Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Kate - budúca kráľovná

od Nicholl Katie z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Kate - budúca kráľovná

Popis knihy Kate - budúca kráľovná (Nicholl Katie)

Po svadbe Kate Middletonovej a princa Williama, budúceho kráľa Spojeného kráľovstva, sa začala písať nová kapitola dejín. Kate je od sedemnásteho storočia prvá neurodzená mladá žena, ktorá sa vydala do kráľovskej rodiny. Svojím príchodom oživila britskú monarchiu a jej členovia vzápätí zaznamenali vzkriesenie popularity, v ktorú po smrti Diany, princeznej z Walesu, v roku 1997 už nedúfali. Kate si okamžite podmanila verejnosť aj médiá a zabezpečila si miesto v dejinách tým, že dala život princovi Georgeovi z Cambridgea. Teraz čelí výzve vychovávať syna pred pozornými zrakmi celého sveta.Ako sa vlastne plaché dievča zo strednej vrstvy dostalo do kráľovskej rodiny? Redaktorka Mail on Sunday Katie Nichollová zmapovala ľúbostný vzťah Williama a Kate od úplného začiatku a ich rozprávkovému príbehu vdýchla život. Čitateľa zavedie aj za palácové múry a odhalí výcvik, ktorý Kate absolvovala. Opisuje ľúbostné vzplanutia aj sklamania dvojice, ktoré sa celý čas odohrávali pod drobnohľadom tisícov kamier a fotoaparátov. Toto je príbeh mladej ženy, ktorá teraz nazýva Kensingtonský palác domovom a pretvára budúcnosť najznámejšej kráľovskej rodiny sveta. Je to príbeh Kate – budúcej kráľovnej.

 

Z anglického originálu Kate – The Future Queen(Weinstein Book, London 2013)preložila Henrieta Hatalová.

 

 

Ukážka z knihy: Kate - budúca kráľovná

 

V tom čase už boli hrdými rodičmi dcérky Carole, a kým sa Ron urputne usiloval zdokonaliť svoje vedomosti a navštevoval večerný kurz, Dorothy robila na čiastočný úväzok práce, aké mohla vykonávať popri materstve. „Často sme k Ronovi a Do­rothy chodievali, keď bola Carole maličká,“ spomína Jean Har- risonová. „Dorothy bola veľmi dobrá matka a pyšná na svoje dieťa. Prestala pracovať, keď sa narodila Carole, ale do práce sa vrátila, len čo to bolo možné. Získala prácu v klenotníctve na Hounslow High Street. Bývala som neďaleko, tak som k nej často zaskočila. Nepracovala po celý deň, ale chcela sa do práce vrátiť. Peňazí bolo v počiatočných rokoch skromne a nedarilo sa im s Ronom bohvieako. Dorothy mala rada pekné veci, mala ich rada už ako malé dieťa.“

Dorothy trávila celé hodiny prechádzkami s Carole v detskom kočíku značky Silver Cross - rovnakej luxusnej značky, akú po­užívala kráľovská rodina - na ktorý s Ronom šetrili už od za­čiatku tehotenstva. Prešlo veľa času, kým drahý kočík využilo ďalšie dieťa; trvalo to jedenásť rokov, kým boli Dorothy a Ron požehnaní druhým dieťaťom. Už určitý čas sa o dieťa pokúšali a z Garyho príchodu sa veľmi tešili. „Medzi Carole a Garym bol veľký rozdiel,“ hovorí Jean Harrisonová. „Je ľahko možné, že me­dzitým Dorothy potratila, ale o takých veciach sa vtedy neho­vorilo. Ron a Dorothy boli veľmi staromódni.“ Teraz už s kom­pletnou rodinou, šťastným manželstvom a skromným príjmom Goldsmithovci všetko investovali do detí.

Koncom šesťdesiatych rokov minulého storočia si našetrili do­statok peňazí aj na to, aby sa mohli presťahovať do väčšieho domu na Kingsbridge Road v londýnskej štvrti Norvood Green - do novostavby dvojdomú s troma spálňami. Za týchto okol­ností sa Ron rozhodol opustiť prepravnú firmu a pustil sa do vlastného stavebného podnikania. Vždy rád manuálne pracoval a bol nadaný, raz dokonca vyrobil pre Dorothy husle. Dorothy zmenu zamestnania podporovala, bola presvedčená, že má svoju predstavu i schopnosti, aby dosiahol úspech.

Takúto predstavu zdedili aj jeho deti. Carole bola veľmi pra­covitá a húževnatá a bolo jej súdené, rovnako ako rodičom, v ži­vote si poradiť. V British Airways sa stretla s Michaelom Midd- letonom, príjemným letovým dispečerom, ktorý mal jedno z najlepšie platených a najdôležitejších manažérskych miest na letisku - rovnalo sa kapitánskej hodnosti, ibaže bolo viazané na pevnú zem. Na letisku Heathrow zodpovedal Michael za koor­dináciu odletov a príletov spoločnosti, koordináciu letového po­riadku a príležitostne aj za vybavovanie cestujúcich a záležitosti týkajúce sa carga. Michael, v námornícky modrej uniforme a čer­venej čiapke, zdvorilý a vždy bezchybne upravený, bol v kruhu stewardiek považovaný za vynikajúci úlovok. Ale jemu do oka padla práve Carole. Nakoniec sa odvážil, požiadal ju o schôdzku a po niekoľkých mesiacoch už bol ich vzťah vážny. Carole, ktorá ešte nikdy predtým vážnu známosť nemala, považovala Michaela za očarujúceho, rozvážneho a zábavného. Jean Harrisonová spo­mína, že to bola láska na prvý pohľad, rovnako ako to bolo aj v prípade Rona a Dorothy: „Možno to majú Harrisonovci v krvi. Dorothyna matka Elizabeth, ktorú sme volali tetuška Lily, mala dlhé manželstvo a kopu detí, Dorothy sa zamilovala a vydala za svoju lásku, a tak to bolo aj s Carole.“

Carole lietala pracovne často do zahraničia, a preto aby čo naj­viac využili čas, ktorý trávila vo doma, rozhodli sa s Michaelom pre spoločné bývanie. Prenajali si byt v Slough, rozťahanom priemyselnom meste dvadsaťdva kilometrov od centrálneho Londýna a prakticky blízko letiska Heathrow. Tam žili celkom šťastne niekoľko rokov, dlho predtým, ako sa rozhodli vziať.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055139685
Autor: Nicholl Katie
Rok vydania: 2014
Počet strán: 336
336
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Dátum plánovaného vydania: 3.12.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Osobnosti
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3968-5
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kate a William. Rozprávková romanca
4.11.2014

Bolo to obyčajné dievča zo strednej vrstvy. Nikdy ani nepomyslela na to, že sa stane súčasťou kráľovskej rodiny...a raz dokonca kráľovnou! Po svadbe Kate Middletonovej a princa Williama, budúceho kráľa Spojeného kráľovstva, sa začala písať nová kapitola britských dejín. Kate sa stala od sedemnásteho storočia prvou neurodzenou ženou, ktorá sa vydala do kráľovskej rodiny. 

viac

Recenzie knihy Kate - budúca kráľovná | Nicholl Katie
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Kate - budúca kráľovná kúpili tieto tituly

Stories of Sherlock Holmes

6,32 € (zľava 20 %)

Pod týmto mužom

12,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup