Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Plán B

5 9
100% (9 recenzií)
od Igor Bukovský z vydavateľstva AKV - Ambulancia klinickej výživy, s.r.o
AKV - Ambulancia klinickej výživy, s.r.o
január, 2015
slovenský
slovenský
Bežná cena: 19,90 €
Zľava: 4,90 € (25 %)
Naša cena: 15,- €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Plán B

Popis knihy Plán B (Igor Bukovský)

Doktor Igor Bukovský vám predkladá výber toho najlepšieho, čo za 10 rokov svojej práce s klientmi v Ambulancii klinickej výživy objavil, pochopil a prežil.

Okamihy, príbehy a informácie, ktoré vám konečne urobia vo všetkom jasno, podporia vás v krízach a dajú vám motiváciu na každý deň.

Kalórie – všetko je inak.
Hnedý tuk – začnite používať orgán, ktorý spaľuje najviac kalórií.
Gény – vypínajte zlé a zapnite tie dobré.
Emócie – spoznajte tajné dôvody jedenia a objavte v nich svoju silu.
Pevná vôľa – prestaňte sa trápiť, toto dokáže naozaj každý!

 

V úvodnej časti knihy nájdete najnovšie aj všetky potrebné informácie, aby ste sa už nikdy nedali nachytať na hlúposti.

Zaujímavé kapitoly: • Hlad • Metabolizmus • Stres • Kalórie • Časovanie • Sedavé zamestnanie • Tukové tkanivo • Tráviaci systém • Emócie • Raňajky • Večera • Spánok.

V druhej časti knihy nájdete Manuál: 30-dňovú podrobnú cestovnú mapu“ dôležitých maličkostí, ktoré vám natrvalo zmenia pohľad na seba, na chudnutie a na celý život. Deň po dni sa naučíte využívať najnovšie poznatky a skúsenosti s tým, ako je možné preprogramovať svoje myslenie, tukové bunky aj metabolizmus. Nielenže schudnete, tento manuál vás naučí žiť tak ako žijú ľudia bez kíl navyše.

 

Moderný a originálny spôsob spracovania:
 • logické mapy
 • interaktívne postupy
 • prehľadné schémy
 • vyše 100 receptov a ďalšie informácie formou rozšíreného obsahu prístupného cez webstránku alebo priamo do vašich mobilných zariadení.

Nepodceňujte a neobchádzajte ani to, čo sa vám môže zdať známe, banálne alebo „staré“ – naozajstné pravdy nepodliehajú môdnym trendom.

 

 

Ak chcete žiť bez zbytočných kíl, naučte sa žiť bez zbytočných kíl. Všetko ostatné je len spoločenská hra „Človeče, nehnevaj sa, veď ja tiež diétujem!“ Pozývam vás do „školy“, ktorou sme prešli s našimi klientmi za 10 rokov existencie AKV. Je to škola, v ktorej si jednotky aj päťky dávate iba sami – a pritom vám pomôže schudnúť tak, aby sa to dalo vydržať aj udržať. Igor Bukovský


Ukážka z knihy: Pán B


Neúspech nie je osud!

Od ľudí, ktorí bojujú s nadvíhou a obezitou, počúvam v ambulancii najčastejšie tri vety.

  • Prvá: "Priberám už asi aj zo vzduchu!" - tomu sa budeme podrobne venovať na ďalších stranách, napríklad v kapitole Metabolizmus.
  • Druhá: "Nemám čas." Myslí sa tým: Nemám čas na cvičenie, prípravu vhodných jedál, prechádzku, spánok a pod. Taká veta je v skutočnosti vážny signál, že váš život je mimo balansu - dôležíté veci sú rozhádzané a chýma im potrebná rovnováha. Stratili ste pud sebazáchovy?
  • A tá tretia: "Nemám pevnú voľu." Niekedy sa pri tej vete sympatická dáma v rokoch usmieva, ale ja vidím, že za tým úsmevom je hlboko v duši veľa nezaslúženého sebaodsúdenia, veľa rezignácie a smútku... To odsúdenie, tá rezignácia a ten smútok - to všetko do vás natĺkajú nezmyselné diéty, časopisy, kamaráti. Často v deštrukcii vášho sebavedomia nezaostáva ani rodina. (Matka položí na sôtl pre návštevu tácku krémových zákuskov a svojej 30-ročnej dcére, ktorá veľmi často bojuje s nadváhou, povie pred cudzími ľuďmi: Ale to nie je pre teba, veď vieš, ako vyzeráš.)

Vetu "Nemám pevnú vôľu." si už nikdy nepovedzte, pretože:

1. Nie je to pravda! Každý človek má pevnň voľu, aj vy ju máte. Možno ju len používate v nesprávnej chvíli alebo ju maté vyčerpanú z iných povinností života, ale máte ju. 

2. V súboji s hladom pevná vôľa vždy nakoniec prehrá. Vždy. U každého človeka. Sme naprogramovaní tak, aby sme prehrali súboj našej pevnej vôle s hladom. Je to to isté ako s dýchaním: Už ste počulo o niekom, kto spáchal samovraždu tým, že sa donútil nedýchať? To naozaj nejde. Pretože aj keď človek s najsilnejšou vôľou na svete zadrží dych, nakoniec odpadne do bezvedomia a vtedy stratí jeho "pevná vôľa" (sivá kôra mozgu) kontrolu a dýchanie sa automaticky naštartuje. Keď sa budete týrať hladom, je len otázkou času, kedy vaša sivá kôra (= pevná vôľa) odpadne do "bezvedomia" (=stratí kontrolu) a vy sa prejete. Hlad - to sú hormóny a iné chemikálie vo vašom mozgu.

Ako ich chcete poraziť pevnou vôľou? Toto je jedna z mála situácií, keď vám musím povedať: To sa naozaj nedá. 

Pozrite, aj menzes vyvolávajú hormóny a už ste počuli o nejakej žene, ktorá pevnou vôlou zastavila svoj menzštruačný cyklus?

 

Ak ste uverili, že na chudnutie potrebujete pevnú vôľu a nechali ste sa presvedčiť, že vy ju nemáte, máte možno to najlepšie alibi, prečo nemôžete schudnúť, ale nemáte riešenie. Vy však chcete riešenie.

Na to, aby ste schudli, nepotrebujete pevnú vôľu! Boli ste pripravení počuť túto možno najdôležitejšiu pravdu o chudnutí?

Ešte raz a znovu: Na to, aby ste schudli, nepotrebujete pevnú vôľu! Potrebujete pochopiť, prečo ste boli doteraz neúspešní. Počas desiatich rokov práce s klientmi sme zistili a overili, že toto sú najčastejšie príčiny neúspechu pri chudnutí:

 

  • Riešenie možno hľadáte niekde "vonku", mimo seba - skúšate diéty, tabletky, prístroje, kamene, lieky, červnú sprchu, balónik, bandáž žalúdka, liposukciu... - riešenie nadváhy a obezity sa však nenachádza "tam vonku", mimo vás.
  • Riešenie možno hľadáte príliš hlboko len a len v sebe - nútite sa pracovať na svojej hmotnosti stále tvršie, robíte si výčitky, bojujete proti stohlavému drakovi z celej sily, dávate si nevedomé tresty... - vášmu úspechu môže brániť neschopnosť prijať pomoc a iné názory.
  • Riešenie možno považujete za náhodu, a keďže tá šťastná "karta" neprichádza, nemôžete s tým vlastne nič urobiť. (Ak sa chcete s niekým zaujímavým zoznámiť, tak budete stále doma upratovať a variť, aby bolo nachystané, keď náhodou niekto zazvoní?)
  • Nesiete na sebe škaredé nálepky - ak ste tuční, možno vás iní ľudia tak dlo považujú za lenivých, ľahostajných, chorých, mrzkých až odpudivých, že tomu nakoniec uveríte aj sami.
  • Možno rozmýšľate frustračne - už dopredu vzdávate akúkoľvek snahu a program chudnutia - bojíte sa, že nebudete môcť jesť svoje obľúbené jedlá a že budete musieť cvičiť - ste sústavný pesimista a poviete si: "Pre mňa je to príliš ťažké." - nakoniec to podčiarknete vetou: "Ja už nemám žiadnu pevnú vôľu!"
  • Myslíte možno príliš prorocky a negatívne - toto sú vaše zvyčajné myšlienky: "To sa mi predsa nemôže podariť." - "Aj keď sa mi podarí na začiatku niečo schudnúť, neschudnem toľko, koľko chcem, a nakoniec to aj tak príde všetko naspäť." - ak si budete stanovovať dopredu nejaké konkrétne ciele v kilogramoch, veľmi ľahko vám tieto myšlienky rozbijú celý program vo chvíli, keď sa ukáže, že redukcia hmotnosti nesleduje váš "naplánovaný graf".
  • Myslíte spôsobom perfekcionistu: Všetko, alebo nič - dáte si jeden koláč a potom vás prepadnú výčitky. Poviete si: "Teraz je to už všetko jedno, nevydržal som, môžem zjesť aj celý plech!" Alebo sa postavíte na váhu, a keď je tam nečakane vyššie číslo, poviete si: "Trápim sa úplne zbytočne, nemá to žiadny význam!" - rozmýšľate čierno-bielo, ale svet taký nie je - ani vaše telo, ba ani vaša hmotnosť - predstavte si takúto situáciu: Idete autom k moru do Chrovátska a omylom odbočíte z diaľnice do nejakej zabudnutej rakúskej dediny. Ostanete tam? Vybalíte kufor, roztiahnete deku, obujete si plutvy a dovolenku strávite pri tekvicovom poli? To ťažko. Vidím vás: chvíľu ste sa henvali na celú zvyšnú posádku auta, pretože, samozrejme, oni môžu za tú zlú odbočku, ale potom sa vrátite na diaľnicu a idete ďalej. Prečo si myslíte, že toto isté neplatí v živote o každej ceste? A zvlášť o tej, ktorá vedie k optimálnej hmotnosti a lepšiemu zdraviu. Nezabudnite: V živote nie je ani také dôležité, kde sa práve nachádzame, ale akým smerom ideme.Podrobnosti

EAN: 9788089719013
Autor: Igor Bukovský
Rok vydania: január, 2015
Počet strán: 208
208
Typ tovaru: Špirálová, krúžková väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 1x1 mm
Rok poslednej dotlače: január, 2015
Dátum plánovaného vydania: 15.10.2015
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Zdravie, štýl života
ISBN: 978-80-89719-01-3
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Plán B: Máte problémy s váhou? Tipy na chudnutie od doktora Bukovského!
20.3.2015

Ak patríte k ľuďom, ktorí si svoje chudnutie vymysleli, môžu za to predovšetkým titulné stránky časopisov, ktoré si kupujete, vaša osobná váha a vaše veľké zrkadlo! Túto tézu rozoberá doktor Igor Bukovský vo svojej publikácii Plán B.

viac
Kniha Plán B: Zhoďte kilá s doktorom Bukovským
6.3.2015

Najznámejší lekár v oblasti zdravej výživy vás pozýva do "školy", ktorou sám prešiel so svojimi klientmi za 10 rokov existencie jeho kliniky. Je to škola, v ktorej si jednotky aj päťky budete dávať iba vy sami. A pritom pomôže schudnúť tak, aby sa to dalo vydržať aj udržať. Predstavujeme jeho publikáciu s názvom Plán B.

viac
Sušené slivky = zdravé kosti
27.11.2013

Prinášame úryvok z najnovšej knihy doktora Igora Bukovského s názvom Návod na prežitie pre ženu.

viac

Recenzie knihy Plán B | Igor Bukovský
100%
9 recenzií

Ohodnoť knihu
28.06.2017, 11:34
0
kniha plná užitočných informácií o chudnutí, o metabolizme, o fungovaní ľudského tela. kniha je prehľadná, farebná, proste taká veselá, že človek má jednoducho chuť si ju prečítať. Mám už od pána dr. knihu TERAZ TO ZÍDE, obe sa čítali veľmi dobre. niektoré informácie sa opakovali, ale mne to vôbec nevadilo, určite nie je na škodu si to prečítať aj viackrát. odporúčam!
25.11.2016, 17:55
5
super kniha, odporučam a doporučujem stranku www.akv.sk
25.11.2016, 08:51
5
úžasná kniha veľmi pekne graficky spracovaná veselá a vtipná plná optimizmu ja sa musím priznať že na pána doktora som zmenila názor o 180 stupňov vždy som sa desila toho jeho nadpriemerného názoru na stravovanie ale toto je iná káva dávam obrovský laik a vrele odporúčam nielen tým ktorí bojujú s kilami navyše
05.12.2015, 13:19
5
Veľmi pekná kniha, ja som ju kúpil žene na odporúčanie podľa recenzie http://chudnutie123.sk/plan-b-igor-bukovsky/
a môžem povedať že sa manželke veľmi páči lebo laicky doktor Bukovský hovorí čo a ako. Ja aj žena sme trošku silnejšej postavy a bojujeme s nadváhou už dlhšie a táto kniha je dobrá preto lebo vás nezavalí nudnou teóriou ale celkom vtipne a vecne popisuje čo a ako. Myslím že tie peniaze za to stáli
04.10.2015, 12:13
5
Paci sa mi, ze nas kniha hned na zaciatku oboznamuje s celym nasim systemom a nedava okamzite navod ako schudnut.
06.04.2015, 08:37
5
Ďalšia kniha od Igora Bukovského, ktorú som mala možnosť čítať a opäť ma nesklamala. Zaujímavé čítanie podané s vtipom, mnoho nových informácií.
23.02.2015, 18:25
5
verím že mi kniha pomôže
13.01.2015, 15:02
5
30 dnovy manual chudnutia a este k tomu zdraveho , to je nieco pre mna !!! :)))
02.12.2014, 13:51
5
Jej Pan Bukovsky nesklamal a opat prisiel s novou knihou :) tesim sa

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Igor Bukovský

Igor Bukovský

 

MUDr.Igor Bukovský, PhD.

 

Lekársku fakultu absolvoval v rokoch 1984-1990 na Jeseniovej fakulte v Martine a LF UK v Bratislave

 

Titul “PhD.” získal v roku 1999 v odbore Normálna a patologická fyziológia za výskum včasných štádii aterosklerózy. Názov dizertačnej práce: Vplyv oxidácie a antioxidantov na funkčný stav arteriálneho endotelu u človek

V máji 1998 absolvoval krátkodobý štúdijný pobyt o regulácii príjmu potravy a obezite na Maastricht University v Holandsku

Pracovne navštevuje a udržiava kontakt s univerzitnými a vládnymi zdravotníckymi inštitúciami v Spojených štátoch.

Momentálne sa venuje aj písaniu kníh o zdravej výžive a praktických rád na chudnutie.

 

Zaujímavé diela:

Nová miniencyklopédia prírodnej liečby

Teraz to zíde

Návod na prežitie pre muža

Návod na prežitie pre ženu

Plán B

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup