Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Najedzte sa do štíhlosti 2 (Harmónia zdravia, krásy a vitality = zdravá krv)

5 5
100% (5 recenzií)
od Antónia Mačingová z vydavateľstva Mgr. Antónia Mačingová - RUSSO
Mgr. Antónia Mačingová - RUSSO
2015
slovenský
slovenský
Bežná cena: 13,- €
Zľava: 2,30 € (18 %)
Naša cena: 10,70 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Najedzte sa do štíhlosti 2 (Harmónia zdravia, krásy a vitality = zdravá krv)

Popis knihy Najedzte sa do štíhlosti 2 (Harmónia zdravia, krásy a vitality = zdravá krv) (Antónia Mačingová)

Voľné pokračovanie knihy Najedzte sa do štíhlosti.

Autorka Antónia Mačingová v tejto novej knihe vysvetľuje jednoduchý princíp prechodu od bežného stravovania k stravovaniu, ktoré je správne a prospešné. Bežné stravovanie a nevhodný spôsob zmýšľania o sebe, majú za následok, že sme ľahkou korisťou farmaceutického priemyslu a drahých, často neúčinných výživových doplnkov. V knihe nájdete aj veľké množstvo receptov pre ľudí, ktorí nekonzumujú mäso.


Takisto v nej nájdete ukážku netradičného sviatočného menu a príbeh Simonky, žiačky Antónie Mačingovej. Simonka je jednou z vás. Uvidíte premenu jej fyzického tela, a tiež to, ako sa zmenila na kreatívnu mladú ženu, tým, že sa zbavila zdedených i získaných návykov. Simonka pochopila, že jedinou prekážkou, ktorá nám bráni byť spokojnými a šťastnými ľuďmi, sme my sami.
Jo-jo efekt sa neprejaví, pokiaľ sa nevrátite k pôvodným stravovacím a myšlienkovým návykom.

 

 

 

Ukážka z knihy: Najedzte sa do štíhlosti 2 

 

 

Napriek tvrdeniam rôznych špecialistov na chudnutie, že moja strava obsahuje málo bielkovín (väčšína z nich vôbec nevie o čom píšem, len ich mrzí, že aj keď nie som distribútorkou rôznych prípravkov na chudnutie, moje stravovanie zaberá), poznamenám, že bielkovina, ako základná stavebná jednotka je vo väčšej či menšej miere prítomná v každej potravine. Či v rastlinnej alebo živočíšnej.

 

Len je potrebné naučiť sa, čo nám - myslím tým každému jednotlivcovi vyhovuje a čo, naopak, škodí.

 

Moja 28čka v knihe Najedzte sa do šíthlosti je takým prechodovým mostíkom od bežného, tzv."normálneho" (a ako môžeme často vidieť na našej populácii, nie stále správneho) stravovania, k stravovaniu, ktoré prospieva každému jedincovi. Je to jednoduché, len ak chceme natrvalo zmeniť to, ako momentálne vyzeráme  a ako sa cítime, je treba odhodlanie, vytrvalosť a disciplínu.

 

Predstavte si, že ste správcom veľkého obchodného domu a v zime ste zodpovední za očistenie parkovisko od snehu. V noci sústavne sneží a vy máte na očistenie parkovacej plochy k dispozícii piatich pracovníkov. Namiesto toho, aby ste najali ešte dve pomocné sily (zväčšili si svalovú hmotu, ktorá likviduje tuk), dvoch pracovníkov prepustíte (nevhodnou skladbou stravy likvidujete svalovú hmotu). Dochádza k tomu, že za pracovníkmi nie je vidno žiadnu prácu, pretože fyzicky nestíhajú. Nový sneh (tuk) príbúda. A práve tento nežiaduci efekt spôsobujú diéty.

 

Schudnúť na ideálnu, vysnívanú váhu je želaním mnohých žien. Ak premýšľate nad spôsobom, ako schudnúť a vaše rozhodnutie je pevné, súčasne premýšľajte aj o tom, ako opäť nepribrať. Ja sama som vyradila zo svojho stravovania jedlá, ktoré mi neprospievali. Takisto to urobili mnohé ženy a muži, ktorí mi uverili a vyskúšali si to na vlastnej koži. Jednoducho prestali počúvať už aj tak otupené chuťové poháriky a začali počúvať svoje vlastné telo... Netvrdím, že aj ja si občas nedám niečo z toho, čo v počiatočnej fáze neodporúčam. Ale stále sa vrátim k takému stravovaniu, aké mi vyhovuje a z ktorého nemám výčitky svedomia.

 

lebo povestný JOJO efekt je práve to, že sa po rôznych diétach a hladovaní vrátite k predchádzajúcemu spôsobu stravovanie. Síce bežnému, ale, ako môžeme vidieť na stále obéznejšej populácii, trpiacej civilizačnými chorobami, nie práve najsprávnešiemu stravovaniu.

 

Možno si po týchto slovách poviete: Nič nové pod slnkom, takých i onakých zaručených metód tu už bolo toľko, že človek o tom stráca prehľad a, pravdupovediac, aj záujem. Mojou snahou nie je presviedčať niekoho nasilu o účinnosti tohto spôsobu chudnutia. Poskytujem len v praxi overený návod na to, ako sa to dá. Každý má slobodnú vôľu a môže sa kedykoľvek rozhodnúť niečo vo svojom živote zmeniť. napríklad aj to, či chce urobiť pre svoje zdravie niečo naozaj zmysluplné.

 

Moja osobná skúsenosť s poradenskými knihami bola taká, že teóriám, s ktorými som sa sporadicky stretávala v rôznych viac či menej dôverychodných zdrojoch, som sa chcela čo najskôr vyhnúť a hľadala som stránky, kde boli praktické rady a kroky, ako chudnúť. Začala som sa riadiť diétnymi odporúčaniami v knihe. Ale keďže mi neboli jasné isté súvislosti, po čase ma to prestalo baviť a hľadala som zasa inú knihu.

 

Tak ako prváčik nepochopí učivo žiaka šiestej triedy a musí najprv zvádnuť učivo predchádzajúcich piatich tried, aj ja vám odporúčam, aby ste si túto knihu prečítali chronologicky.

 

Ak to takto spravíte a budete sa riadiť mojimi odporúčaniami, budete spokojní tak, ako sú spokojní všetci tí, ktorí mi uverili a natrvalo zmenili spôsob stravovania.

 

Prosím, prečítajte si stránky tejto knihy dôsledne. Budem sa snažiť, aby teórie nebolo veľa, ale aby ste pochopili, aký význam pre udržanie zdravia, vitality, energie a mladistvého vzhľadu majú jednotlivé zložky a formy "stravy našej každodennej"...

 

"Človek sa rodí zdravý, všetky choroby do neho vchádzajú spolu s jedlom."

Hippokrates

Podrobnosti

EAN: 9788097179809
Autor: Antónia Mačingová
Rok vydania: 2015
Počet strán: 208
208
Typ tovaru: Pevná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 153×216 mm
Rok poslednej dotlače: apríl, 2015
Dátum plánovaného vydania: 29.1.2015
Druh tovaru: Kniha
Kniha

Zaujimavé články ku knihe

Prestaňte diétovať, naučte sa správne jesť!
7.11.2016

Po bestselleroch Najedzte sa do štíhlosti 1 a 2 prichádza tretia kniha – Najedzte sa do štíhlosti 3 (Prestaňme DIÉTOVAŤ – naučme sa JESŤ). Len pár dni stačilo, aby sa táto novinka zaradila medzi najpredávanejšie knihy.

viac
Zbavte sa povianočných kíl: Ako na to?
8.1.2015

Určite ste si aj vy dopriali počas uplynulých sviatkov kopec dobrôt. Ako sa ale zbaviť povianočných kíl a faldíkov z brucha? Prinášame zopár tipov. Záleží len na vás, či uprednostníte upravenú stravu, poriadnu makačku alebo oboje. Hlavne, musíte to chcieť vy. Cíťte sa skvelo, vyzerajte skvelo, buďte fit a hlavne zdravý!

viac
Najedzte sa do štíhlosti: Čím väčšia porcia, tým lepšie! Ako na to?
2.4.2014

Antónia Mačingová je už viac ako 15 rokov slovenskou odborníčkou na zdravú výživu. Práve v týchto dňoch sa dostalo na pulty rozšírené vydanie jej mimoriadne úspešnej knihy Najedzte sa do štíhlosti. My vám prinášame aspoň jeden malý dôvod, prečo by ste ju mali mať doma.

viac
Najedzte sa do štíhlosti: Shudnite vďaka chutnej strave
11.2.2014

Slovenská odborníčka na zdravú výživu Mgr. Antónia Mačingová vydala po veľmi dobrých ohlasoch knihu Najedzte sa do štíhlosti v rozšírenom vydaní. V publikácii nájdete jej neoceniteľné rady a návody na zdravý spôsob stravovania. Samozrejme, nechýbajú ani recepty, vďaka ktorým sa budete stravovať chutne, no zdravo. Ako hodnotia dielo tí, ktorí sa ním riadia?

viac
Zatočte s vianočnými kilami: Ako na to?
8.1.2014

Schudnúť patrí medzi jedno z najčastejších predsavzatí, ktoré si dávame do nového roka. Ak sa to vaše nesie v tomto duchu, ste na správnom mieste. Prinášame zopár tipov, vďaka ktorým sa presvedčíte, že zhadzovanie povianočných tukových buniek nie je až také náročné, ako sa na prvý pohľad zdá. Stačí vedieť ako na to.

viac

Recenzie knihy Najedzte sa do štíhlosti 2 (Harmónia zdravia, krásy a vitality = zdravá krv) | Antónia Mačingová
100%
5 recenzií

Ohodnoť knihu
24.11.2016, 09:05
0
Velmi som spokojna s knihou,odporucam recepty perfektne,prehladne
31.03.2015, 00:11
5
Tak ako prvá kniha od pani Mačingovej, tak aj dvojka sú plné vynikajúcich rád a receptov na zdravú stravu, ktorá je chutná a nie je náročná na prípravu. Odporúčam túto knihu všetkým, čo chcú pre svoje zdravie niečo urobiť.
13.02.2015, 05:36
5
v prvom rade sa chcem podakovat p.Macingovej,jednoducho to co ja som dosiahla vdaka jej je az neuveritelne .....odporucam kazdemu vsetky jej knihy ....
09.02.2015, 14:33
5
ked neviete co varit a kazdy den sa pytate svojej rodiny co by chceli a oni nevedia ... tak tato kniha je plny inspiracii a este k tomu aj zdravych a lahko stravitelnych
28.01.2015, 15:04
5
cakala som na dalsiu knihu od pani Macingovej, tato je plna skvelych receptov. tesim sa na tie dobrotky :)

Čitatelia si ku knihe Najedzte sa do štíhlosti 2 (Harmónia zdravia, krásy a vitality = zdravá krv) kúpili tieto tituly

10-dňový detox

11,92 € (zľava 20 %)

Plán B

15,- € (zľava 25 %)

Príprava do školy

7,92 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Antónia Mačingová

Antonia Macingova

 

Mgr. Antónia Mačingová Vám prináša svoje neoceniteľné rady a návody na zdravý spôsob stravovania. Nejedná sa o diéty!!!

 

Pani Mgr. Mačingová pracuje v Košiciach. Má vyštudovaný odbor andragogika  na UPJŠ, no zdravému stravovaniu sa venuje viac ako 15 rokov. Na túto tému už napísala niekoľko úspešných a vyhľadávaných kníh. Pre jej hodnotné rady majú veľký úspech aj jej prednášky o zdravom prístupe k stravovaniu, pobytové semináre a kurzy varenia. Predstavila sa i v mnohých časopisoch a televíziách.

 

Vo svojich knihách čitateľom jednoduchou a zrozumiteľnou formou vysvetľuje a vyvracia mýty o strave. A. Mačingová zastáva názor, že ak obmedzíte stravu, znížite aj prísun živín pre telo. Iba dlhodobá vyvážená strava Vám zabezpečí zníženie váhy a celkové zdravie. V knihách sa dočítate aj o správnej detoxikácii tela a metódach detox, rýchlej 28 dňovej diéte, obľúbenom cvikovom šaláte, ako sa najesť do štíhlosti...  Prináša Vám jedinečnú a veľmi jednoduchú metódu udržania zdravia a štíhlej línie až do vysokého veku.

 

 

 

Bestsellery Antónii Mačingovej

Najedzte sa do štíhlosti 1

Najedzte sa do štíhlosti 2

Zhubněte jednou provždy

 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup