Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Pán Mercedes

5 0
100%
od Stephen King z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2015
slovenský
slovenský
Bežná cena: 16,90 €
Zľava: 3,38 € (20 %)
Naša cena: 13,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Pán Mercedes

Popis knihy Pán Mercedes (Stephen King)

Začítajte sa do novej knihy od autora bestsellerov Stephana Kinga už teraz.

Ešte pred úsvitom čakajú v americkom meste zmietanom ekonomickou krízou stovky nezamestnaných mužov a žien na otvorenie veľtrhu pracovných miest. Sú unavení, uzimení a zúfalí. Z hustej hmly sa vynorí osamotené auto. Vodič v ukradnutom mercedese preletí davom, zráža nevinných, potom zacúva a znovu zaútočí. Zabije osem ľudí, pätnásť ich zraní. A uniká.Mesiace plynú a vyšetrovanie nezmyselného brutálneho činu nikam nevedie. Penzionovaný policajt Bill Hodges ťažko znáša traumu z nevyriešeného zločinu a dokonca uvažuje o samovražde, keď dostane list od šialenca – priznanie k vraždám. To ho preberie z depresie a donúti konať, aby zabránil ešte diabolskejšiemu útoku.Brady Hartfield žije s matkou alkoholičkou v rodnom dome. Nadšene spomína na krásne vzrušujúce chvíle, keď pod kolesami mercedesu cítil smrť, a túži si ten príval adrenalínu zopakovať. Zastaviť ho môže len Bill Hodges a jeho zvláštni spojenci. Ak sa im to nepodarí, Brady sa zapíše do dejín ako vrah tisícok ľudí.

 

Z anglického originálu Mr Mercedes (Scribner,A Division of Simon & Schuster, New York 2014 1974)preložila Marína Gálisová.

 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Pán Mercedes

 

Ovocie hnevu. Ako sa volalo to dievča, posatva v knihe? Tá, ktorá napokon dojčila hladujúceho muža? Bolo to také kvetinové meno, pomyslel si. Margareta? Nie. Flora? V nijakom prípade. Zišlo mu na um, že si priloží dlane k ústam a zahučí na čakajúcich: KTO ČÍTAL OVOCIE HNEVU?

Keď vstával (a usmieval sa nad týmto absurdným nápadom), meno mu samo prišlo na rozum. Rose. Tak sa volalo to dievča z Ovocia hnevu. Ale nie iba Rose. Rose of Sharon. Ruža wáronský. Znelo mu to biblicky, ale istý si tým nebol, Bibliu nečítal.

Pozrel na spacák, v ktorom chcel prečkať posledné hodiny noci, a spomenul si, ako Janice Crayová povedala, že by sa najradšj ospravedlnila za masakru na colubineskej strednej, za jedenásty sepmtember aj za Barryho Bondsa. Zrejme by do toho mala zahrnúť aj globálne otepľovanie. Možno keď sa toto tu skončí a oni si nájdu prácu - alebo aj nie, čo bolo asi rovnako pravdepodobné-, pozve ju na raňajky. Nie na rande, nič také, len na preženicu so slaninou. A potom sa už nikdy nestretnú.

Prichádzali ľudia. Už stáli až po posledný stĺpik, na ktorom bola uviazaná páska s dôležitým nápisom ZÁKAZ VSTUPU. Pribúdali ďalší a rad sa natiahol až na parkovisko. Augieho prekvapilo a znepokojilo, akí sú všetci tichí. Akoby vedeli, že táto misia zlyhá, len čakali na oficiálne potvrdenie.

Transparent opäť letargicky pleskol.

Hmla ďalej hustla.

Krátko pred piatou nadránom sa Augie prebral z polospánku, podupkal, aby si rozprúdil krv v nohách, a uvedomil si, že do vzduchu sa predralo nepríjemné studené svetlo. Nič na svete nemohlo byť vziadlenejšie od ružových ranných zôr z poézie a z farebných filmov, toto tu bol antiúsvit, vlhký a bledý ako líce jednodňovej mŕtvoly.

Videl, ako sa City Center pomaly zjavuje v celej svojej kráse gýčovitej architektúry sedemdesiatych rokov. Videl dve desiatky serpentín, ktoré zaplnili čakajúci ľudia, a chvost radu strácajúci sa v hmle. Už sa kde-tu aj zhovárali, a keď cez halu na druhej strane sklených dverí prešiel vrátnik v sivých montérkach, zdvihol sa slabý ironický jasot.

"Na inej planéte objavili život!" zvolal jeden z tých mladých mužov, čo zízali na Janice Crayovú - bol to Keith Frias, ktorému onedlho odtrhne ľavú ruku.

Vtipnú poznámku ľudia ocenili chabým smiechom a rozhovorili sa. Noc sa skončila. Ledva prenikajúce svetlo nebolo príliš povzbudivé, ale aspoň o niečo lepšia ako dlhé hodiny pred svitaním, ktoré práve uplynuli. Augie si znovu kľakol k svojmu spacáku a započúval sa. Pravidelné pochrapkávanie mu na perách vyčarilo úsmev. Možno sa o ňu obával zbytočne. Povedal si, že niektorí ľudia prežijú - možno aj celkom dobre - vďaka láskavosti cudzích. Aj mladá žena, ktorá práve sladko spala aj so svojím babätkom v jeho spacom vaku, je možno jednou z nich.

Zišlo mu na um, že on a Janice Crayová by sa mohli pri rozličných prihlasovacích pultoch predstaviť ako pár. 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055141411
Autor: Stephen King
Rok vydania: 2015
Počet strán: 576
576
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 3.2.2015
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-4141-1
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Stratení nájdení: Šialený a pomstychtivý čitateľ
13.11.2015

Majstrovský nadupaný triler o čitateľovi, ktorého posadnutosť obľúbeným spisovateľom zájde až príliš ďaleko...

viac
Kniha Mráz: Ani Stephen King by sa nemusel hanbiť
11.6.2015

Mrazivá detektívka, ktorú nebudete schopní odložiť! Nemusel by sa za ňu hanbiť ani Stephen King. S módnou vlnou severského krimi síce nemá nič spoločné, no zimomriavky vám rozhodne spôsobí.

viac
Posledná možnosť: Nakúpte bestsellery v akcii a dostanete darček!
25.5.2015

Vyhrávajte a nakupujte v akcii! Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25 rokov svojho založenia, vy dostávate 25 percentné zľavy a atraktívne ceny. Ak si do nedele 31.5. (vrátane) objednáte v internetovom kníhkupectve iPark.sk niektorý z nižšie uvedených titulov, automaticky naň dostanete zľavu 25%. To však nie je všetko. Okrem toho môžete získať až 25 hodnotných cien. Plus, ku každej objednávke nad 30...

viac
Pre tých, čo sa radi boja a túžia po napätí
27.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať dnešnou mrazivou ponukou trilerov, detektívok a hororov.

viac
Už len týždeň: Výpredajová Last minute akcia na top tituly!
25.7.2014

Ako mnohí knižní fanúšikovia už vedia, internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s vydavateľstvom Ikar atraktívnu ponuku na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Ide o letnú Last minute akciu, ktorá potrvá už len týždeň - do štvrtka 31. júla. Dnes dávame do pozornosti prvú časť výberu spomedzi top titulov. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Nový Stephen King vám opäť spôsobí nočné mory!
10.6.2014

Len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka. Dospel, teraz je ošetrovateľom v zapadnutom hospici a jeho špecialitou je byť oporou zomierajúcim. Možno za to môže jeho „dar“. Danny Torrance vidí mŕtvych ľudí, je obdarený „žiarením“ a tak pomáha prechádzať cez prah smrti umierajúcim. Dostane za to prezývku Doktor Spánok.

viac
Zvláštne schopnosti 5-ročného chlapca naháňajú strach
14.5.2014

Má iba 5 rokov, no nie je obyčajný. Má zvláštne schopnosti a vycíti zlo. Máva hrozivé sny a hotel, do ktorého sa nasťahoval spolu s rodičmi, v noci ožíva... V prezidentskom apartmáne uvidí krv a kúsky mozgu na stene... Varujú ho, aby nechodil do izby 217. „Niečo videla v izbe, kde... sa stalo niečo zlé. V izbe číslo 217. Musíš...

viac

Recenzie knihy Pán Mercedes | Stephen King
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Pán Mercedes kúpili tieto tituly

Stratení nájdení

11,17 € (zľava 25 %)

Plameň túžby

11,92 € (zľava 20 %)

Čierne klamstvá

10,32 € (zľava 20 %)

Veža

13,52 € (zľava 20 %)

10-dňový detox

11,92 € (zľava 20 %)

Štyri sestry

9,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Stephen King

Stephen Edwin King 21. september 1949

 

Americký spisovateľ Stephen Edwin King sa narodil 21. Septembra 1947 v štáte Maine.  Jeho hlavným žánrom sú horory, fantasy príbehy a vedecká fantastika. Napísal viac ako päťdesiat románov, ktoré sa predali po celom svete vo viac ako 350 miliónov kusov a to je informácia len z konca roku 2006. 

 

Mnoho z kníh Stephena Kinga bolo sfilmovaných. Najviac sa odohrávajú v štáte Maine, kde má trvalé bydlisko.  Stephen King je v poradí druhý syn Kingovcov. Rodičia sa rozviedli a potom ich vychovávala mama. Základnú školu dokončil v Durhame v štáte Maine.  Strednú školu skončil v roku 1966 a pokračoval na University of Maine, kde študoval angličtinu a tvorivé písanie.  Jeho prvá práca bolo písanie poviedok do časopisov. Privyrábal si aj rôznymi inými brigádami. V roku 1971 sa zamestnal ako učiteľ na strednej škole.

 

Prvý krát okúsil písanie, keď začal písať do novín svojho brata. Písal o televíznych show. Svoje prvé knižné pokusy boli žánru sci-fi a vydával ich na svoje náklady.  Prvý úspech dosiahol v roku 1973. Vtedy práva na jeho knihu Carrie odkúpilo isté vydavateľstvo za skoro pol milióna dolárov.

 

Tvorba Stephena Kinga:


Dallas 63,  Pytel kostí, Temná púle, a teraz novinka Joyland o poslednom zábavnom parku v Severnej Karolíne, kde sa dejú rôzne čudesné a strasšidelné veci. 

 

 

 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup