Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili

5 4
100% (4 recenzie)
od Adele Faber, Elaine Mazlish z vydavateľstva Albatros Media a.s.
Albatros Media a.s.
2015
slovenský
slovenský
Bežná cena: 7,99 €
Zľava: 1,60 € (20 %)
Naša cena: 6,39 €
Posielame do 5 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili

Popis knihy Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili (Adele Faber, Elaine Mazlish)

Kniha Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili od autoriek Adele Faber, Elaine Mazlish vám poradí, ako motivovať deti, aby sa rady učili a boli v škole úspešné.

Chcete, aby deti spolupracovali, keď im niečo vysvetľujete, a aby nadobudli pocit zodpovednosti za svoje výkony? Všetko nájdete v tejto knihe! Tento svetový bestseller je určený rodičom, ale aj pedagógom. Ukazuje im, ako môžu inšpirovať dieťa k sebadisciplíne, sebakontrole až tak, že dosiahnu zázraky v učení. Pomocou jedinečnej komunikačnej stratégie a vďaka názornosti odporúčaných kreslených dialógov autorky dokázali rodičom i učiteľom naznačiť, ako riešiť každodenné problémy, ktoré sa môžu u detí vo vzťahu k učeniu vyskytnúť. Autorky Adele Faber a Elaine Mazlish sú svetovo uznávané odborníčky na komunikáciu medzi rodičmi a deťmi. Ich knihy boli preložené do viac než dvadsiatich jazykov a predalo sa z nich vyše tri milióny výtlačkov. Po celom svete vedú semináre a v medziľudských vzťahoch pomáhajú aj dospelým. U nás je zatiaľ ich najznámejším titulom kniha Ako hovoriť, aby nás deti počúvali – Ako počúvať, aby nám deti dôverovali.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili

 

Prvé zlomky tejto knihy uzreli svetlo sveta, keď sme ešte ako mladé matky navštevovali kurzy detského psychológa Haima Ginotta. Po každej z jeho hodín sme odchádzali domov užasnuté všetkými tými schopnosťami a zároveň sme nariekali, že sme to všetko nevedeli už skôr, keď sme ešte obe pôsobili v New Yorku ako učiteľky.

Vtedy sme ešte vôbec netušili, ako sa naše dielo rozrastie. Z našich kníh bolo predaných cez dva milióny výtlačkov a boh preložené do viac ako dvanástich jazykov. Na prednášky v Spojených štátoch a Kanade pribúdali stále noví nadšenci. Naše metódy začalo využívať viac než päťdesiat tisíc skupiniek - či už to bolo vďaka knihe, audio nahrávkam alebo vďaka videám a tieto metódy prenikli aj do takých vzdialených krajín ako Nikaragua, Keňa, Malajzia či Nový Zéland. Za tých dvadsať rokov, čo sme sa venovali problematike komunikácie s deťmi, sme opakovane z úst učiteľov počúvali slová vďaky. Neraz dokázali vďaka jednej našej knihe či semináru zmeniť od základu svoje vyučovacie hodiny. Okrem toho sme sa čoraz častejšie stretávali z ich strany s prosbou o knihu, ktorá by bola určená konkrétne učiteľom. Jeden učiteľ z Michiganu nám napísal:

Po viac ako dvadsiatich rokoch učiteľskej praxe, keď som bol v dennom kontakte s nedisciplinovanými žiakmi, ma veľmi prekvapilo, kolko nových možností krotenia potomkov ste rodičom ukázali. V štvrti, kde pracujem, vzniká momentálne nový učebný plán. Pevne verím, že metódy, ktoré ste odporučili vo svojich knihách, poslúžia tomuto plánu ako oporný systém. Neuvažovali ste niekedy, že by ste napísali knihu priamo pre učiteľov?

Výchovná poradkyňa zo školy v Missouri nám napísala:

Prednedávnom som založila skupinku, ktorá používa vašu knihu Ako hovoriť, aby nás deti počúvali; Ako počúvať, aby nám deti dôverovali priam ako svoju bibliu. Jedna pani, povolaním učitelka, sa rozhodla metódy z knihy aplikovať aj vo svojej triede a povedala, že nevhodné správanie detí sa výrazne zmiernilo. Zmena bola taká viditeľná, že si to všimla aj riaditelka školy a požiadala ma, aby som tento kurz otvorila pre všetkých zamestnancov.

Výsledky boli dramatické! Celkovo sa znížila školská absencia, deti sa začali viac venovať štúdiu a menej vylomeninám a na celej škole sa rozhostil duch sebaúcty.

 

Výchovný poradca z New Yorku nám napísal:

Veľmi ma znepokojuje narastajúci počet detí, ktoré si do školy okrem školských pomôcok nosia aj nože a iné zbrane. Stále sa zaoberám tým, že problém nevyrieši ani detektor kovu či bezpečnostná služba. Možno by to dokázala správna komunikácia. Keby učitelia poznali metódy, o ktorých píšete, boli by pripravení lepšie a dokázali by deťom pomôcť pri zvládaní hnevu nenásilnou formou. Čo keby ste napísali knihu práve pre učiteľov, výchovných poradcov, riaditeľov, vychovávateľky zo školských klubov a pod.?

Všetky návrhy sme brali nesmierne vážne, ale napokon sme sa zhodli, že napísať knihu pre učiteľov nie je vôbec jednoduché a že bude lepšie, keď to zveríme do rúk niekoho iného.

A potom prišli tie dva osudové telefonáty. Zavolala nám Lisa Nybergová a Rosalyn Templetonová. Lisa pôsobí ako učiteľka na základnej škole v Springfielde v Oregone, kde učí tretiakov a štvrtákov, Rosalyn je profesorkou na univerzite v Illinois a pripravuje budúcich učiteľov. Obidve horekovali nad skostnatenými a trestajúcimi praktikami v školstve, ktorých cieľom je naučiť deti slušnému správaniu, no účinkom sa skôr míňajú. Obe ženy sa snažia nájsť alternatívnu možnosť, ako dosiahnuť požadovaný cieľ, ale pomocou iných metód. Hlavným cieľom je vychovať z detí uvedomelé bytosti, ktoré vedia, ako sa majú správať a ovládať. Keď si vraj prečítali knihu Ako hovoriť, aby nás deti počúvali - Ako počúvať, aby nám deti dôverovali, pocítili silnú túžbu po podobnej knihe určenej učiteľom.

Keď sme sa s Lisou a Rosalyn pustili do dlhšieho rozhovoru, zistili sme, že ich skúsenosti sú naozaj veľmi bohaté. Obe učili v meste, na predmestí, ale aj na vidieku. Obe získali doktorát zo vzdelávania. A obidve prednášali na konferenciách pre učiteľov. Nápad napísať knihu určenú učiteľom nám zrazu nepripadal tak nereálny. Okrem skúseností týchto dvoch učiteliek sme sa predsa mohli spoľahnúť aj na vlastnú prax, vlastné zážitky a skúsenosti, ktoré náš život obohacovali už dvadsať rokov. Nič nám teda nestálo v ceste.

V lete toho istého roku sa tieto dve ženy rozhodli nasadnúť na lietadlo a priletieť za nami. Hneď na začiatku sme všetky štyri pocítili, že je medzi nami veľmi príjemná atmosféra a že naše vlastné skúsenosti a vedomosti môžu spoločnú prácu len rozšíriť a vylepšiť. Zhodli sme sa na predbežnej forme knihy a rozhodli sme sa, že ju napíšeme z pohľadu učiteľky, ktorá sa snaží naučiť sa všetko potrebné pre svoju prax a vzájomný vzťah so žiakmi. Jej skúsenosti budú skúsenosťami nás všetkých. Text obohatíme úryvkami z našich predchádzajúcich kníh, rôznymi postrehmi, obrázkami, otázkami a odpoveďami.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Albatros Media a.s.
EAN: 9788026405788
Autor: Adele Faber, Elaine Mazlish
Rok vydania: 2015
Počet strán: 200
200
Typ tovaru: brožovaná bez prebalu
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 167x225
Rok poslednej dotlače: február, 2016
Dátum plánovaného vydania: 26.1.2015
Edícia: Rady pro rodiče
Rady pro rodiče
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: pre rodičov - ostatné, výchovní poradcovia, pedagogika

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili: Super návod pre rodičov
23.2.2015

„Po viac ako dvadsiatich rokoch učiteľskej praxe, keď som bol v dennom kontakte s nedisciplinovanými žiakmi, ma veľmi prekvapilo, koľko nových možností krotenia potomkov ste rodičom ukázali,“ napísal jeden učiteľ z Michiganu. Práve o tom sú metódy dvoch uznávaných odborníčok, ktoré radia dospelým, ako komunikovať s deťmi, aby nám viac dôverovali, aby nás počúvali a aby sa lepšie učili.

viac
Bestsellery v akcii: Nakupujte teraz so zľavou
14.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Ako správne komunikovať so svojimi deťmi?
11.4.2014

Chcete mať s deťmi priateľský vzťah a súčasne chcete, aby vás počúvali, rešpektovali a dôverovali vám? Prajete si deti dobre vychovať, ale nechcete potlačovať ich osobnosť? Kniha Ako hovoriť, aby nás deti počúvali, získala pochvalu od detských psychológov, psychoterapeutov a rodičov na celom svete. Naučí vás, ako môžete mať poslušné deti aj bez trestania a kriku.

viac

Recenzie knihy Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili | Adele Faber, Elaine Mazlish
100%
4 recenzie

Ohodnoť knihu
23.03.2016, 13:27
0
Pri zbežnom prelistovaní tejto publikácie by som chcel oceniť riešenie praktických príkladov výchovného procesu, ktoré pomôže rodičom v ich jednaní s deťmi. Knihu som zakúpil pre svoju dcéru, aby jej pomohla pri výchovnom dialogu s mojim vnukom, ktorý čo nevidieť nastúpi do školy.
02.03.2016, 08:07
0
T.č.žiadny
30.03.2015, 09:59
5
super, doporucujem
20.01.2015, 15:05
5
Mam aj knihu Ako hovorit, aby nas deti pocuvali, tato sa mi tiez clekom zide. Uz som si objednala. Uvidime co nove sa dozviem.

Čitatelia si ku knihe Ako hovoriť s deťmi, aby sa lepšie učili kúpili tieto tituly

Príprava do školy

7,92 € (zľava 20 %)

S.O.S.

7,92 € (zľava 20 %)

10-dňový detox

11,92 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup