Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Móda

5 0
100%
od Kolektív z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 49,90 €
Zľava: 9,98 € (20 %)
Naša cena: 39,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Móda

Popis knihy Móda (Kolektív)

Oblečením, ktoré nosíme, vyjadrujeme, kým sme. MÓDA zasa predstavuje obrazové dejiny všetkého, čo si ľudia obliekali.Od extravagancie starovekého Egypta cez ozdobnosť baroka a rokoka k legendárnym módnym domom, ako sú Chanel a Dior, až po najnovšie značky – to všetko zachytáva táto fascinujúca zbierka odevov a štýlov, ktorá jasne ukazuje, ako móda odráža miesto svojho vzniku a danú dobu.

 

Z anglického originálu Fashion (Dorling Kindersley Limited, London 2012) preložili Hana Brunovská, Kristína Gavalierová, Vlasta Greschová, Jana Holková, Alexandra Hríbiková.


„Je to ďalší krásny titul z našich encyklopedických radov, kde nájdete kompletne od A po Z všetko o móde. Sú to informácie overené odborníkmi. Je to kniha pre všetkých, ktorí módu milujú,“ povedala o publikácii členka predstavenstva vydavateľstva Ikar Gabriela Belopotocká.

 

 

Ak niečo bolo v móde, nájdete to aj v MÓDE.


MÓDA je fascinujúca zbierka odevov a štýlov, ktorá jasne ukazuje, ako móda odráža miesto svojho vzniku a danú dobu. Takmer 500 strán tejto unikátnej encyklopédie vám odhalí tajomstvá módy.
V knihe nájdete vizuálne bohaté katalógy, ktoré sú zostavené z obrazov, sôch i fotografií a doplnené odbornými komentármi.
Fotografická výprava do minulosti predstavuje klasické šaty zo všetkých uhlov a približuje detaily látok, krajčírskeho spracovania a doplnkov, ktoré práve z týchto šiat urobili kultové alebo jednoducho výnimočné kusy.

 

„Radosť z obliekania je umenie.“
John Galliano


Zachytávajú významné okamihy dejín módy, napríklad momenty, keď sa sukne skracovali, aby odhalili kúsok pančušky, alebo keď si mládež natiahla džínsy a vytvorila vlastnú kultúru, keď sa červený koberec stal prehliadkovým mólom a celebrity začali navrhovať oblečenie.
Dvojstranové obrázky zachytávajú náladu spoločnosti alebo momenty stelesňujúce atmosféru doby – od extravagancie na kráľovských dvoroch po zrodenie fenoménu supermodelky.
Celostranové fotografie a prehľadové tabuľky s časovými údajmi rozprávajú príbeh priekopníkov módy, ktorí určovali štýl celých generácií, a návrhárov, ktorí módne ikony obliekali.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055140087
Autor: Kolektív
Rok vydania: 2014
Počet strán: 480
480
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 252x301 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Krása, móda, kozmetika
ISBN: 978-80-551-4008-7
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Encyklopédia Móda: Pre módne maniačky: Dámy, buďte o krok vpred ako Victoria Beckham!
13.10.2014

Oblečením, ktoré nosíme, vyjadrujeme, kým sme. Nová kniha MÓDA zasa predstavuje obrazové dejiny všetkého, čo si ľudia obliekali. Od extravagancie starovekého Egypta cez ozdobnosť baroka a rokoka k legendárnym módnym domom, ako sú Chanel a Dior až po najnovšie značky. Jednou z nich je napríklad aj tá, ktorú založila Victoria Beckham.

viac

Recenzie knihy Móda | Kolektív
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup