. (Peter Tóth)

Kauza Cervanová je strhujúco prerozprávaný priebeh vyšetrovania vraždy študentky Ľudmily Cervanovej.

Návod na čítanie je obsiahnutý v podtitule Ako vrahovia klamali verejnosť a vysmievali sa spravodlivosti. Okrem napätia podáva zdrvujúcu kritiku mediálnej manipulácie, založenej na vykresľovaní vrahov ako obetí, čím je tento takmer 40 rokov starý príbeh aktuálny aj dnes.


Autor v spolupráci so sudcom Jurajom Klimentom zhromaždil dosiaľ nepublikované dokumenty a informácie, odhaľujúce šokujúce fakty o tomto brutálnom zločine.
Bývalý dozorový prokurátor Milan Valašíksa pri čítaní rukopisu Kauzy Cervanová s veľkým prekvapením vyjadril: „Odkiaľ ste to všetko vyhrabali? V roku 1982 som na súde zastupoval obžalobu, ale to, čo sa vám podarilo odhaliť o intrigách páchateľov, sú aj pre mňa nové fakty.“

 

 

Kniha obsahuje DVD s dosiaľ nedostupnými dokumentmi z vyšetrovania, sledovania vrahov a ich spojencov, fotografiami či zvukovým záznamom výpovede jedného z vrahov Ľudmily Cervanovej.

 

Peter Tóth po debute Krycie meno Bežec a ďalšom bestselleri Komando 52 prichádza s treťou knižnou publikáciou Kauza Cervanová. Jej prvý diel držíte v rukách a je to čítanie, ktoré si nemôžete nechať ujsť.

 

 

 

 

 

Podrobnosti

EAN: 9788089662180
Autor: Peter Tóth
Rok vydania: 2015
Počet strán: 512
512
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 148x210 mm
Dátum plánovaného vydania: 9.12.2015
Žáner: Dejiny
Formát: A5
ISBN: 978-80-89662-18-0
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Kauza Cervanová: Ako sa vrahovia vysmievali spravodlivosti
21.12.2015

Kauza Cervanová patrí medzi najdiskutovanejšie justičné prípady v dejinách Slovenska. V 70.rokoch brutálne znásilnili a zavraždili mladú študentku Ľudmilu. O pár rokov súd za tento čin odsúdil siedmich Nitranov. Niektorí z nich svoju vinu v priebehu vyšetrovania priznali. Neskôr však dvaja priznanie odvolali ako vynútené. S tým, že boli obeťou komunistického režimu... „Nikdy som neuveril, že vrahovia sú obete komunistického režimu,“ povedal autor novej knihy...

viac
Kniha Komando 52: Remiáš zahynul v dôsledku spolupráce SIS s podsvetím!
11.12.2014

Peter Tóth je bývalý novinár, člen slovenskej tajnej služby, ktorý dokonca šéfoval kontrarozviedke. Napísal už dve knihy o praktikách tajných služieb. Tá najnovšia s názvom Komando 52 vyšla práve v týchto dňoch a prináša šokujúce informácie o praktikách tajných.

viac
Kniha Komando 52: Šokujúce praktiky slovenských tajných služieb odhalené!
1.12.2014

Bývalý žurnalista Peter Tóth v týchto dňoch uviedol do sveta svoju novú knihu s názvom Komando 52. Rozhodol sa tak po minuloročnom úspechu titulu Bežec. V novinke komplexnejšie približuje šokujúce praktiky SIS za Mečiarovej vlády. Z mnohých aktivít slovenskej tajnej služby budete prekvapení.

viac
Autor knihy Krycie meno Bežec prehovoril o zákulisných praktikách tajnej služby
11.12.2013

Peter Tóth (42) je bývalý novinár, ktorý bol v čase svojho publikovania pod drobnohľadom tajnej služby. Neskôr do nej on sám vstúpil a dokonca sa stal riaditeľom kontrarozviedky SIS. Teraz napísal knihu Krycie meno Bežec, ktorá obsahuje množstvo doposiaľ nepublikovaných informácií zo zákulisia agentúry, slovenskej politiky a bratislavského podsvetia. 

viac

Recenzie knihy Kauza Cervanová I. | Peter Tóth
100%
2 recenzie

Ohodnoť knihu
01.03.2016, 12:15
5
Hádam nikdy nebola cesta k spravodlivosti a odhaleniu zvráteného egoizmu sexuálneho správania a bezcharakternosti vrahov tak komplikovaná. Strhujúce čítanie nenechá nikoho na pochybách o tom, či sedmička zlatej mládeže znásilňovala a vraždila, alebo sa stala obeťou justičného omylu.Všetci čo spochybňovali výsledky vyšetrovania a konania justície v rokoch 1976 až 1983 by si túto knihu mali prečítať. Musia sa hanbiť a mali by sa matke Cervanovej ospravedlniť. Je to krásny doklad o 70. a 80. rokoch, ktoré umožnili príchod 90. rokov.
22.01.2016, 21:39
0
Je zázrak,že im teraz neprešlo tvrdenie o nevine. Na Najv.súde vec prejednával kamarát JUDr Mihal, ktorý bol čestný a spravodlivý človek. Bol na neho robený veľký nátlak zo strany ÚVKSS s rôznymi vyhrážkami, aby ich neodsúdil Rodiťia delikventov boli známe osobnosti s veľkými kontaktmi . Toto je pravda o zasahovaní komunistov do procesu a nie ich tvrdenie o opaku.

Čitatelia si ku knihe Kauza Cervanová I. kúpili tieto tituly

Komando 52

9,56 € (zľava 20 %)

Krycie meno Bežec

10,36 € (zľava 20 %)

Kauza Cervanová II.

10,36 € (zľava 20 %)

Stalinova dcéra

14,92 € (zľava 25 %)

Ako sa nestať pacientom

6,80 € (zľava 15 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Peter Tóth

Peter Tóth v deväťdesiatych rokoch patril k najznámejším novinárom.

 

Za jeho názory, ktoré publikoval v článkoch ho v tom čase prenasledovala Lexova SIS. Počas vlády Vladimíra Mečiara mu vybuchlo auto. Bol známym komentátorom a písal aj o tajnej službe a podsvetí. 

 

V roku 2006 musel odísť z denníka SME. "Čím dlhšie prenikal do prostredia tajnej služby aj podsvetia, tým menej bol schopný podľa môjho názoru rozlišovať čo je lož a čo je pravda. Jeho neochota slúžiť výlučne verejnosti a nikomu inému boli ten pravý a hlavný dôvod, pre ktorý som ho v roku 2002 poprosil, aby z denníka odišiel, " napísal neskôr bývalý šefredaktor SME. 

 

Po odchode z denníka pracoval v rádiu Expres a Národnej obrode.

Neskôr v roku 2003 bol Tóth vymenovaný do funkcie kontrarozviedky. 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup