Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Zdravie z prírodnej lekárne - Domáci lekár

5 3
100% (3 recenzie)
od Christo Mermerski, Jonko Mermerski z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda s.r.o.
Vydavateľstvo Príroda s.r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 16,90 €
Zľava: 3,38 € (20 %)
Naša cena: 13,52 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Zdravie z prírodnej lekárne - Domáci lekár

Popis knihy Zdravie z prírodnej lekárne - Domáci lekár (Christo Mermerski, Jonko Mermerski)

Kniha je v podstate domácim lekárom, z ktorej môžete denne čerpať informácie o viac ako 200 ochoreniach, ktoré sú zoradené podľa abecedy, ako aj o prírodných liečivách (receptoch), ktorými sa môžete liečiť.

 

• Kniha obsahuje viac ako 2 500 receptov na prípravu liečivej a protirakovinovej stravy.

• Dozviete sa, ako používať prírodné liečivá.

• Prírodná medicína má recepty na všetky ochorenia – dôležité je poznať ich a vedieť správne používať.

• Pochopíte, že súčasná prírodná medicína vás bude chrániť alebo vám pomôže zbaviť sa mnohých, a to aj ťažkých ochorení.

 

Prof. dr. Christo Mermerski a jeho syn dr. Jonko Mermerski sú autormi 24 kníh, ktoré venovali zdravým jedlám, zdravému stravovaniu, národnej a prírodnej medicíne, vplyvu prírodných faktorov na zdravie človeka, príčinám, ktoré urýchľujú alebo spomaľujú starnutie, liečbe liečivými rastlinami, liečivým vlastnostiam stravy a prírodným liečivám (recepty) na liečbu viac ako 250 ochorení. Ich knihy sa líšia od kníh vydaných doteraz vo svete tým, že za každým receptom sú ľudia, ktorí sa úspešne vyliečili.

 

 

 

Ukážka z knihy: Zdravie z prírodnej lekárne

 

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy sú najčastejšie prejavom rôznych funkčných alebo organických ochorení nervovej sústavy. Príčinou všam môžu byť aj vnútorné ochorenia. Bolesti hlavy sa zvyčajne vyskytujú na začiatku akútnych infekcií, ako je chrípka, týfus, zápal pľúc, katary horných dýchacích ciest.

 

V týchto prípadoch bolesti hlavy predchádzajú zvyšovaniu teploty. Pri akútnych infekciách býva bolesť hlavy lokalizovaná do oblasti čela alebo spánkov, má prudký charakter a často je sprevádzaná nevoľnosťou a zvracaním. Niektoré akútne a chronické otravy (alkoholom, tabakom, olovom, oxidom uhličitým, liekmi) sa tiež môžu spájať so silnou bolesťou hlavy. Bolesti hlavy sú často prvým príznakom aj pri obličkovej nedostatočnosti, cukrovke a dne. V týchto prípadoch je bolesť tupá, sťahujúca, ale môže mať aj charakter migrény (lokalizovaná v polovici hlavy, sprevádzaná vracaním a očnými poruchami). Pozornosť treba venovať aj tupej depresívnej bolesti pri chronickej zápche.

Bolesti hlavy migrénového typu môžu sprevádzať bolesti súvisiace so žlčníkovými kameňmi a dyskinézou žlčových ciest. Ide o tzv. žlčníkovú migrénu. Bolesť hlavy lokalizovaná v tylovej časti hlavy je často prvým prejavom zvýšeného krvného tlaku. V mnohých prípadoch ide o pocit tlaku a sťahov v hlave sprevádzaný závratmi. Bolesť hlavy pri hypertónii sa zvyčajne stupňuje v noci. 

Aterosklerotická bolesť hlavy je tupá, zasahuje najmä temeno a stupňuje sa pri ležaní. Podobne pri srdcových ochoreniach sa pociťuje tupá nepríjemná bolesť hlavy stupňujúca sa v polohe ležmo. Prudkou bolesťou halvy môžu byť sprevádzané niektoré ochorenia krvi, napr. anémia. Bolesť hlavy rozličnej intenzity sa objavuje pri niektorých fyziologických stavoch (menštruácia, tehotenstvo).

 

Keďže bolesti hlavy môžu mať rozličné príčiny, každý pacient s prudkou bolesťou hlavy by mal byť starostlivo vyšetrený (moč, krv, oči, prinosové dutiny, srdcovo-cievna sústava, niekoľkokrát krvný tlak) a ak sa nenájdu dôvody bolesti, chorý by mal byť vyšetrený neurológom.

Prudké bolesti hlavy zväčša postihujú len jednu jej časť. Príčinou je porucha cirkulácie krvi v niektorých častiach mozgu súčasne s kŕčom v cievach. Bolesť hlavy môže byť sprevádzaná nevoľnosťou, vracaním, zvýšenou citlivosťou na hluk, priame svetlo a ostré vône. Odporúča sa nerušený spánok, vyhýbanie sa nervovým vypätiam, dodržiavanie presného denného režimu a jedenie mliečno-rastlinnej stravy.

 

Odborníci poznajú viac ako 200 rozličných druhov bolestí hlavy a viac ako 250 ich príčin. Preto ľudová medicína uvádza značné množstvo receptov.

 

Zdravie z prírodnej lekárne

 

 

Podrobnosti

EAN: 9788007023727
Autor: Christo Mermerski, Jonko Mermerski
Rok vydania: 2014
Počet strán: 500
500
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 165x240 mm
Rok poslednej dotlače: júl, 2015
Dátum plánovaného vydania: 27.10.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Zdravie a krása
Formát: A4
ISBN: 978-80-07-02372-7
Vydanie: 1
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Zdravie z prírodnej lekárne
23.12.2014

V Bulharsku má prírodná medicína veľmi dlhú históriu a vo svete ju preslávil jeden z autorov tejto knihy, profesor Mermerski. Aktívne sa jej venuje už 50 rokov a aj preto je kniha Zdravie z prírodnej lekárne vzácnym pomocníkom do každej domácnosti. 

viac

Recenzie knihy Zdravie z prírodnej lekárne - Domáci lekár | Christo Mermerski, Jonko Mermerski
100%
3 recenzie

Ohodnoť knihu
17.03.2016, 17:10
0
výborné rady 1*
09.04.2015, 11:33
0
výborná kniha, užitočné rady
09.04.2015, 11:32
0
Recenzia obsahuje spoiler. Môže prezrádzať zápletku alebo rozuzlenie deja. Zobraziť

Čitatelia si ku knihe Zdravie z prírodnej lekárne - Domáci lekár kúpili tieto tituly

Anton Srholec

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup