Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Papierové mestá

4 2
87% (2 recenzie)
od John Green z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Papierové mestá

Popis knihy Papierové mestá (John Green)

Margo Rothová-Spiegelmanová. Jej bláznivé dobrodružstvá sa zakaždým prehnali školou ako letná búrka: na gitare ju naučil hrať nejaký starký v polorozpadnutom dome v mississippskom Hot Coffee. Tri dni kočovala s cirkusantmi, lebo ich presvedčila, že by z nej mohla byť artistka. Na koncert The Mallionaires v St. Louis sa dostala tak, že sa vydávala za basgitaristovu frajerku, a keď ten s ňou naozaj chcel chodiť, poslala ho kadeľahšie. Jej najneuveriteľnejšie príhody sa vždy ukázali ako skutočné!Tak do tejto dobrodružnej duše sa beznádejne zamiloval Quentin-Kvéčko Jacobsen, trochu zakríknutý chlapec z dobrej rodiny. Keď mu pojašená maturantka jednej noci vlezie do izby prezlečená za nindžu a odhodlaná vykonať jedenásť bodov neľútostnej pomsty nevernému frajerovi a bývalým kamarátom, Kvéčko neodmietne. To, čo povystrájajú, Quentina rovnako nadchne ako vyľaká. Lenže na druhý deň je Margo preč a zanechá po sebe len indície určené práve jemu. Vydáva sa teda na cestu plnú odbočiek, a čím bližšie je k cieľu, tým lepšie spoznáva skutočnú tvár priateľky – a možno aj svoju vlastnú.

 

Z anglického originálu Paper Towns (Dutton Books, a memberof Penguin Group, New York 2008) preložil Milan Kopecký.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Pepierové mestá

 

"Inak, keď sme už pri tom, prečo chodiť na obed po štvrtej hodine, práve sa pri nás zastavila Angela."

Ben sa uškrnul na Radara a pridal sa: „Fakt, chcela vedieť, prečo si ju ešte nepozval k sebe domov."

Radar zhlboka vzdychol a vykrútil kombináciu na zámke. Vy­dychoval tak dlho, až som sa začal báť, že omdlie. „Doriti," hlesol napokon.

„Hádam sa za niečo hanbíš?" spýtal som sa ho s úsmevom.

„Sklapni," zahriakol ma a štuchol lakťom pod rebrá.

„Bývaš predsa v krásnom dome," nedal som sa.

„Vážne, braček," ozval sa Ben. „Je to veľmi milé dievča. Neviem, prečo ju nepredstavíš rodičom a neukážeš jej Casa de Radar."

Radar hodil knihy do skrinky a zabuchol ju. Šum okolo nás trochu stíchol, keď Radar obrátil zrak k nebesám a skríkol: „Ne­môžem za to, že naši majú najväčšiu zbierku čiernych Santov na svete!"

Asi už tisíckrát som Radara počul povedať „najväčšia zbierka čiernych Santov na svete", a ešte ma to neprestalo baviť. Lenže Radar nežartoval. Pamätám sa, keď som bol uňho prvý raz na návšteve. Mal som asi trinásť. Bola jar, Vianoce dávno za nami, no u Radarovcov stál na každom parapete rad figurín čiernych Santa Clausov. Zo zábradlia na schodisku sa hojdali povystriho- vaní čierni Santovia z papiera. Jedálenský stôl zdobili sviečky v tvare čiernych Santov. Nad kozubom visela olejomaľba čierneho Šantu lemovaná malými postavičkami čiernych Santov. Z Na- míbie si priviezli dávkovač na cukríky Pez v podobe čierneho Šantu. Svietiaci plastový čierny Santa, ktorý od Vďakyvzdania do Silvestra trónil na maličkom priedomí, zvyšok roka hrdo do­hliadal na návštevníkov kúpeľne pre hostí vyzdobenej čiernymi odtlačkami špongie v tvare Šantu. Každej izbe okrem Radarovej vládli čierni Santovia - sadroví, plastoví, mramoroví, hlinení, drevení, akrylátoví a látkoví. Radaroví rodičia dokopy vlastnili vyše tisícdvesto rozličných čiernych Santov. Ako stálo na tabuli vedľa hlavného vchodu, Vianočná spoločnosť oficiálne registro­vala Radarov dom ako Pamätihodnosť Santa Clausa.

„Mal by si jej to povedať, chlape," poznamenal som. „Musíš jej povedať: Angela, fakt ťa mám rád, ale niečo by si mala vedieť. Keď pôjdeme k nám domov a začneme sa oblizovať, bude nás pri tom pozorovať dvetisícštyristo očí tisícdvesto Santov."

Radar si prešiel rukou po vyholenej hlave a pokrútil ňou. „Teda neviem, či jej to poviem práve takto, ale niečo s tým budem musieť urobiť."

Odpochodoval som na politológiu, Ben na voliteľný predmet o tvorbe videohier. Ďalšie dve hodiny som zízal na ciferníky, až sa mi konečne na prsiach rozlial slastný pocit z konca vyučovania, čo sa opakovalo každý deň ako malá generálka na maturitu, ktorá nás čakala o necelý mesiac.

Šiel som domov. Dal som si skorú večeru, dva sendviče s araši- dovým maslom a džemom. Chvíľu som v telke pozeral poker. Rodičia prišli domov o šiestej, objali najprv seba a potom aj mňa. Na ozajstnú večeru sme mali zapekané cestoviny. Vyzve­dali, čo nové v škole. Čo nové s plesom. Žasli nad tým, ako skvelo ma vychovali. Porozprávali mi, čo zažili cez deň s ľuďmi, ktorých rodičia vychovali nie až tak skvelo. Odišli pozerať tele­vízor. Zavrel som sa do izby k emailu. Napísal som zopár viet na angličtinu o knihe Veľký Gatsby. Ako včasnú prípravu na maturitu som si prečítal čosi z Listov federalistov. Chvíľu som si písal s Benom, potom sa prihlásil aj Radar. V našom rozho­vore som vetu „najväčšia zbierka čiernych Santov na svete" po­užil celkovo štyri razy a zakaždým ma rozosmiala. Povedal som mu, že mu frajerku fakt doprajem. Odpísal, že leto bude super.

 

 

 

 

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055140216
Autor: John Green
Rok vydania: 2014
Počet strán: 296
296
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Dátum plánovaného vydania: 7.10.2014
Edícia: Světový bestseller
Světový bestseller
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-4021-6
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Posledná možnosť: Nakúpte bestsellery v akcii a dostanete darček!
25.5.2015

Vyhrávajte a nakupujte v akcii! Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25 rokov svojho založenia, vy dostávate 25 percentné zľavy a atraktívne ceny. Ak si do nedele 31.5. (vrátane) objednáte v internetovom kníhkupectve iPark.sk niektorý z nižšie uvedených titulov, automaticky naň dostanete zľavu 25%. To však nie je všetko. Okrem toho môžete získať až 25 hodnotných cien. Plus, ku každej objednávke nad 30...

viac
Kniha Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín, 2. vydanie: Dostal 19 kopačiek. Je čas zmeniť to!
8.4.2015

Poznáte vzorec pre vývoj ľúbostného vzťahu? A čo keby ste vedeli podľa špeciálnej matematickej poučky predpovedať budúcnosť akéhokoľvek partnerského vzťahu? Veční zberači kopačiek by vás určite zo srdca ďakovali...

viac
Zľavová akcia vrcholí: Nakúpte lacno a vyzdvihnite si tovar zdarma!
29.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Dnes si nenechajte ujsť ponuku románov. Zohrejte sa v sychravom počasí pekným príbehom. A využite možnosť vyzdvihnutia tovaru v 50-tich odberných miestach po celom Slovensku ZDARMA!

viac
Kniha Papierové mestá: Jedna noc zmení všetko...
21.10.2014

Bol to megahit. Na vine sú hviezdy od Johna Greena dojali desaťtisíce Slovákov. Odvtedy mnohí cítili „greenovský absťák“, pretože len málokto píše ako John Green. Konečne je vonku ďalšia jeho kniha. Papierové mestá vás vezmú na divokú jazdu naprieč Amerikou, pri ktorej budete tajiť dych a najmä dobre sa zabávať.

viac

Recenzie knihy Papierové mestá | John Green
87%
2 recenzie

Ohodnoť knihu
25.10.2014, 14:29
4
Papierové mestá sú vydarený príbeh, v ktorom Green šikovne kombinuje realistickosť, humor, hodnotné myšlienky a správnu dávku bláznivosti. Navyše dokázal realisticky zachytiť vyjadrovanie postáv a prostredie, v ktorom žijú.

Nedokážem sa však zbaviť pocitu, že tak trochu vykráda sám seba. Zatiaľ čo podobný štýl a atmosféra sa dajú prisúdiť autorovi a nijako mi neprekážali, ostala som mierne rozčarovaná úlohou niektorých postáv. Rovnako ako v Kam zmizla Aljaška, aj tu sa stretávame s odvážnou, kvázi nedosiahnuteľnou hrdinkou a trochu svojským fajn chalanom, ktorý je do nej zaľúbený a ktorému výrazne zasiahne do života. Našťastie sú aj napriek tejto zhode Margo a Kvéčko dobre napísané postavy. Skvelí boli tiež Quentinovi kamaráti, Ben a Radar, bez nich by to nebolo ono.

V konečnom dôsledku sa mi kniha páčila, no emocionálne ma nestrhla do takej miery, ako som očakávala. Dávam jej teda 4 hviezdičky.
14.10.2014, 19:30
4
Papierové mestá sú proste jedna šialená kniha, ktorú by si mal prečítať každý, kto má plné zuby falošných kamarátov, má rád dobrodružstvá a nikdy nevie obsedieť na jednom mieste. Zároveň sú však úplne odlišné od autorových predošlých kníh, ktoré boli zamerané skôr na emocionálnu stránku. Knižka je príjemnou oddychovkou, hoci mala zopár múch, no tie k dobrým románom patria. O odlišnosti Papierových miest od iných románov by sa však dalo rozprávať oveľa väčšmi. Rovnako aj Greenov štýl bol svojím spôsobom iný a celý príbeh odľahčoval. Do knihy vnášal vtipné situácie a repliky, ponad ktorými sa často pousmejete, a možno aj práve preto sa mi knižka čítala veľmi dobre a ľahko. Papierové mestá odporúčam každému, kto má chuť na niečo nové.

Čitatelia si ku knihe Papierové mestá kúpili tieto tituly

Havranie dievča

11,92 € (zľava 20 %)

Spasiteľ

10,32 € (zľava 20 %)

Snehuliak

10,32 € (zľava 20 %)

Na vine sú hviezdy

10,32 € (zľava 20 %)

Zrada, 2. vydanie

10,32 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup