Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Kráľovná Tearlingu

3 2
73% (2 recenzie)
od Erika Johansenová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2015
slovenský
slovenský
Bežná cena: 13,90 €
Zľava: 2,78 € (20 %)
Naša cena: 11,12 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Kráľovná Tearlingu

Popis knihy Kráľovná Tearlingu (Erika Johansenová)

V deň svojich devätnástych narodenín sa princezná Kelsea, vychovávaná vo vyhnanstve, vydá na nebezpečnú púť. Márnivá a sebecká kráľovná Elyssa je mŕtva a Kelsea musí zasadnúť na trón, ktorý jej právom patrí. Na dievča s nezvyčajnou jazvou a magickým náhrdelníkom však z každej strany striehnu nepriatelia. Urobia všetko pre to, aby zabránili jej korunovácii za vládkyňu Tearlingu. Neboja sa použiť ani čiernu mágiu. Hoci Kelsei koluje v žilách kráľovská krv, necíti sa ako vodkyňa. Nepozná svoj ľud a nevie nič o krutovláde svojej matky ani všetkých hrôzach, ktoré sa v krajine dejú.Kelsea sa nepoddáva, no stačí jediný trúfalý čin následníčky trónu a kráľovstvo zasiahne nemilosrdná pomsta tyranskej vládkyne susedného Mortmesnu, červenej kráľovnej, obávanej čarodejnice. Až vtedy sa ukáže, komu môže Kelsea skutočne dôverovať. Mladá vládkyňa sa tak podrobí skúške ohňom, ktorá z nej spraví legendu... ak sa jej podarí ostať nažive.Kráľovná Tearlingu je fascinujúci dobrodružný príbeh utajenej kráľovnej a jej nebezpečnej cesty na trón. Je to príbeh o sile priateľstva, ktoré odolá aj najtemnejšej mágii.

 

Z anglického originálu The Queen of the Tearling (Harpercollins, New York 2014) preložil Martin Štulrajter.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Kráľovná Tearlingu


Preložila si opraty z jednej ruky do druhej, aby si mohla obliecť a zapnúť zelený zimný plášť. Vysadla na koňa a pozrela zhora na Bartyho. Usilovala sa pritom potlačiť strašnú predtuchu definitívnosti. Predčasne zostarol, no nebol dôvod, aby si ešte veľa rokov nepožil. A predtuchy sa neraz nenaplnili. POdľa Carliny veštec mortskej kráľovnej predpovedal, že Kelsea sa nedožije devätnástych narodenín, a predsa tu bola.

Statočne sa na Bartyho usmiala, aspoň v to dúfala. "Čoskoro po vás pošlem."

Prikývol a prinútil sa k šťastnému úsmevu. Carlina tak zbledla, až sa Kelsea bála, že odpadne. Namiesto toho k nej podišla a vystrela ruku. Bolo to také nečakané, že Kelsea na ruku chvíľu civela, kým jej došlo, že ju má prijať. Za celé tie roky v chatrči ju Carlina nikdy nechytila za ruku. Nanajvýš ju potľapkala po chrbte, a aj to bolo vzácne ako dážď na púšti.

"Časom pochopíš," prehovorila Carlina a pevne jej stisla ruku. 

"Pochopíš, prečo bolo toto všetko potrebné. Daj si pozor na minulosť, Kelsea. Slúž svojmu ľudu."

Kelsea sa zamračila. Carlina ešte ani teraz nedokázala byť úprimná! Kelsea si vždy uvedomovala, že nie je dieťaťom, aké by si Carlina sama vybrala do výchovy, že ju sklamala svojou nezvádnuteľnou povahou a vlažnou oddanosťou veci. Vytrhla si ruku z Carlininho zovretia, pozrela na Bartyho a podráždenie sa stratilo. Barty neskrýval slzy, leskli sa mu na tvári. Kelsea cítila, že aj jej sa do očí zase tisnú slzy, no vzala opraty a obrátila koňa ku Carrollovi. "Môžeme vyraziť, kapitán."

"Ako rozkážete, pani."
Mykol opratami a vydal sa po cestičke. "Všetci sa zoraďte do kosoštvorca okolo kráľovnej." zvolal cez plece. "Na koňoch pôjdeme do západu slnka."

Kráľovná. Zase zaznelo to slovo. Kelsea sa usilovala rozmyšľať o sebe ako o kráľovnej, no jednoducho to nešlo. Prispôsobila tempo strážam, pevne rozhodnutá neobzerať sa. Otočila sa iba raz, tesne predtým, ako zabočili. Postrehla, že Barty s Carlinou ešte vždy stoja vo dverách chatrče a sledujú ju ako starý horársky pár z nejakej zabudnutej rozprávky. Napokon stromy zakryli výhľad. 

Kelseina kobyla bola statná, istým krokom zdolávala nerovný terén.

Bartyho žrebec mal v lesoch ustavične problémy. Barty o ňom hovoril, že je to aristokrat a každý terén okrem otvorenej rovnej cesty je pod jeho úroveň. Ani na žrebcovi sa však Kelsea neodvážila ďalej ako niekoľko míľ od chatrče. Tak zneli Carlinine príkazy. Vždy keď Kelsea túžobne spomínala veci, z bežného života, Carlina jej pripomínala nutnosť utajenia, dôležitosť toho, že raz zdedí kráľovský trón. Toto bolo pre Carlinu prvoradé. Niekedy, keď sa Kelsea zlostila, mala pocit, že Carline by stačilo vychovávať hocijaké dievča, keby ho v budúcnosti čakal trón. Kelsea raz ako trinásťročná cválala aspoň päť míľ za Carlinu hranicu, až sa ocitla v neznámom lese. Nepoznala stromy, ani dve riečky, okolo ktorých prešla, a keď sa zahľadela na obzor, asi tridsať metrov od seba uvidela z komína stúpať dym.

Keď podišla bližšie, objavila chatrč ešte chudobnejšiu než bola tá Bartyho a Carlinina, postavenú z dreva namiesto kameňa. Pred chatrčou sa hrali dvaja malí chlapci o niekoľko rokov maldší ako ona. 

Predstierali, že šermujú mečmi.

Kelsea ich dlho sledovala, preživala ničo, o čom nikdy predtým ani neuvažovala - celkom iný spôsob výchovy, ako bol ten jej. Dovtedy sa akosi domnievala, že všetky deti majú rovnaký život. Obaja chlapci mali roztrhané šaty, no košele s krátkymi rukávmi vyzerali pohodlne. Kelsea smela nosiť iba blúzy s vysokým golierom a úzkymi dlhými rukávmi, aby nijaký náhodný okoloidúci nezazrel jej predlaktie ani náhrdelník. Počúvala džavot oboch chlapcov a zistila, že vlastne ani nevedia poriadne po tearlinsky, nikto ich každé ráno neposadil a nevtĺkal im do hlavy gramatiku. Bolo skoré popoludnie, no oni neboli v škole.

"Emmet, ty Mort. Ja Tear!" vyhlásil starší chlapec hrdo.

"Ja nie Mort! Mort nízky!" Protestoval mladší. "Mama hovorila, že aj ja mám byť Tear!"

"Dobre. Si Tear, ale ja používam mágiu!"...

 

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055139692
Autor: Erika Johansenová
Rok vydania: 2015
Počet strán: 376
376
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 13.1.2015
Žáner: Dobrodružstvo, thrillery, Sci-fi, fantasy, YOLi, young adult, new adult
ISBN: 978-80-551-3969-2
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Kráľovná Tearlingu: Je naozaj magická!
19.1.2015

Mágia, dobrodružstvo, tajomstvá a romantika. To všetko spojené do pútavého príbehu, ktorý vás prenesie do kráľovstva Tearlingu. Fascinujúci dobrodružný príbeh utajenej kráľovnej a jej nebezpečnej cesty na trón. Pod vydavateľskou značkou YOLi vychádza ďalšia lahôdka najmä pre mladších čitateľov, ktorí si zamilovali fantasy a magické príbehy. 

viac

Recenzie knihy Kráľovná Tearlingu | Erika Johansenová
73%
2 recenzie

Ohodnoť knihu
25.01.2015, 18:36
3
Už samotný slogan Kráľovny Tearlingu so sebou nesie slovné spojenie "dobrodružný príbeh". Keďže som v poslednej dobe čítal úplne iné knihy, bol som na knižku veľmi zvedavý. Jednak ma zaujala obálka, ktorá vyzerá vynikajúco, a taktiež aj chvály a ohlasy čitateľov, vďaka ktorým som si chcel knihu prečítať čo najskôr. Kelseu som si ako hlavnú postavu obľúbil, avšak nebol jej venovaný taký priestor, aký by som očakával. Akoby autorka nedokázala dať na papier všetky námety a myšlienky, ktoré chce svojim čitateľom odovzdať. Rozhodne sa nesnažím povedať, že sa mi kniha nepáčila, no pri čítaní som narazil na množstvo pasáží, v ktorých sa ukázalo, že sa autorka ešte potrebuje rozpísať, aby boli jej knihy dokonalé. Kráľovná Tearlingu je ale trilógiou, takže určite to netreba vzdávať hneď po prvej časti. Veľmi sa teším na filmové spracovanie.
24.01.2015, 14:04
3
+ netradičný, zaujímavý nápad, v ktorom sa mieša budúcnosť pripomínajúca minulosť s nadprirodzenom
+ fajn štýl písania, ani v pokojných úsekoch som sa nenudila, páčili sa mi tematické úryvky z Tearlingskej tvorby na začiatku kapitol
+ autorka sa nebojí nechutných detailov a nepríjemných záležitostí – v primeranom množstve
+ rôznorodé postavy, ktoré mi neprekážali
+ hlavná hrdinka, ktorá nie je krásna a neodolateľná
+ zatiaľ žiadna romantická línia, len pár náznakov... chlapi skrátka nie sú to, čo riešite, keď máte na krku kráľovstvo a vojnu

- nápad a svet bol trochu odsunutý na vedľajšiu koľaj, po dočítaní knihy mám stále akosi priveľa otázok
- väčšinu knihy sa takmer nič nedialo
- žiadnu postavu som si vyslovene nezamilovala
- Kelsea ma o svojej výnimočnosti a „kráľovskovsti“ tak úplne nepresvedčila a jej obyčajnosť mohla byť zmieňovaná menej často
- niektorým môže romantická línia chýbať
- kniha ma emocionálne nedostala

Kráľovná Tearlingu nie je perfektná, výnimočná kniha, ktorá by vás emocionálne položila. Má svoje silné stránky, ale i tie slabšie a celkom určite nájdete v rámci žánru vydarenejšie knihy. Napriek tomu som bola milo prekvapená, ako veľmi som si knihu dokázala užiť. Považujem ju za príjemné čítanie a dávam jej 3,5 hviezdičky. Pokiaľ máte čas, príležitosť či chuť skúsiť niečo, čo spája YA a fantasy, pokojne jej dajte šancu, trebárs si vás získa.

Čitatelia si ku knihe Kráľovná Tearlingu kúpili tieto tituly

Hodvábnik

12,39 € (zľava 20 %)

Pán Mercedes

13,52 € (zľava 20 %)

Miniaturista

11,92 € (zľava 20 %)

Kniha o tebe

11,12 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup