Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Bratislava včera a dnes

5 0
100%
od Daniel Hevier z vydavateľstva DAJAMA, s.r.o.
DAJAMA, s.r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 14,95 €
Zľava: 2,99 € (20 %)
Naša cena: 11,96 €
Posielame do 5 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Bratislava včera a dnes

Popis knihy Bratislava včera a dnes (Daniel Hevier)

Bratislava na pohľadniciach v prvej polovici 20. storočia a v súčasnosti.

 

Ako vyzeral Bratislavský hrad a podhradie v roku 1915? A kde na Obchodnej ulici fungovala ešte v roku 1910 manuálna telefónna ústredňa? V rámci novej edície Včera a dnes pripravilo vydavateľstvo DAJAMA prvú obrazovú publikáciu Bratislava – včera a dnes. Vyše 150 strán fotografií Alana Hyžu, texty Daniela Heviera v slovenčine i angličtine.

 

 

Fotografia môže v dlhšom časovom úseku priniesť zaujímavé svedectvá - napríklad o premenách miest či celých regiónov. Bratislava za posledných sto rokov je toho úžasným príkladom. Ako veľmi sa zmenila, kde zostala nedotknutá a z akých dôvodov sa tak stalo, ukazuje kniha fotografa Alana Hyžu a spisovateľa Daniela Heviera. 

 

 

Bratislava – včera a dnes ponúka porovnanie historických pohľadníc so súčasnými fotografiami tých istých lokalít a prináša zamyslenie nad vynútenými či nevynútenými zmenami daných miest. Vždy na ľavej strane stará fotografia a pod ňou slovenský text, na pravej súčasný pohľad na dané miesto s anglickým prekladom.
Autori predstavujú mesto tak, ako ho videli fotografi a vydavatelia pohľadníc v prvej polovici 20. storočia, a tými istými miestami prechádzajú aj v roku 2014. Súbor 75 historických pohľadníc a 75 súčasných záberov spolu s krátkymi textami ponúka možnosť zastaviť sa a pouvažovať o prešporskom či bratislavskom genius loci.

 

 

„Rád robím knihy takpovediac naopak,“ prezrádza Daniel Hevier spôsob, ako vznikala táto unikátna kniha. „Totiž obyčajne sa kniha najprv napíše a potom ju ilustrátor a grafik dokončia svojím podielom. Ja som niekoľko kníh napísal tak, že najprv boli obrázky, ktoré som iba prepísal do textu. Takže keď som dostal na stôl hŕbu starých pohľadníc, postupoval som rovnako. Prezeral som si ich, počúval príbehy, ktoré v nich boli zlisované, a potom som ich iba prepísal do slov a viet. Jednoduché, ľahké, radostné.“

 

 

Kniha Bratislava – včera a dnes je rozdelená na niekoľko kapitol ako Hrad a Podhradie, Stredoveké mesto, Dunajské nábrežie, Pod Slavínom či Na výlete z mesta, ktorá vás zavedie na Devín, do Horského parku aj na Červený most z roku 1910 na Železnej studničke.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: DAJAMA, s.r.o.
EAN: 9788081360282
Autor: Daniel Hevier
Rok vydania: 2014
Počet strán: 158
158
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 215x275 mm
Rok poslednej dotlače: jún, 2017
Dátum plánovaného vydania: 26.1.2016
Edícia: Včera a dnes
Včera a dnes
Žáner: Slovensko
ISBN: 978-80-8136-028-2
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Bratislava včera a dnes
11.11.2014

Ako vyzeral Bratislavský hrad a podhradie v roku 1915? A kde na Obchodnej ulici fungovala ešte v roku 1910 manuálna telefónna ústredňa? V rámci novej edície Včera a dnes pripravilo vydavateľstvo DAJAMA prvú obrazovú publikáciu Bratislava – včera a dnes. Vyše 150 strán fotografií Alana Hyžu, texty Daniela Heviera v slovenčine i angličtine.

viac

Recenzie knihy Bratislava včera a dnes | Daniel Hevier
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Bratislava včera a dnes kúpili tieto tituly

Kráska a netvor

10,36 € (zľava 20 %)

Krycie meno Bežec

10,36 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup