Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo

od Alice Munroová z vydavateľstva Vydavateľstvo Zelený Kocúr s.r.o.
Vydavateľstvo Zelený Kocúr s.r.o.
2015
Bežná cena: 13,50 €
Zľava: 2,70 € (20 %)
Naša cena: 10,80 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo
Ukážka

Popis knihy Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo (Alice Munroová)

Ďalšie poviedky kanadskej laureátky Nobelovej ceny, v ktorých nazriete do kuchyne osudu. Tam, kde vznikajú životné príbehy z náhod, krutých žartov a láskavých podrazov. Onkologická pacientka pobozká tínedžera a vydoluje zo seba vôľu žiť. Stará dievka, ktorú už všetci odpísali, vycestuje za ctiteľom, ktorý o ňu vlastne nikdy neprejavil záujem, a vyhrá celoživotné šťastie. Dej plynie, postavy sa mu poddávajú, no potom sa vzbúria – zakaždým inak, ako by ste čakali.„Niektoré príbehy majú moc zmeniť život... Alice Munroová píše práve takéto poviedky. Jej kniha je plná prekvapení, premknutá poznaním, že láska, tak ako všetky elixíry, sa skladá z rovnakých dielov vody a ohňa.“ The Wall Street Journal„Munroovej poviedky vám zostanú v hlave celé dni... Munroová podobne ako Henry James disponuje až nadprirodzenou schopnosťou vydestilovať prostredníctvom najmenšieho gesta či pohľadu okamih zjavenia, ktorý zmení život postáv a v čitateľovi vyvolá zimomriavky.“ The Philadelphia Inquirer „Majstrovské dielo. Munroová dokáže na ploche dvadsiatich strán vytvoriť celý svet postáv a zážitkov. Jej poviedky sú napísané zdanlivo jednoduchým štýlom, no obsahujú dokonale prepracované zápletky, v ktorých ľudský osud podlieha nečakaným zvratom.“ Minneapolis Star Tribune„Majstrovská rozprávačka vo vrcholnej forme.“ Chicago Tribune„Munroovej reálne, nesentimentálne príbehy oslovia aj široké väčšinové publikum. Pri čítaní máte pocit, že jej poviedky niekto zaznamenal z uvoľneného rozprávania príbehov pri krbe a červenom víne. Niektorým Munroová dopraje happyend, iné skončia veľmi zle a niektoré sa iba pomaly presypú dostratena. Ale taký je život (ženy), či už v Kanade, na Slovensku alebo v Tadžikistane - len málokedy sa dočká geniálne vykonštruovanej duchaplnej pointy."Zuzana Široká FaisstTypickým rozprávačom Munroovej poviedok, ktoré sa často odohrávajú v Ontariu a ich témy sa väčšinou viažu so ženským svetom, sú mladé dievčatá. Sama si na vlastnú mladosť zaspomínala takto: „Nezapadala som do kánonu krásy, bol koniec štyridsiatych rokov a v móde bolo byť milou, frivolnou a zábavnou, no ja som bola príliš vážna.“Dnes je Alice Munroová, matka troch detí, spisovateľskou hviezdou. Vydala takmer dve desiatky kníh, z ktorých v slovenčine vyšli Ako o život a Láska dobrej ženy.SME

Podrobnosti

EAN: 9788089761173
Autor: Alice Munroová
Rok vydania: 2015
Počet strán: 380
380
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 132x204 mm
Žáner: Svetová súčasná
ISBN: 978-80-89761-17-3
Vydanie: 1

Recenzie knihy Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo | Alice Munroová
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo kúpili tieto tituly

Dievča vo vlaku

9,56 € (zľava 20 %)

My dvaja

10,79 € (zľava 20 %)

Utorkové ženy

10,80 € (zľava 20 %)

Zatratení

10,36 € (zľava 20 %)

Kúzelné upratovanie

9,56 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Alice Munroová

 

 

am                      

Alice Ann Munroová známa kanadská spisovateľka sa narodila v v roku 1931 v Ontariu. Je známa predovšetkým svojimi poviedkami. 

 

Trikrát získala najprestížnejšie kanadské ocenenie Governor General´s Award a tiež americkú Man Bookerovu cenu pre zahraničných autorov. Väčšina jej próz sa odohráva v jej rodnom Ontáriu. 

 

Jedna jej poviedka v originálnom názve The Bear Came Over the Mountainbola v roku 2006 sfilmovaná. Film bol nominovaný na Oskara v kategórii najlepší adaptovaný scénar.

 

Alice Munroová získala tohotoročnú Nobelovu cenu za literatúru. Porota ju ocenila ako "majsterku súčasnej poviedky", oznámila švédska kráľovská akadémia vied. 

 

 

U nás v českom preklade vyšli knižky Útek,       Nepřítel,přítel,ctitel, milenec, manžel a posledná Příliš mnoho štéstí.  

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup