Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Syn

5 1
100% (1 recenzia)
od Jo Nesbo z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 13,90 €
Zľava: 2,78 € (20 %)
Naša cena: 11,12 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Syn

Popis knihy Syn (Jo Nesbo)

Vynikajúci nórsky autor Jo Nesbo nám opäť prináša skvelú kriminálnu detektívku Syn. Hlavným hrdinom v tejto knihe je Sonny, ktorého ako osemnásťročného odsúdili za dve brutálne vraždy, ktoré on ale nespáchal. Sonny sa zvonka javí ako pokorný väzeň, ktorý sa snaží polepšiť.  Je umiestnený vo väznici, ktorá je veľmi moderná a nová a je nemožné z nej ujsť. Pre druhých väzňov je Sonny ako spovedník a rozdáva im rozhrešenia. Druhá postava v tejto detektívke je inšpektor Šimon Kéfas. Je to policajt, ktorý je verný zásadám starej školy. Jeho kolega bol kedysi Sonnyho otec, no ten sa sám zabil. Zanechal po sebe list na rozlúčku, v ktorom bolo popísané to, ako sa zúčastnil mnohonásobnej veľkej korupcie. Pre Sonnyho bol otec dovtedy ako dokonalý, bezchybný človek a pre kolegu Šimona to bol veľmi dobrý priateľ. Tento list na rozlúčku, však obom otočil svet naopak.

Jeden väzeň pri svojej spovedi Sonnymu odkryje ešte iné otcovo tajomstvo, v tom sa všetko zmení. Sonnymu sa podarí ujsť z väzenia a začne hon za získaním pravdy a spravodlivosti...

 

 

Z nórskeho originálu Sonnen (H. Aschehoug & Co.,Oslo, 2014) preložil Jozef Zelizňák.

 

 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Syn

 

Per Vollan zachytil chlapcov pohľad. Neprezrádzal mu, čo sa odohráva v jeho hlave, no počítal s tým, že Sonny Lofthus poslúchne. Nepovie nič ani vyšetrovate­ľom, ani obžalobe. Len hlesne tiché áno, keď sa ho spý­tajú, či sa priznáva. Lebo hoci to znie paradoxne, tento narkoman občas prejavil rozhodnutie, vôľu, pud seba­záchovy, ktorým sa líšil od svojich zatratených kolegov rútiacich sa do pekla voľným pádom. Tá vôľa vyrážala na povrch ako náhly záblesk, čo ich mal presvedčiť, že po celý čas všetko vnímal, počúval a pochopil. Prejavova­lo sa to aj v spôsobe, akým náhle vstal a vykročil istým krokom, aký u iných dlhoročných narkomanov nevidieť. Hoci inokedy - ako teraz - by človek dal ruku do ohňa, že nevníma nič.

Vollan sa zahniezdil.

„Samozrejme, že sa ti tým vychádzky na dlhé roky skon­čili. Aj tak sa ti tam vonku nepáči, však? A jazero si už videl.“

„Videl som rieku. Bol to manžel?“

Kňaz sa strhol. Ako keď pokojnú hladinu znenazdajky prerazí neznámy tvor. „Neviem. Záleží na tom?“

Ticho. Vollan si vzdychol. Opäť sa mu zatočila hlava. Trápila ho už dlhšie. Mal by sa nechať vyšetriť.

„Sonny, už na to nemysli. Dôležité je, že ľudia ako ty tam vonku musia bojovať o každú dávku. Tu máš o všet­ko postarané. A nezabúdaj, že čas plynie. Predchádzajúce vraždy sa premlčia a ty stratíš pre nich význam. Táto vraž­da ti predĺžila lehotu.“

„Bol to manžel. Takže je bohatý?“

Vollan potľapkal dlaňou po Biblii. „Tu nájdeš opis domu, v ktorom si bol. Pôsobil veľkolepo. Zabudli zapnúť poplašné zariadenie, čo malo chrániť to bohatstvo, ani len nezamkli dvere. Volá sa Morsand. Obchodník s prele­peným okom. Videl si ho v novinách?“

„Áno.“

„Naozaj? Myslel som si, že...“

„Áno, zabil som ju. Áno, prečítam si ako.“

Per Vollan si vydýchol. „Fajn. Mal by si si dať pozor na pár dôležitých detailov.“

„Počúvam.“

„Hlava... Odrezal si jej hornú časť lebky. Potreboval si pílku, chápeš?“

Slová vystriedalo dlhé ticho, ktoré Per Vollan takmer prerušil dávením. Veru, radšej dáviť ako tvoriť slová, čo mu vychádzali z úst. Zadíval sa na mladíka. čo rozhodlo, že skončí takto? Sled náhodných udalostí, nad ktorými ne­bol pánom, alebo kozmická gravitačná sila, čo ho nezadr­žateľne ťahala sem? Opäť sa dotkol nového naškrobeného kňazského goliera pod košeľou. Potlačil mdloby a vystrel sa. Spomenul si, o čo hrá.

Vstal. „Ak ma budeš potrebovať, teraz bývam v útulku na Námestí Alexandra Kiellanda.“

Všimol si chlapcov spýtavý pohľad.

„Len dočasne.“ Krátko sa zasmial. „Žena ma vyhodila, poznám tam ľudí, a tak...“

Odmlčal sa. Uvedomil si, prečo toľko väzňov chodí za chlapcom. Priťahovalo ich jeho ticho. Len počúval, nere­agoval, nesúdil. A tak ako vákuum vyťahoval z človeka slo­vá a tajomstvá. Aj on sa o to pokúšal z pozície kňaza, no väzni akoby vycítili, že má plán. Netušili aký, ale vedeli, že ich tajomstvá chce využiť vo svoj prospech. Len preto sa usiloval získať prístup do ich duše a neskôr v nebi odme­nu za to, že ich naverboval.

Postrehol, že chlapec otvoril Bibliu. Klasický trik sa mu zdal až smiešny. Diera vystríhaná v stránkach a v nej zhúžvaný papier s inštrukciami, k čomu sa má priznať. A tri malé vrecká s heroínom.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055140612
Autor: Jo Nesbo
Rok vydania: 2014
Počet strán: 456
456
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 20.11.2014
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-4061-2
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Vražedná zoznamovacia aplikácia
23.3.2017

  Veľmi obľúbená a využívaná zoznamovacia aplikácia Tinder sa stala nástrojom smrti. Vďaka nej vraždí brutálny zločinec a neštíti sa ničoho. Dokonca si z krvi jednej z obetí pripraví smoothie...Bloody Ewa, podľa jej mena. Jediný, kto ho môže dostať, je detektív Harry Hole. 

viac
Kniha Krv na snehu: Schlaďte sa v horúčavách: Nový Jo Nesbo
30.7.2015

Fanúšikovia kráľa severskej detektívka Jo Nesboa majú opäť čo čítať. Práve vyšla novinka Krv na snehu, v ktorej je hlavnou postavou dokonale súcitný antihrdina, nájomný vrah s dobrým srdcom. Olav Johansen je muž mnohých paradoxov, zločinec s prchkou povahou, ktorý vám však opäť bude viac než sympatický.

viac
Nakúpte so zľavou a vyhrajte atraktívne ceny
5.5.2015

Oslavujte, vyhrávajte a nakupujte v akcii! Áno, to všetko naraz. Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25. rokov svojho založenia. Knižný dom si pre vás pri tejto príležitosti pripravil v spolupráci s internetovým obchodom iPark.sk jedinečnú kampaň. Vďaka nej nielenže výrazne ušetríte, ale máte možnosť vyhrať atraktívne ceny. Tento týždeň dávame do pozornosti tituly s tematikou severského krimi. Patrí Jo Nesbø k vašim...

viac
Kniha Šváby: Kto zavraždil nórskeho veľvyslanca?!
4.5.2015

V jednom bodreli v thajskom Bangkoku nájdu zavraždeného nórskeho veľvyslanca. V chrbte má zapichnutý nôž a v taške fotografie s detským pornom. Keďže veľvyslanec udržiaval blízky kontakt s nórskym premiérom, na ministerstve zahraničia sa šíri panika. Ako čo najskôr zabrániť politickému škandálu?

viac
Kniha Syn: Nový excelentný triler Jo Nesba
18.11.2014

Jeden z najúspešnejších svetových autorov krimi Jo Nesbo vydáva na Slovensku svoj nový triler s názvom SYN. Zaoberá sa v ňom pomstou a vzťahom otca so synom. Nesbo v nej sleduje aj vlastný osud a vzťah k otcovi, ktorý bojoval v Hitlerovej armáde na ruskom fronte. Podľa ohlasov svetových médií je triler Syn jednou z najlepších Nebsových kníh. „Jedna z najlepších, najtemnejších a najúžasnejších Nesbových kníh,“ napísal Kirkus Reviews.

viac
Last minute akcia vrcholí: Využite zľavu 35% na top knihy!
30.7.2014

Túžite po romantike alebo chcete vyšetriť vraždu? A čo tak vydať sa na odvážnu cestu do krutého obdobia 2. svetovej vojny? Všetko je možné! Nechajte sa uniesť do sveta fantázie spolu s internetovým obchodom iPark.sk. Ten si v spolupráci s vydavateľstvom Ikar pripravil atraktívnu letnú akciu na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Inšpirujte sa top titulmi, ktoré sme pre...

viac
Prichádza Netopierí muž a úplne prvý Harry Hole
11.6.2014

Jo Nesbo a jeho úplne prvá kniha Netopierí muž, za ktorú získal v roku 1997 ocenenie Zlatý kľúč za najlepšiu škandinávsku detektívku. Ňou sa to všetko začalo. Pred 17.rokmi sa zrodil jeden z najpopulárnejších detektívov súčasnosti Harry Hole. Netopierí muž je prvou knihou v 10-dielnej sérii s nezabudnuteľným vyšetrovateľom, ktorého mátajú vlastní démoni, má problémy s alkoholom, so ženami, ale...

viac
Nová detektívka Polícia? Radšej si predtým vypite!
30.1.2014

Nórsky spisovateľ Jo Nesbo prichádza s novou detektívkou Polícia. Ide o autorovu desiatu publikáciu, ktorej hlavným hrdinom je obľúbený detektív Harry Hole. Ako o knihe napísali britské noviny Independent, pred čítaním by ste si mali dať pohárik severskej pálenky.

viac

Recenzie knihy Syn | Jo Nesbo
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
30.11.2014, 20:25
5
Nesbo urobil malú odbočku od holeoviek už s Lovcami mozgov, ale očakávania v spojitosti so Synom boli aj tak veľké. Našťastie, žiadne sklamanie sa nekoná – Syn bol dokonalý! Prežívala som pri ňom taký ten pocit, keď sa ani nestíhate načiahnuť po šálke kávy, keksíku, či telefóne, aby ste urobili na Instagram fotku, ako čítate. :D
Pre mňa detektívka roka!

Čitatelia si ku knihe Syn kúpili tieto tituly

Bratia Šťastní

9,56 € (zľava 20 %)

Havranie dievča

11,92 € (zľava 20 %)

Snehuliak

10,32 € (zľava 20 %)

Polícia

11,92 € (zľava 20 %)

Jednou nohou v hrobe

10,36 € (zľava 20 %)

Pancierové srdce

11,12 € (zľava 20 %)

Nemesis

9,74 € (zľava 20 %)

Nevinným sa neodpúšťa

10,36 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Jo Nesbo

 

 

Jo Nesbo je nórsky spisovateľ a hudobník narodený v roku 1960 v Osle. Spočiatku pracoval ako maklér a novinár. V roku 1997 vychádza jeho prvotina s názvom Netopýří muž. Táto kniha zaznamenala okamžitý úspech a s neznámeho autora sa stal kritikmi uznávaný autor Jo Nesbo. Za svoje prvé dielo získal niekoľko ocení.

 

V mnohých dielach Jo Nesba vystupuje ako hlavná postava detektív Harry Hole.Táto postava sa nám postupne v jeho dielach odhaľuje, preto niektorí čitateľia odporúčajú čítať jeho detektívky postupne.

 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup