Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Zelené smoothie – revolúcia vo výžive

5 8
100% (8 recenzií)
od Victoria Boutenko z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2015
slovenský
slovenský
Bežná cena: 8,90 €
Zľava: 0,98 € (11 %)
Naša cena: 7,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Zelené smoothie – revolúcia vo výžive

Popis knihy Zelené smoothie – revolúcia vo výžive (Victoria Boutenko)

Málokto z nás si dokáže v dnešnej dobe nájsť čas na vyváženú stravu. Všetci sa niekam ponáhľame, máme stres a nemáme čas. Aj keď na prvý pohľad nemusíme byť chorí, nespavosť, problémy s hmotnosťou, neschopnosť sa sústrediť a únava naznačujú, že niečo s nami nie je v poriadku. Všetko sú to príznaky nedostatku živín. Zelené smoothie – revolúcia vo výžive chce poraziť epidémiu týchto zdravotných problémov vyrovnanou diétou bohatou na živiny.

 

Victoria Boutenko prichádza vo svojej novej knihe s kombináciou správnej výživy a svojich znalostí o smoothie, aby nám pomohla v ceste za zdravím. Potrebujeme k tomu len ovocie, zeleninu a rastliny, ktoré sme možno doteraz považovali za neužitočné. A samozrejme vodu! V Zelenej revolúcii autorka prináša 200 receptov, ktoré v sebe spájajú jednoduchosť (čo sa týka  ingrediencií) a rozmanitosť chutí. Naučte sa ako si namixovať chutné zdravé nápoje! 

Ukážka z knihy: Zelené smoothie - revolúcia vo výžive

 

Mixovanie verzus odšťavovanie

 

Efektívne riadiť systém si vyžaduje zamerať sa na interakcie medzi jeho zložkami, a nie skúmať každú z týchto zložiek osobitne

PAUL ERLICH

 

Keď vyšla moja prvá kniha o zelených nápojoch typu smoothie, prichádzalo mi poštou a e-mailom veľa otázok od čitateľov. Pýtali sa najmä na to, či majú uprednostňovať mixovanie, alebo odšťavovanie. Dostala sa ku mne aj informácia, že niektorí odborníci na nutričné hodnoty sa vyjadrili v tom  zmysle, že mixovaním sa urýchľuje oxidácia. Mňa samu to zaujímalo a žiadalo sa mi zodpovedať si túto otázku. Nuž som sa pustila do skúmania.

Rozhodla som sa uskutočniť jednoduchý pokus. Vybrala som si zemiaky, lebo na nich sa dá prces oxidácie dobre sledovať. Zrejme aj vám sa už stalo, že ste nechali na kuchynskej linke plátok surového zemiaka a o pár minút ste sa stali svedkom jeho stmavnutia. Moja stará mama dávala olúpané zemiaky hneď do vody, tak zabránila ich oxidácii a sčerneniu.

Najprv som dva zemiaky ošúpala, aby šupa nemohla ovplyvniť výsledkom pokusu. POtom som jeden zemiak odšťavila a druhý som ajs trochou vody zmixovala. Obidve tekutiny, každú v inom pohári, som si položila na stôl a potom som ich dva dni fotografovala. Zemiaková šťava z odšťavovača začala tmavnúť v priebehu niekoľkých minút a do hodiny celkom zhnedla. Zmixovaný zemiak zostával biely celé dva dni. K hladine jednej i druhej substancie mal stále prístup vzduch. Obe hladiny stmavli takmer okamžite. Pokus som zopakovala tri razy, zakaždým s iným druhom  zemiakov a v inom tvare pohárov. Výsledok bol vždy rovnaký.

Bolo zjavné, že tekutina z odšťaveného zemiaka oxiduje rýchlejšie ako zo zmixovaného.  Keďže nie som vedecká pracovníčka, usúdila som, že najlepšie bude požiadať o expertízu niekoho kompetentého. Obrátila som sa na meistnu univerzitu (Southern Oregon University) a prekonzultovala som to s Gregorym T. Millerom, tamojším profesorom chémie. Napísal mi toto vyjadrenie:

 

Hnednutie nastáva v dôsledku oxidácie špecifickýkch biomolekúl v ovocí alebo v zelenine. Moji študenti to skúmali laboratórne, takže tento proces poznám veľmi dobre (pravda, študenti sa zameriavali na enzymaticky riadenú oxidáciu). Moja manželka je vinárka a s oxidáciu muštu prichádza do styku pravidelne. Mám aj veľa odborných štúdií (biochemických, lekárskych aj nutriologických) o procese oxidácie. Moje závery sú:

Mnohí ľudia su presvedčení, že mixovanie spôsobuje zvýšenú oxidáciu v dôsledku množstva drobných vzduchových bubliniek, zašľahaných do tekutiny. tým, že sa v telkutine zvýši objem kyslíka, utvoria sa lepšie podmienky na proces oxidácie. V prípade hrozna som bol však svedkom opačného efektu. Mušt z mixovanéo hrozna si zanechal pôvodnú farbu oveľa dlhšie ako mušt z odšťaveného hrozna. Nazdávam sa, že po mixovaní zostalo v šťave veľa antioxidantov, ktoré potom zadržiavali otváranie buniek viac, než to bolo v prípade odšťavenia. Preto si myslím, že pri Vašom pokuse so zemiakmi ste boli svedkom práve tohto javu.

Zemiaky obsahujú veľa antioxidantov. Vzhľadom na svetlú farbu viacerých odrôd to zrejme mnohých ľudí prekvapí. Mimochodom, zemiaky sú vyýdatné zdroje fenolov, flavonoidov, karotenoidov a antokyánov. Ich koncentrácia v jednotlivých druchoch býva rôzna a závisí od toho o akú odrodu ide. Keďže vo vašom prípade išlo o ošúpané zemiaky (práve tu je väčšie množstvo enzýmu tyrozinázy), domnievam sa, že procesom mixovania sa z danej masy uvoľnilo percentuálne väčšie množstvo týchto antioxidantov než pri odšťavovaní.

Je však možné i to, že v prípade mnohých ovocných a zeleninových plodov sa v dôsledku objemu vlákniny uvoľnenej počas mixovania redukuje nasýtenie zmesi kyslíkom, ale myslím, že v takom prípade ide už o druhotný proces...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081112379*
Autor: Victoria Boutenko
Rok vydania: 2015
Počet strán: 168
168
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Rok poslednej dotlače: január, 2015
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Varenie, nápoje, diéty
ISBN: 978-80-8111-237-9
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Kniha: Zelené smoothie - 7-dňový detox: Očistite sa vďaka nemu!
3.2.2016

Victoria Boutenko je známa a uznávaná autorita v oblasti zeleného smoothie. Svojimi  knihami a workshopmi mení a zlepšuje životy ľudí po celom svete. Jej najnovšia kniha Zelené smoothie. 7-dňový detox v sebe spája liečivú silu zelených rastlín, chutné nové recepty aj návod na 7-dňový detox.

viac
Kniha Zelené smoothie: Ako si pripraviť zdravý zázrak?
11.2.2015

Potrebujete podporiť organizmus v tomto počasí? Alebo len chcete získať viac vitamínov pre svoje telo? S chutným zeleným nápojom máte vyhraté. A ešte sa môžete zbaviť aj bolesti hlavy, nespavosti či únavy. Pripravte si ho v pohodlí domova. Potrebujete len ovocie, zeleninu a mixér, ktorý už určite vlastníte.

viac
Kniha Zelené smoothie: Objavte silu, ktorá vám leží pri nohách
30.1.2015

Spracovaná strava, fastfood, stres a prepracovanosť vás nútia jesť rýchlo a čokoľvek, čo vám príde pod ruky. Váš pokrm má tak veľmi ďaleko od toho nutrične vyváženého. Stáva sa aj vám, že na prvý pohľad nie ste chorý, ale trpíte napríklad bolesťami hlavy, nespavosťou, nevoľnosťou a únavou? Práve toto sú dôsledky nevhodne volenej stravy. Kniha Zelené smoothie prichádza, aby s...

viac
Kniha Zelené smoothie: Očistite svoje telo
12.1.2015

Viete, v čom spočíva sila zelených smoothies? V spustení prirodzených mechanizmov čistenia cholesterolu, tuku a toxínov z tela – čím prichádza k zlepšeniu fyzického, ale aj mentálneho a spirituálneho života človeka. Aj keď platí, že ľudské správanie a zvyky sa ťažko menia, prechod na „zelený“ životný štýl môže byť pre každého jednoduchý a príjemný. Urobte niečo pre seba a vyskúšajte zelené...

viac

Recenzie knihy Zelené smoothie – revolúcia vo výžive | Victoria Boutenko
100%
8 recenzií

Ohodnoť knihu
28.07.2016, 09:22
0
Zaujímala som sa o kúpu kníh o smoothies zo zdravotného hľadiska, táto kniha bola výbornou informáciou o tomto aktuálnom trende zdravej výživy, mnoho som z nej do môjho stravovania aplikovala s pozitívnymi výsledkami pre moje zdravie !
16.02.2016, 13:24
5
s knihou som veľmi spokojná, vynikajúco vysvetlené výhody pitia smoothie a aj keď ja sa neprikláňam ku vitariánstvu, smoothie ma naozaj zaujalo a už mesiac pijem aj s rodinou. Chuť vynikajúca, recepty výborné, potraviny ktoré sa dajú dostať aj u nás... Už sa teším na leto, keď bude púpava :-))) Chcem zakúpiť aj najnovšiu knihu autorky.
01.04.2015, 08:27
5
super recepty
06.03.2015, 16:12
5
Odporúčam. Pomohlo mi to zbavit sa ekzemu na rukach. Velmi dobra kniha so skvelymi receptami.
24.02.2015, 22:46
0
kniha je super, velmi zrozumitelna a recepty su skvele....nakolko sa mi objavili zdravotne problemy, hladala som sposob ako si pomoct..... vyskysala som uz aj par receptov z knihy, smoothie si robim stvrty den a problemy sa zmiernili....takze urcite v tom budem pokracovat.
13.02.2015, 08:19
0
zvedava na nove recepty
13.02.2015, 08:10
0
bol som zvedavy na recepty kedze som si kupil mixer. kniha je zamerana pre opice kedze vsade sama papaja, banan, mango. da sa to i poslovencit. ale napady a myslienky su trvale pre vsetkych.
02.02.2015, 13:36
0
Prechod na zeleny zivotny styl. Uz som to djhsie hladala.

Čitatelia si ku knihe Zelené smoothie – revolúcia vo výžive kúpili tieto tituly

10-dňový detox

11,92 € (zľava 20 %)

Plán B

15,- € (zľava 25 %)

Najlepšie koktaily

3,19 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup