Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Vražda na diaľku

od Robin Cook z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2015
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Vražda na diaľku

Popis knihy Vražda na diaľku (Robin Cook)

Prichádza nový doktor! Lekárom prvého kontaktu v dvadsiatom prvom storočí bude smartfónová aplikácia!Doktor George Wilson, starší neatestovaný rádiológ z Los Angeles, vstupuje do lekárskeho stavu v čase prudkých zmien v poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Realitou sa stáva zbližovanie informačných technológií, nanotechnológie a genomiky. Lekári na celom svete budú čochvíľa plniť celkom inú úlohu. Do popredia sa v medicíne dostane smartfón. Nepôjde však o dômyselný zdravotnícky prístroj, skôr o náhradu lekára primárnej starostlivosti. Vie sa dokonale prispôsobovať individuálnym potrebám a choroby bude diagnostikovať a liečiť lepšie ako človek. Nazvú ho iDoc.Georgeov prvý kontakt s technickou novinkou sa skončí tragicky – jedného rána sa v posteli zobudí vedľa mŕtvej snúbenice. Vysvitne, že patrila medzi betatesterov iDocu. Neskôr zomrie viacero Georgeových pacientov, ktorým implantovali rezervoár s inzulínom. Všetci sa zúčastňovali na rozsiahlom skúšaní aplikácie.Je možné, že na iDoc zaútočili hackeri? Snaží sa to americká vláda ututlať? George vytrvalo pátra po pravde, hoci vie, že tým ohrozuje svoju kariéru i slobodu. Uvedomuje si, že ak sa nemýli, dôsledky chyby v aplikácii môžu byť osudné pre množstvo ďalších ľudí.

 

Z anglického originálu Cell (G. P. PUTNAM’S SONS. Published by the Penguin Group, New York 2014) preložil Róbert Hrebíček.

 

 

 

Ukážka z knihy: Vražda na diaľku

 

George sa na prezentácii cítil ako ryba na suchu. Jasne si uvedomoval, že podujatie je určené najmä potenciálnym investorom Zlúčenej zdravotnej poisťovne. Miestnosť zaplnili ľudia s prostriedkami, medzi ktorých rozhodne nepatril. Jeho pozornosť okamžite upútali na mieru šité obleky, štyristodolárové účesy a celková atmosféra povýšenosti. Vedel, že Zlúčená nedávno získala viacero zdravotných poisťovní a nemocníc vrátane strediska, kde pracoval. 

Súčasťou jej akvizičnej stratégie bola vyhliadka, že zdravotné poistene bude poskytovať na národnej, nie iba štátnej úrovni. George predpokladal, že jej predstavitelia si dôkladne preštudovali vyše 2700 strán zákona o dostupnej zdravotnej starostlivosti, známeho aj ako Obamova reforma zdravotníctva, a sú odhodlaní využiť jednotlivé zmeny vrátane povinného zdravotného poistenia pre všetkých. George sa pretlačil davom v zadnej časti miestnosti. Bol rád, že biely plášť si nechal v nemocnici. Neprekvapilo by ho, keby sa niekto pokúsil vykázať ho von z obavy, že sa votrel bez pozvania. Kráčal jednou z uličiek a ktosi mu podal elegantný prospekt s množstvom tabuliek a finančných údajov. Zdalo sa mu, že prežíva ilúziu už videného. Akoby hľadel na alternatívny život, ku ktorému sa obrátil chrbtom. Keď pred mnohými rokmi ako študent po prvý raz vkročil na Kolumbijskú univerzitu, už vtedy vedel, že začne buď podnikať, alebo študovať medicínu. Koncom prvého roka sa rozhodol pre lekárstvo a vďaka Kasey neskôr pochopil prečo. Keby si bol vybral druhú možnosť, na prezentácii by sa teraz cítil dobre. Mohol to byť jeho život. Namiesto kopy dlhov by mal v banke peniaze. Snažil sa nemyslieť na to - na iný život, svet, sen. Nútil sa sústrediť na tento okamih.

V sále bolo niekoľko sto miest na sedenie. Všimol si viacero IT magnátov zastupujúcich Apple, Oracle, Google a Microsoft, ako aj zopár známych reprezentantov hedgeových fondov, ktorí sa usadili...

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055141046
Autor: Robin Cook
Rok vydania: 2015
Počet strán: 312
312
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Rok poslednej dotlače: november, 2015
Dátum plánovaného vydania: 7.1.2015
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-4104-6
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Vražda na diaľku: Vražedná aplikácia v mobiloch!
14.1.2015

Robin Cook, najpredávanejší autor bestsellerov podľa novín The New York Times a majster trilerov z lekárskeho prostredia, opäť ponúka nápaditú kombináciu medicínskych noviniek a napínavého príbehu. V novom trileri Vražda na diaľku nám predstavuje nového doktora. 

viac
Last minute akcia vrcholí: Využite zľavu 35% na top knihy!
30.7.2014

Túžite po romantike alebo chcete vyšetriť vraždu? A čo tak vydať sa na odvážnu cestu do krutého obdobia 2. svetovej vojny? Všetko je možné! Nechajte sa uniesť do sveta fantázie spolu s internetovým obchodom iPark.sk. Ten si v spolupráci s vydavateľstvom Ikar pripravil atraktívnu letnú akciu na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Inšpirujte sa top titulmi, ktoré sme pre...

viac

Recenzie knihy Vražda na diaľku | Robin Cook
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Vražda na diaľku kúpili tieto tituly

Liečenie šťavami

6,32 € (zľava 20 %)

Po setmění

5,60 € (zľava 20 %)

Plán B

15,- € (zľava 25 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup