Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: 10-dňový detox

4 5
96% (5 recenzií)
od Mark Hyman z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2015
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy 10-dňový detox

Popis knihy 10-dňový detox (Mark Hyman)

Po New York Times bestsellere The Blood Sugar Solution prichádza doktor

Hyman s revolučným chudnutím, ktorý prináša okamžité výsledky. Kľúčo

m k chudnutiu a udržaniu si váhy je nízka úroveň inzulínu. 10-dňový detox prináša návody ako si znížiť inzulín v tele a natrvalo schudnúť.

Dr. Hyman vysvetľuje ako: aktivovať svoju prirodzenosť na pálenie tukov – najmä v oblasti brucha;

znížiť zápaly;

prekonať svoje „tučné“ gény;

nakopnúť svoj tráviaci systém;

získať kontrolu nad svojím apetítom;

znížiť stres pri strácaní kíl.

 

S praktickými radcami ako sú jedálničky, recepty a nákupné zoznamy, ale aj návody krok za krokom ako žiť zdravo, cvičiť, ako sa liečiť, dosiahne každý človek vytúžené a zdravé telo. 10-dňový detox založený na krvnom cukre je najrýchlejší spôsob ako schudnúť, predchádzať ochoreniam a cítiť sa najlepšie ako to ide.

 

Ukážka z knihy: 10-dňový detox

 

RIEŠENIE: 10-DŇOVÝ DETOX
Teraz, keď už chápete mechanizmus závislosti od jedla a spôsoby, akými sa cukor zmocňuje vašich chuťových pohárikov, hormónov, chemických procesov v mozgu a vášho drieku; keď viete, čo riadi pocity hladu a ukladanie tuku, môžete získané informácie použiť na dosiahnutie zdravej hmotnosti a metabolizmu, a to nie za asistencie pevnej vôle, ale detoxu. Je čas urobiť niečo pre svoje zdravie!

 

Ak sa vám podarí získať späť pod kontrolu biochemické procesy a vlastné telo, budete flexibilnejší. Najskôr je však potrebné zamyslieť sa nad vlastnou závislosťou od jedla tak, ako by ste sa pozerali na akúkoľvek inú závislosť. Musíte sa oslobodiť od mechanizmov, ktoré určujú vaše správanie.

 

Je naozaj ťažké resetovať vlastný organizmus, keď v ňom vládne chaos. Veď to sami poznáte, ako ked vám zamrzne počítač, a vy musíte znovu naštartovať celý systém. Nestačí kn zavrieť jeden program a dúfať, že sa to dá celé samo do poriadku. Na znovuzískanie kontroly nad vlastným zdravím je potrebné urobiť niečo podobné.

Zapamätajte si, že vaše správanie určujú biochemické procesy a nie pevná vôľa. Takže na zresetovanie hormónov a neurotransmiterov, a na to, aby ste sa zbavili neznesiteľnej chuti, na jedlo prirodzenou cestou, na zníženie hmotnosti a odvrátenie chorôb bude potrebné použiť poznatky z oblasti biochémie, ktoré sú alfou a omegou 10-dňového detoxu na upravenie hladiny cukry v krvi.

 

Detox bude pre vás prospešný pretože:


1. Potlačí tvorbu veľkého množstva inzulínu
- a teda pozastaví ukladanie brušného tuku a chuť na jedlo.

2. Zlepší citlivosť buniek na inzulín, takže ho na vyrovnanie hladiny cukru v krvi bude treba menej, čo bude mať pozitívny vplyv na proces chudnutia a celkové zdravie.

3. Zníži hladinu kortizolu - stresového hormónu, ktorý zvyšuje chuť na sladké, podporuje ukladanie brušného tuku a spôsobuje zmršťovanie mozgu.

4. Zníži tvorbu grelínu - hormónu hladu.

5. Zlepší citlivosť mozgu na leptín, čím opäť „spojazdní“ prirodzenú reguláciu apetítu.

6. Zlepší reguláciu chuti na jedlo nazývanú PYY (pep-tid YY), črevný hormón, ktorý po jedle signalizuje pocit sýtosti.

7. Zvýši prirodzenú tvorbu dopamínu a zresetuje dráhy odmeny v mozgu, takže pocítite uspokojenie pri príjme skutočnej potravy.

8. Zresetuje chuťové poháriky, a tak vám opäť začne chutiť skutočne jedlo.

9. Zredukuje zápaly (hlavná príčina takmer každého priberania a chronických chorôb) eliminovaním bežnej precitlivenosti na potraviny, spracovaných potravín, cukru a zaradením protizápalových potravín.

10. Podporí proces detoxikácie, a to eliminovaním toxínov z potravy a života a zlepšením schopnosti tela zbavovať sa naakumulovaných toxínov, ktoré spôsobujú obezitu.

 

Každá zo spomenutých významných biologických zmien sa počas 10-dňového detoxu objaví úplne prirodzene. Dostaví sa v dôsledku detoxikácie tela od cukru a priemyselne spracovaných potravín... zmeny stravovacích návykov... zaplavenia vášho organizmu skutočnými, nespracovanými, čerstvými, potravinami pôsobiacimi protizápalovo... osvojenia si jednoduchých, základných zručností, ktoré pomôžu organizmu uzdraviť sa.

Majte na pamäti, že cieľom detoxu nie je len jednoduché a rýchle zhodenie hmotnosti, ale aj príprava na dlhodobé udržanie si hmotnosti a zlepšenie zdravotného stavu. Takže počas každého z desiatich dní sa tiež zameriate na jednu zložku ozdravného procesu celého vášho tela.

 

Naučím vás, ako:

1. sa uspokojiť a obmedziť chuť na sladké a priemyselne spracované potraviny;

2. sa očistiť od všetkých látok spôsobujúcich závislosť a podporiť detoxikačný systém organizmu;

3. vyprázdniť a očistiť tráviaci systém, čo pomôže organizmu eliminovať množstvo toxínov;

4. sa hýbať, čo zlepší metabolizmus a prispeje k optimálnemu zdravotnému stavu;

5. načúvať zmenám odohrávajúcim sa vo vlastnom tele a vnímať prirodzený posun smerom k zdraviu a pohode;

6. prehodnocovať a skúmať svoje myšlienky, presvedčenia a postoje, ktoré sa dostanú do rozporu s vašim plánom chudnutia a vytvoriť nové vzorce myslenia zamerané na podporu zdravia a duševnej pohody;

7. relaxovať a upokojiť nervový systém pomocou jednoduchých dýchacích a relaxačných techník;

8. usporiadať svoj život prostredníctvom cieleného plánovania a starostlivosti, a tiež zmeniť prostredie tak, aby tvorilo prirodzené podmienky pre podporu zdravia...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081112355*
Autor: Mark Hyman
Rok vydania: 2015
Počet strán: 400
400
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 26.1.2015
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Varenie, nápoje, diéty, Zdravý spôsob života
ISBN: 978-80-8111-235-5
Dátum plánovaného vydania (posun): 2.2.2015
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Veľký jarný výpredaj: Detoxikácia a očista tela rýchlo a ľahko!
11.3.2015

Zdravé a fit! Keďže jar už klope na dvere, nenechajte nič na náhodu a dajte svoje telo do poriadku. Internetový obchod iPark.sk si pre vás pripravil veľkú akciovú kampaň na knihy o zdraví, detoxikácii a diétach. Vďaka vybraným publikáciám prečistíte svoj organizmus a ešte aj ušetríte. Kúpte si jeden titul a štvrtinu z neho máte zdarma - na všetky nižšie...

viac
Kniha 10-dňový detox: Zresetujte svoj organizmus
18.2.2015

Je naozaj ťažké resetovať vlastný organizmus, keď v ňom vládne chaos... Na znovuzískanie kontroly nad vlastným zdravím je potrebné naštartovať celý systém. A preto medzinárodne uznávaný lekár Mark Hyman vymyslel a spopularizoval rýchly a účinný program, vďaka ktorému dosiahnete  okamžité a trvalé zníženie hmotnosti, lebo podľa samotného autora si každý zaslúži prežiť svoj život s vitalitou.

viac
Kniha 10-dňový detox: Po ňom sa kilá už nevrátia!
9.2.2015

Ste pripravený na totálnu revolúciu vo vašom organizme? Tak potom vitajte v 10-dňovom detoxe! Dr. Mark Hyman vytvoril program, vďaka ktorému budete môcť vôbec najrýchlejším spôsobom zhodiť až 5 kilogramov a od základu znovu naštartovať celý svoj systém, a to len za krátkych desať dní.

viac
Kniha 10-dňový detox: Zmeňte svoj život v krátkom čase
22.1.2015

Že sa to nedá? Omyl! Doktor Mark Hyman je medzinárodne uznávaným lekárom a šesťkrát sa ocitol na vrchole rebríčka najlepšie predávajúcich autorov podľa New York Times. Podľa neho si každý zaslúži prežiť svoj život s vitalitou – aj preto vymyslel a spopularizoval rýchly a účinný program, vďaka ktorému dosiahnete  okamžité a trvalé zníženie hmotnosti. 10-dňový detox nie je len najrýchlejšia diéta v dejinách, ale...

viac

Recenzie knihy 10-dňový detox | Mark Hyman
96%
5 recenzií

Ohodnoť knihu
24.01.2017, 08:31
5
Kniha splnila očakávania, po absolvovaní sa cítim lepšie, schudla som 3 kilá. Super je, že v knihe sú vopred pripravené recepty, takže som nemusela premýšľať čo jesť na ďalší deň a či je to vhodné.
25.03.2015, 15:12
0
Výborná kniha - naštartovala ma, keďže kvôli zdravotnému stavu musím meniť stravu (najmä vylúčiť cukor).
Obsahuje výborné recepty, mnohé z nich jednoduché a zdravé. A keď po pár dňoch len na šťavách začnete variť,
chutí všetko... Ešte počas varenia pridať trochu tvorivosti a z núdze sa stane cnosť - nielen sa dobre cítim, zdravo sa stravujem, ale stále pomaly, ale viditeľne chudnem (cca 1 - 1,5 kg/týždeň). Už sa takto stravujem vyše mesiaca a som v pohode.
24.02.2015, 19:46
0
Kniha je dobrá a poučna, Detox sa však pomerne ťažko realizuje vzhľadom na fakt, že som nezohnala všetky potrebné suroviny, suroviny sú pomerne drahé a recepty síce chutné, ale vždy K nim chýbali nejaké suroviny. Napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa výborne.
13.02.2015, 08:08
0
daroval som ju cloveku ktory si myslim ju potreboval a potesil sa.....
07.01.2015, 14:54
5
10 dnovy detox takto po Vianociach to je nieco pre mna :)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup