Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: India Place

5 1
100% (1 recenzia)
od Samantha Youngová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2015
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy India Place

Popis knihy India Place (Samantha Youngová)

Niektoré činy sa neodpúšťajú. Predovšetkým v láske. Hannah videla Marca naposledy pred piatimi rokmi. Bol jediný muž, ktorého milovala, a jediný, s ktorým strávila noc. Po tej jedinej vášnivej noci Marco bez slova zmizol a opustil Škótsko aj Hannah. Tá musela znášať následky ich zblíženia sama, neschopná nadviazať nový vzťah.Náhoda dvojicu opäť spojí a Marco zo všetkých síl bojuje o šancu na vysvetlenie svojho konania v osudnú noc. Je odhodlaný urobiť všetko pre to, aby lásku opäť získal, a tak prenasleduje Hannah na každom kroku a prosí o odpustenie.Práve vtedy, keď si Marco myslí, že spoločná budúcnosť je na dosah ruky, nečakané odhalenie vynesie na svetlo sveta Hannahinu bolesť, ktorú pred ním starostlivo tajila. Trpké spomienky môžu dvojicu rozdeliť skôr, ako vôbec využijú šancu na nový začiatok.

 

Z anglického originálu Fall From India Place (New AmericanLibrary, New York, 2014) preložila Andrea Vargovčíková.

 

 

Ukážka z knihy: India Place


Po pár hodinách sa naši noví kamoši začali dohadovať, kam vyrazia do klubu. Michaela nevyzerala príliš nadšene a ja som ju nechcela nechať samu. So Suzanne same sa vzdialili na toaletu, zatiaľ čo Michaela návrzh zvažovala.

Stáli sme pri umývadlách a obnovovali nános červenej farby na lícach a rúžu. Suzanne mudrovala: "Seb je rozkošný. Dostane od teba oprávnenie na ukončenie najdlhšieho sucha v dejinách, alebo sa aj na ňho chystáš vytiahnuť koketu Hannah?"

Zavrčala som: "Koketu Hannah?"

Pozrela na mňa pohľadom akoby si neveela. "Koketa Hannah. Úžasná Hannah Nicholsová vždy namotá toho najsexi chalana, pár hodín s ním odušu flirtuje, a potom ho pošle domov s navretými guľami a bez telefónneho čísla."

"Ja nekoketujem," namietala som. "Ak n emám záujem, nepretvarujem sa. Je to iba neškodné ľahké doberanie. Bodka."

Vrhla na mňa dobre známy pohľad, ktorým ma častovala takmer pravidelne. Netrpezlivý výraz, ktorý prezrádzal, že mi nerozumie.

Ani trochu. "Dopekla, čo sa s tebou deje? Kedy sa prestaneš zaboerať minulosťou a konečne niekoho pustíš medzi nohy?"

Pokrútila som hlavou, predstierajúc, že netuším, o čom hovorí. "Už ti nikedy napadlo, že môžem byť šťastná aj takto? Nejde predsa o to? Byť šťastná? A ja som. Zbožňujem svoju prácu, rodinu a aj svojich priateľov. Mám fajn život, Suzanne."

Tentoraz si odfrkla. "Hej, pokojne si to nahováraj."

Zovral mi krv od rozhorčenia. "Aký máš zase problém? Ide o Seba? Ochotni ti ho prenechám."

Suzanne sa ku mne otočila s prižmúrenými očami. "Och, dostala by som ho aj sama, keby som chcela, o to sa neboj."

"tak potom prečo sa tak tváriš?"

"Fuj, nehovor so mnou ako s deckom. V poslednom čase si nejaká nudná."

Neveriacky som sa zasmiala na tom, aby spád nabrala naša konverzácia. Suzanne nebola práve najtaktnejšia a často sa obúvala do ľudí, no dnes večer vykladala svoje zásoby nevľúdnosti na mňa, čo nikdy predtým nerobila. "Na svoju obranu len toľko, že sa naozaj správaš ako dieťa."

"Ech, pre mňa, za mňa," zúfalo rozhodila rukami, ako sa na prvú kráľovnú drámy patrí. "Poďme zistiť, či chce ísť Michaela do klubu..." Bola som si istá, že sa jej drali na jazyk iné slová, no nakoniec stisla pery a vyrútila sa z toaliet.

Práve som vychádzala z dvier, keď som dosatla sms od Lucy, kamarátky z pedagogickej praxe. Pýtala sa ma, či sa k nej nepridám. Sedela s priateľmi v podniku za rohom na Royal Mile, vedela, že som práve vonku. Odpísala som jej a nenútene prešla k našim kamošom.

"Michaela pôjde s nami," jasala Suzanne, akoby ma pred chvíľou na toaletách verbálne nevyfackala.

Stisla som Michaele plece a usmiala sa na nich. "Bavte sa, ľudia. Čakajú ma inde."

Ignorujúc Suzannino prskanie som sa odtiaľ vyvliekla, preč od drámy a úžasných chalanov, a strávila zvyšok večera opíjaním sa s ľuďmi, ktorým nezáležalo na tom, či som single alebo vydatá, chudá alebo tlstá, ctižiadostivá alebo flegmatička. Chceli si len oddýchnuť a vyplaviť stres z práce. Presne ako ja.

Život bol fajn. Rozhodne som nechcela, aby sa ma niekto pokúšal presviedčať o opaku, len preto, lebo sám bol nespokojný. 

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055141091
Autor: Samantha Youngová
Rok vydania: 2015
Počet strán: 320
320
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Dátum plánovaného vydania: 15.1.2015
Edícia: Edícia svetový bestseller
Edícia svetový bestseller
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-4109-1
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Hrdina: Naozaj SEXI!
12.7.2016

 „Samantha je autorka, ktorú by ste si nemali nechať ujsť,“ píše Fresh Fiction a USA Today stručne dodáva: „Naozaj sexi!“Od obľúbenej autorky ženských románov Samanthy Youngovej, ktorú poznáme vďaka skvelej sérii Dublin Street, vyšla novinka Hrdina.

viac
Kniha India Place: Taká sexi, že si ju zamilujete
20.1.2015

Niektoré činy sa naozaj neodpúšťajú. Predovšetkým v láske. Ak ste aj vy podľahli sérii Samanthy Youngovej, ktorá sa začala knihou Dublin street, teraz si musíte prečítať príbeh Hannah a Marca India Place.

viac
Lekárska trilógia, ktorá si získala aj Slovákov
6.8.2014

Milujeme príbehy z medicínskeho prostredia. Priťahujú nás možno aj preto, že sa nás niečím dotýkajú, sú nám blízke. Robin Cook, Leonard Goldberg či Ken McClure. To je len pár mien, ktoré pozná každý fanúšik lekárskych trilerov. A určite poznáte aj jednu z hviezd tohto žánru Noaha Gordona. Jeho historicko-lekárske príbehy Liečiteľ, Šaman a Lekárka si obľúbili desaťtisíce slovenských čitateľov.

viac
Už len týždeň: Výpredajová Last minute akcia na top tituly!
25.7.2014

Ako mnohí knižní fanúšikovia už vedia, internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s vydavateľstvom Ikar atraktívnu ponuku na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Ide o letnú Last minute akciu, ktorá potrvá už len týždeň - do štvrtka 31. júla. Dnes dávame do pozornosti prvú časť výberu spomedzi top titulov. Nechajte sa inšpirovať.

viac

Recenzie knihy India Place | Samantha Youngová
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
30.08.2015, 12:26
5
Celá séria Dublin Street je úžastná

Čitatelia si ku knihe India Place kúpili tieto tituly

Alfa

10,32 € (zľava 20 %)

Sotva dýcham

11,12 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup