Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Čo je nové, kočka?

od Alexandra Potter z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2014
český
český
Bežná cena: 11,90 €
Zľava: 2,38 € (20 %)
Naša cena: 9,52 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Čo je nové, kočka?

Popis knihy Čo je nové, kočka? (Alexandra Potter)

Čo by ste robili, ak by vás priateľ požiadal o ruku? - Povedali áno a hodili sa mu okolo krku- Napísali túto skvelú novinu každému, koho poznáte - Predplatili si časopis BridesDalila neurobí nič z toho.Namiesto toho si zbalí kolekciu CD svojho milovaného Toma Jonesa a zamieri do Londýna nájsť nový život a nového muža. Akurát, že stretne dvoch. Charlieho, sexy mediálneho magnáta a Sama, najlepšieho kamoša a dôverníka. Všetko sa zdá perfektné. Vo svete lesklých party, päťhviezdičkových reštaurácií a štýlových mezonetov, Dalila nemôže byť šťastnejšia. Na koniec, je na milión míľ vzdialená od svojho starého života, a od svojho starého ja. A to je presne to, čo hľadala.Je? Prvý román Alexandry Potterovej je čarovný a neodolateľný príbeh o hľadaní samej seba, nasledovaní svojich snov a o tom, aké neočakávané je zaľúbiť sa. Do hocikoho.

 

 

Ukážka z knihy: Čo je nové, kočka? 

 

Čo by ste urobili, keby vás priateľ požiadal o ruku? Vykríkli by ste „áno“, schmatli prsteň s diamantom a predplatili si časopis Nevesta, alebo prepadli panike a kúpili si jednosmernú letenku do Mongolska? Dalila neurobila jedno ani druhé. Díva­la sa na Lennyho, ktorý zvieral v ruke škatuľku vystlanú červe­ným zamatom a kľačal na kuchynskom linoleu balansujúc pri­tom na jednom kolene. Nepovedala nič.

„Tak čo mi odpovieš?“ naliehal na ňu a preniesol váhu z jed­ného kolena na druhé.

Dalila si zahryzla do pery.

„No tak. Dee, čo ty na to?“

V hlave sa jej začali premietať svadobné výjavy: snehobiele šaty z tylovej čipky a s naberanými rukávmi; budova golfového klubu plná obstarožných príbuzných, ktorí sú už spoločensky unavení a hodujú pri stoloch s mäsovými závitkami a lacným šam­panským; strýko Stan so svojou kapelou začína hrať ďalšie kolo kačacieho tanca. K tomu ešte maličkosť: zvyšok života s Lénnym.

Dalila sa strhla. Niežeby Lennyho nemala rada, ale bol to už skôr zvyk než vášeň. Podobne ako keď celé roky používate rov­naké očné tiene napriek tomu. že vám už nepristanú. Lennyho poznala od svojich sedemnástich rokov, kedy jej dával lekcie šo­férovania; po šiestich mesiacoch šliapania na spojku, cúvania a parkovania dostala vodičák a prišla o panenstvo. Uplynulo de­sať rokov a teraz sú spolu zabývaní v trojizbovej polovici dvoj- domčeka s oknami v tudorovskom štýle a zimnou záhradou.

„Tak dobre, zabudni na to.“

Dalila sa vrátila do prítomnosti. „Čože?“

„Ak ťa ku mne nič neviaže, tak to môžeme radšej zabaliť.“ „Lénny... počkaj. “

Lenny sa postavil, vtiahol brucho a vystrel sa v celej svojej výške stosedemdesiatpäť centimetrov. Mal niekoľko kíl navyše (pre svoju závislosť na pikantných kuracích kúskoch z indické­ho bistra s dvojitou porciou placiek) a objemný pás sa snažil za­maskovať tým, že večne nosil pruhované ragbyové tričká (golier mal vždy zdvihnutý), bavlnené nohavice a topánky, čo vyzerajú ako mokasíny a sú určené na jachting. no nosia ich najmä chla­píci, ktorí vidia more len počas týždňovej dovolenky na Ibize.

„Idem do krčmy... nečakaj ma.“ Otvoril dvere, otočil sa a šmaril prsteň na stôl. Prsteň sa odrazil zo stola na mikrovlnku a napokon pristál v psej miske. „Ber si ho, môžeš si ten preklia­ty krám tak či tak nechať.“ Dvere sa zabuchli.

Dalila si vzdychla. Všetci si myslia, že Lénny je kapitálny úlo­vok. Ie manažérom v Šlofíku, veľkom obchode v Bradlorde, ktorý sa špecializuje na postele z borovicového dreva, prešíva­né záhlavia a obrovské matrace. |e obľúbený v miestnej krčme a nedávno dokonca vymenil svoje ošarpané Mini Metro za naj­novší Vauxhall. Čo viac si môže dievča želať?

Vzrušenie. Dalila sa nudila. Nudil ju Lénny, nudila sa v Brad- forde, vlastne bola znudená z celého života. Potrebovala nový život, ale to bohužiaľ nie je čosi, čo by na ňu čakalo pripravené v regáli v Marks & Spencer - aj so zárukou, že keď sa jej to ne­bude páčiť, môže to priniesť späť a vymeniť za čosi iné. V tom bol ten problém. Dalila chcela svoj život zmeniť, ale nemala na to odvahu.

 

 

Necítila sa tak vždy. Veď to ani nie je tak dávno, čo bola v sied­mom nebi pri pomyslení na to, že sa nasťahuje do Lennyho úbohého prenajatého bytu nad fast foodom na hlavnej ulici v Shipley, dedinke na okraji Bradfordu. Vtedy z nej bola nešťast­ná tínedžerka, ktorá sa hádala s otcom a Sandrou, jeho novou manželkou a zároveň Dalilinou zlomyseľnou nevlastnou matkou. Dalila bola uprostred maturitného ročníka a čakala už len na to, kedy bude môcť vypadnúť z domu na umeleckú školu. Zrejme by to aj urobila, keby ju Lénny, s ktorým chodila ôsmy mesiac, nevzal do vychytenej talianskej reštaurácie. Tam jej nad tanierikom tiramisu s dvojitou porciou šľahačky navrhol, aby sa k nemu nasťahovala. V tej chvíli sa jej z hlavy vyparila celá ma­turita aj vlastná kariéra. V romantickom opojení si predstavi­la, ako unikne lamentujúcej Sandre a otcovým prísnym večier­kam. Bola mladá a prežívala svoju prvú lásku, ktorej nesmelo nič stáť v ceste.

Nedala na rady svojich učiteľov, ktorí jej vraveli, aby zostala na škole a urobila si maturitu. Vymenila učebnice za prácu servír­ky v motoreste, kde dostávala dve libry na hodinu. Cez deň no­sila vyprážané jedlá rozjareným vodičom kamiónov, ktorí za­pĺňali hlučné prostredie cigaretovým dymom a dvojzmyselnými sexuálnymi narážkami. Skrývala rozpaky, smiala sa ich oplzlým vtipom a radšej počítala prepitné. Vodiči kamiónov boli štedrí a ona mala z toho prepitného radosť. Vďaka nim mohla postup­ne po večeroch premieňať Lennyho úbohý bytík na ich spoloč­né hniezdočko lásky - vymaľovať ho žiarivými farbami, zavesiť na steny starostlivo vybrané obrázky a zariadiť ho nábytkom zo sekáča. Všetky kusy nábytku objavila v charitatívnych výpreda­joch, odstránila z nich vrchný náter a šmirgľovala, až kým si úpk ne nezničila prsty. Bol to ich vlastný bytík a ona si vychutnávala príležitosť urobiť z neho skutočný domov.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081112119
Autor: Alexandra Potter
Rok vydania: 2014
Počet strán: 296
296
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: český
český
Rozmery: 2x3 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Beletria pre mlad
Formát: A5
ISBN: 978-80-8111-211-9
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Čo je nové, Kočka?: Požiadal ju o ruku... a ona utiekla
19.11.2014

Čo by ste urobili, keby vás priateľ požiadal o ruku? Vykríkli by ste „áno“, schmatli prsteň s diamantom a predplatili si časopis Nevesta, alebo prepadli panike a kúpili si jednosmernú letenku do Mongolska? Ona neurobila jedno ani druhé. Dívala sa naňho, ako zviera v ruke škatuľku vystlanú červeným zamatom a kľačí na kuchynskom linoleu balansujúc pritom na jednom kolene. Nepovedala...

viac
Lekárka celebrít Alexandra Novotná vydala knihu, ktorá vás spraví krajšou
13.11.2013

Známa slovenská lekárka, dermatologička Alexandra Novotná vydáva po úspechu knihy Krása nemá vek jej druhé pokračovanie. Knihu s názvom Krása nemá vek 2 slávnostne pokrstili pramenitou vodou v utorok 12. novembra Erika Judínyová a Štefan Skrúcaný v bratislavskej kaviarni.

viac
Lekárka celebrít Alexandra Novotná prináša návod na krásu
16.10.2013

Po úspechu knihy Krása nemá vek vydáva uznávaná slovenská lekárka Alexandra Novotná druhé pokračovanie. Publikácia uzrie svetlo sveta už čoskoro. Krása nemá vek 2 bude plná nových metód a poznatkov z oblasti estetickej dermatológie, laserovej medicíny a plastickej chirurgie. O pár dní ju nájdete exkluzívne na stránke iPark.sk. Pre prvých záujemcov máme pripravené malé prekvapenie :-)

viac

Recenzie knihy Čo je nové, kočka? | Alexandra Potter
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Čo je nové, kočka? kúpili tieto tituly

Jaskynný muž

10,36 € (zľava 20 %)

Nevinným sa neodpúšťa

10,36 € (zľava 20 %)

Dokonalé rande

9,52 € (zľava 20 %)

Havinkovo hovienko

4,80 € (zľava 20 %)

Nezabudni na mňa

9,52 € (zľava 20 %)

Cudzoložstvo

8,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup