Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Som rodič a čo s tým?

0 1
od Mária Tóthová Šimáčková z vydavateľstva Fortuna Libri SK, s.r.o.
Fortuna Libri SK, s.r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 13,90 €
Zľava: 2,78 € (20 %)
Naša cena: 11,12 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Som rodič a čo s tým?

Popis knihy Som rodič a čo s tým? (Mária Tóthová Šimáčková)

  • Ako postupovať pri problémoch dieťaťa so zaspávaním a s jedením
  • Ako reagovať pri vzdore dieťaťa
  • Ako dieťa odučiť od cumľa a plienok
  • Ako deti odmeňovať
  • Ako postupovať pri strate blízkeho človeka
  • Ako rozvíjať reč dieťaťa

Na tieto a iné často kladené otázky nájdete v publikácii odporúčania a praktické rady, ktoré vychádzajú najmä z 23-ročnej praxe známej detskej psychologičky. Ako však vraví, to, čo sa nenaučila v škole ani počas praxe, ju naučili vlastné deti. Predstavuje podnetné odporúčania, ktoré by pri výchove mali naozaj pomôcť. Autorka je presvedčená, že ak sa radami inšpirujete a budete ich uplatňovať v praxi, výsledky sa isto dostavia. Verí, že kniha sa stane vaším pomocníkom v každodennom riešení problémov.

 

 

 

Ukážky z knihy: Som rodič a čo s tým?

 

Jedlo v rukách dieťaťa je zbraň na rodiča


PRÍBEHY MATIEK:

 

1. Päťročný syn odmieta jesť bežné jedlá okrem niekoľkých svojich obľúbených. Keď ich však má jesť sám, z pokrmu zje iba dve lyžice. Nič nepomáha ani po dobrom, ani po zlom. Keď chcem, aby niečo zjedol, musím ho kŕmiť, lebo inak jedlo ani neochutná. Vôbec neje ovocie, zeleninu, ale ani maslo či džem, lebo to ešte nikdy neochutnal. Keď bol malý, jedol všetko. Až keď sme mu jedlo prestali mixovať, začal ho odmietať. Ako to máme riešiť?

 

2. Asi od troch rokov naša dcéra nechce jesť nijaké ovocie ani zeleninu. Ani ich nevezme do rúk, má k nim odpor. Takisto je to so stravovaním. V škole je len ryžu a cestovinu a z mäsa iba kurča. Keď príde domov, zje len suché pečivo alebo chlieb. Už nevieme, čo máme robiť, lebo ani sľuby, ani tresty nepomáhajú.

 

Jedno dieťa by stále chcelo mať niečo v ústach, s pôžitkom papá a druhému zase trvá aj hodinu, kým zhltne niekoľko kúskov jedla. Vŕta sa v tanieri, až rodičia strácajú trpezlivosť a pri každom jedle je len stres a krik. Čo je lepšie? Kde sa stala chyba?

 

Poradcovia na výživu tvrdia, že dieťa, ktoré odmieta stravu a dlhodobo nemá kladný vzťah k jedlu, v deväťdesiatich percentách nemá správne utvorené návyky. Rodičia urobili chybu už na začiatku, lebo ho nenaučili správnym stravovacím návykom.                                                           Dieťa v útlom veku (od jedného roka) je veľmi konzervatívne stvorenie, ktorému prinášajú pokoj známe, čiže rovnaké a opakované postupy:  po príchode z ihriska alebo prechádzky sa dôkladne umývajú ruky, treba sa upokojiť a vedieť, že sa bude obedovať (olovrantovať, večerať).                         

Keď dieťa učíme jesť, používame tzv. stravovacie rituály či návyky. Sú to pravidlá, ktoré sa týkajú výberu, konzumácie jednotlivých potravín a pravidelnosti v jedení niekoľkokrát za deň (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera). Ideálne je, keď rodičia (alebo aspoň matka) stolujú s potomkom. Potom sa jedlo stáva skutočným rituálom, časom, keď sa netreba nikam ponáhľať, potravu si vychutnáme a máme príjemný pocit spolupatričnosti.                                                                                     Len u malej časti detí znamená nechutenstvo (neochota jesť) chorobu, napríklad tráviaceho traktu či poruchu trávenia. Dieťa cíti, že mu určitá potravina nerobí dobre. V takom prípade treba navštíviť lekára, dieťa komplexne vyšetriť, keďže môže ísť o celiakiu, zápaly žalúdka a pod.

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Fortuna Libri SK, s.r.o.
EAN: 9788081423161
Autor: Mária Tóthová Šimáčková
Rok vydania: 2014
Počet strán: 256
256
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 165,0x210,0x0,0 mm
Rok poslednej dotlače: marec, 2015
Dátum plánovaného vydania: 22.8.2014
Edícia: Fortuna Praxis
Fortuna Praxis
Žáner: Poézia+životný št
Formát: A4
ISBN: 978-80-8142-316-1
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Bestsellery v akcii: Nakupujte teraz so zľavou
14.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Kniha Som rodič a čo s tým: Poznáte ju z televízie. A radí ako vychovávať deti
3.9.2014

Máriu Tóthovú Šimčákovú mnohí poznajú z televíznej obrazovky. Jej odporúčania a praktické rady vychádzajú z  23-ročnej praxe, no ako vraví, čo sa nenaučila v škole ani počas praxe, to ju naučili vlastné deti. Nikto nás totiž neučí byť rodičmi. Nie sú na to školy, nemáme povinný kurz rodičovstva a na to, ako vychovávať deti, musíme prísť sami. Často nám pomáhajú dobré rady v knihách...

viac

Recenzie knihy Som rodič a čo s tým? | Mária Tóthová Šimáčková
0%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
16.12.2014, 09:39
0
Výborná kniha s konkrétnymi radami pre nastávajúcich rodičov, ale aj pre tých, čo u majú staršie deti.

Čitatelia si ku knihe Som rodič a čo s tým? kúpili tieto tituly

Maľovaná abeceda

6,24 € (zľava 20 %)

Žabiatko

2,37 € (zľava 20 %)

Najkrajšie autotrasy

9,56 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup