Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Odsúdení prežiť

5 3
100% (3 recenzie)
od Wendy Holdenová z vydavateľstva Citadella
Citadella
2015
SK Slovenský jazyk
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Popis knihy Odsúdení prežiť (Wendy Holdenová)

Tri mladé židovské matky. Tri bábätká. Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného - do svedectva o tom, ako láska napokon zvíťazí aj nad tými najväčšími zverstvami.


Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne známu bránu najväčšieho nacistického koncentračného tábora Auschwitz II. - Birkenau, ukrývali tajomstvo - všetky boli v druhom stave.

 

Osamelé, vydesené a bez svojich manželov a členov rodiny, ktorých nacisti pripravili o život, tieto tri mladé ženy čelili neistému osudu. V kútiku duše sa však rozhodli, že si nenechajú vziať to jediné, čo im ostalo - svoj život a život svojich nenarodených detí.

 

Tri bábätká sa narodili s odstupom niekoľkých týždňov a za nepredstaviteľne krutých okolností. V dobe, keď uzreli svetlo tohto sveta, každé z nich vážilo menej než jeden a pol kilogramu. Ich otcov zavraždili nacisti a matky sa zmenili na „kráčajúce kostry” žijúce z okamihu na okamih. Všetkým trom ženám sa nejakým spôsobom podarilo prežiť plynové komory pekelného Auschwitzu, neľudské podmienky v nemeckom pracovnom tábore, kde sa vyhladované a vo vysokom štádiu tehotenstva takmer upracovali na smrť, a napokon šialenú sedemnásť dňovú cestu do rakúskeho vyhladzovacieho tábora Mauthausen.

 

A napriek nepriazni osudu prežili aj ich novorodeniatka. O sedemdesiat rokov neskôr sa títo súrodenci spriaznení osudom po prvý raz stretli, aby vyrozprávali pozoruhodné príbehy svojich matiek, ktoré sa vzopreli smrti, aby im dali život. Každý z nich sa narodil, aby prežil.

 

Odsúdení prežiť

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Citadella
EAN: 9788089628889*
Autor: Wendy Holdenová
Rok vydania: 2015
Počet strán: 358
358
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom
Jazyk: SK Slovenský jazyk
SK Slovenský jazyk
Rozmery: 160x235 mm
Žáner: Autobiografické dokumenty

Recenzie knihy Odsúdení prežiť | Wendy Holdenová
100%
3 recenzie

Ohodnoť knihu
23.02.2017, 14:14
5
Skvelá kniha, asi najlepšia akú som na danú tému čítala. Nepredstaviteľné podmienky, ťaživá atmosféra, to že hrdinky a ich deti prežili je zázrak. Autorka tak sugestívne opísala niektoré situácie, že som ich priam fyzicky prežívala a viackrát som knihu musela odložiť. Kniha hodná prečítania, hlavne v dobe keď si ľudia máločo vážia by som ju dala ako povinné čítanie.
22.02.2017, 14:39
5
Veľmi silný príbeh a bolo mi viackrát do plaču pri čítaní, niektoré časti som si viackrát prečítala, lebo som nedokázala pochopiť, ako to dokázali za tých okolností. Sama mám tri deti, najmladší má 3 roky a naozaj som to s tými Ženami, Matkami prežívala, no niečo neskutočné. Súhlasím s pani, ktorá písala nižšie uvedený komentár, treba si vážiť to čo máme, niekedy to znie síce ako fráza ale tak to je.....
22.02.2017, 11:02
5
Nádherný príbeh troch statočných žien odhodlaných žiť aj napriek podmienkam, akým boli nedobrovoľne vystavené. Veľmi smutné, ale také sú knihy, ktoré píše sám život, obdiv a rešpekt. Taky pribeh silny .... viackrat je clovek nuteny si poplakat. To co vsetci ludia v tej zakernej dobe prezili nie len tie tri Ženy s velkým Ž bolo krute a tak nespravodlive.Vrelo odporucam kazdemu tuto knihu si precitat. Krasny pribeh nad ktorym by sa mal kazdy zamysliet a uvedomit si co vsetko v dnesnej dobe mame a nevazime si nic...

Čitatelia si ku knihe Odsúdení prežiť kúpili tieto tituly

Tanec s nepriateľom

8,72 € (zľava 20 %)

Utiekol som z Osvienčimu

15,12 € (zľava 20 %)

Žena bez čísla

8,17 € (zľava 25 %)

Slzy predaných dievčat

7,92 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup