Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Láska z nebies

od Byrneová Lorna z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 9,90 €
Zľava: 1,98 € (20 %)
Naša cena: 7,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Láska z nebies

Popis knihy Láska z nebies (Byrneová Lorna)

Láska z nebies poskytuje jedinečný pohľad na lásku, na jej pôvod, jej význam v živote človeka a názorne ukazuje, akými spôsobmi môžeme milovať.

 

Lorna Byrneová vysvetľuje dôvody, prečo máme sami seba tak málo radi, a učí nás, ako môžeme uvoľniť viac z lásky, ktorú sme uzamkli hlboko vo svojom vnútri. Všade hľadáme chyby či nedostatky a to v nás prebúdza pocit nespokojnosti s naším životom. Pritom máme možnosť rozhodovať sa a vybrať si. Zdôrazňuje, že nesmieme zatvrdiť svoje srdcia a dovoliť nenávisti, aby nás ovládla.Lorna nás vystríha pred bolesťou a nerealistickými očakávaniami v partnerskej láske. Láska však neexistuje len medzi Bohom a ľuďmi. Nemenej dôležitá je láska k našej Zemi, k planéte, na ktorej žijeme. Lorna predpovedá, aké obrovské problémy spôsobíme sami sebe aj budúcim generáciám, ak nezačneme mať radi našu planétu. Hovorí aj o vlne lásky, ktorú Boh zosiela na svet, a o jej vplyve na ľudstvo.

 

Po prečítaní knihy budeme o láske zmýšľať inak. Kniha prebudí lásku, ktorá v nás drieme, vďaka nej objavíme v sebe viac súcitu, viac šťastia, nájdeme silu zmeniť svoj život a pomôžeme zmeniť život aj ľuďom okolo seba. „Anjeli mi hovoria, že láska je najmocnejšia sila na svete. Láska nám ukazuje správnu cestu a vedie nás vpred. Láska je hodnota, pre ktorú sa oplatí žiť.“ Lorna Byrneová.

                                                                                                                      

Z anglického originálu Love From Heaven preložila Daniela Kotmanová.

 

 

Ukážka z knihy: Láska z nebies

 

Každý človek má dušu, každá ľudská bytosť, bez ohľadu na náboženské presvedčenie alebo vierovy­znanie. Boh nás natoľko miluje, že každému daroval kúsoček zo seba samého. Tento záblesk Boha v nás je naša duša. Keď sa otvárame láske, hlbšie sa spájame s našou dušou.

Láska je láska; je to vždy to isté. Anjel bez mena mi ukázal, že ľudia často majú veľmi zúžený pohľad na lásku - jednoducho na ňu nazerajú ako na nie­čo. čo patrí k dvojici alebo súvisí s rodinou. Stretla som mnoho ľudí, ktorých srdce priam volá po láske, myslia si však, že jediný spôsob, ako pocítiť lásku, je prežiť ľúbostnú romancu. Nie sú preto schopní vi­dieť lásku, ktorá v ich živote už existuje, alebo premeškajú príležitosť, keď sa im láska ponúka. Nie sú ochotní pripustiť, že existujú mnohé a rôzne spôso­by, ako možno milovať.

Raz som bola na dvore, v starej kôlni na povo­zy. Mala som vtedy asi jedenásť rokov. Kôlňa stála vzadu za veľkým hostincom, v ktorom pracovala stará mama. Bolo to v grófstve Clare. Objavil sa pri mne anjel bez mena a kázal mi, aby som potichu a nebadane sledovala starého otca. Starý otec bol pokojný, málovravný človek. Mal iba jednu nohu, o druhú prišiel v boji za írsku nezávislosť, a ťažko chodil. Išiel do jednej z kôlní, ktoré boli vo dvore. Kráčala som ticho za ním a nakukla do kôlne. Vi­dela som, ako zo starého otca prúdi láska, hoci sa mu na tvári zračil úľak a rozrušenie. Čudovala som sa, čo sa deje.

Vytiahol z vrecka bielu vreckovku a namáhavo sa zohol.

Keď som videla, čo zdvihol, pochopila som, čo sa stalo. Vo vreckovke držal dva malé vtáčiky, lastovičie mláďatká. Neviem, ako sa to mohlo stať. ale museli vypadnúť z hniezda vysoko na múre kôlne.

Dojal ma pohľad na tvár starého otca a na silu lásky, ktorá z neho prúdila k vtáčatkám. Anjel bez mena mi povedal: „Toto je láska. Starý otecko uza­mkol v sebe veľmi veľa lásky, lebo mal ťažký život.“ So smútkom som myslela na jeho dve deti. Vedela som, že tragicky zahynuli, keď boli ešte mladé. „Láska, ktorú starý otecko cíti k vtáčatkám, je tá istá, čo si videla prúdiť medzi rodičmi. Smutné je, že pre tvo jho starého ocka je ľahšie prejaviť lásku vtáčikovi než rodine.“

Starý otec sa ťažko pohol k dverám kôlne, v jednej ruke držal barlu a v druhej opatrne a nežne vtáčatká.

Keď som o chvíľu vošla do kuchyne, zbadala som, že starý otec s láskou položil vtáčatká do ška­tule. aby boli v bezpečí, a pomocou malého kvap­kadla ich kŕmil teplým mliekom. Takto sa staral o mláďatká niekoľko týždňov. Občas mi dovolil, aby som mu pomohla pri kŕmení. Keď boli vtáčat­ká dosť silné, aby sa postarali samy o seba, pustil ich na slobodu.

Anjel bez mena mi povedal, že láska je láska, av­šak milovať môžeme mnohými rôznymi spôsobmi. Všetci máme v sebe čistú lásku. Keď sme sa narodili, napĺňala nás skrz-naskrz láska. Láska je v nás stále, bez ohľadu na to, čo sme prežili. Nie je dôležité, čo zlé nám život priniesol, alebo čoho nepekného sme sa my v živote dopustili voči druhým, láska, ktorá je v nás, sa nezmenšuje. Príliš mnoho lásky, ak nie úpl­ne všetku, však uzamykáme hlboko v našej bytosti. Musíme sa znova naučiť, ako túto lásku oslobodiť a dať jej voľný priechod.

Keď cítime k niekomu alebo niečomu lásku, pomá­ha nám to prebúdzať aj lásku v našom vnútri a umož­ňuje nám to dávať z nej von viac. Lásku v nás prebúdzame prostredníctvom osobnej skúsenosti lásky: pociťujeme lásku, prechovávame myšlienky naplne­né láskou, alebo lásku vidíme. Milovať sa učíme je­den od druhého.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055139869*
Autor: Byrneová Lorna
Rok vydania: 2014
Počet strán: 192
192
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 8.9.2014
Žáner: Poézia+životný št
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3986-9
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha My: Ako oživiť upadajúce manželstvo?
15.6.2015

Čo s dvadsaťročným manželstvom vedca a maliarky, keď rodinné hniezdo ostane prázdne? Pomôže mu okružná cesta po Európe?Alebo je už neskoro?

viac
Kniha Láska z nebies: Slávka Halčáková: „Viďocítim anjelov!“
17.9.2014

„Viďocítim anjelov. A keď ich potrebujem, tak si ich volám,“ tvrdí známa herečka Slávka Halčáková, ktorá sa venuje podobným ezoterickým záležitostiam, hoci toto slovo nemá príliš rada. „Veľa autorov píše ezoterické a akože duchovné knihy, ktoré sú väčšinou promo na nejaké ich aktivity. Ezoterika momentálne fičí, ale treba si dávať pozor, čo si vyberiete, aby to nebolo len povrchné a nebol to len...

viac
Kniha Láska z nebies: Zmeňte život sebe a vašim blízkym!
4.9.2014

Všade hľadáme chyby či nedostatky a to v nás prebúdza pocit nespokojnosti s naším životom. Pritom máme možnosť rozhodovať sa a vybrať si. 

viac

Recenzie knihy Láska z nebies | Byrneová Lorna
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Láska z nebies kúpili tieto tituly

Schody do neba

8,72 € (zľava 20 %)

Pozor na jazyk !

9,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Byrneová Lorna

Byrneova


Lorna Byrne sa narodila v apríli 1955 v Dubline. Je to írska mystička a autorka medzinárodných bestsellerov Anjeli v mojich vlasoch, Schody do neba a Posolstvo nádeje od anjelov.

 

Lorna nemala ľahký život, narodila sa do chudobnej rodiny a už od svojho najútlejšieho detstva videla anjelov a komunikovala s nimi. Keď bola malá, myslela si, že je to normálne a že tieto bytosti vidí každý. Neskôr však zistila, že to tak nie je a o anjeloch radšej nikomu nič nevravela.  V roku 1976 sa vydala za Joeho, presne tak ako je anjel Eliáš predpovedal.

 

V knihe Anjeli v mojich vlasoch, píše o svojom neobyčajnom živote. Popisuje v nej svoje stretnutia s anjelmi a rozhovory s nimi. Prvý krát kniha vyšla v Anglicku a Írsku. Teraz je už preložená do vyše 27 jazykov, vyšla v 50 zemiach sveta a predalo si jej vyše pol milióna kópií.

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup