Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Cudzoložstvo

5 1
100% (1 recenzia)
od Paulo Coelho z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 10,90 €
Zľava: 2,18 € (20 %)
Naša cena: 8,72 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Cudzoložstvo

Popis knihy Cudzoložstvo (Paulo Coelho)

Kniha Cudzoložstvo od autora Paula Coelha píše príbeh o tridsaťjeden ročnej Linde. Tá vedie závideniahodný život, ako si všetci ostatní myslia. Býva vo Švajčiarsku, ktoré sa počíta medzi najbezpečnejšie krajiny sveta. Má muža, ktorý ju nekonečne miluje, manželstvo nemá žiadne problémy, detí sú poslušné a správne vychované. Pracuje ako novinárka a na tento post si nemôže vôbec sťažovať. Lindu toto všetko ale prestáva baviť. Prichádza na to, že jej v živote niečo chýba a len ho fádne a nudne prežíva. Už sa nevládze a ani nechce ďalej tváriť, že je šťastná a spokojná.  Prežíva zdrvujúci odpor a apatiu voči všetkému. Do cesty jej ale vkročí priateľ z minulosti ešte z ich študentských čias. Jacob je politik, ktorému sa veľmi dobre darí. Linda počas spoločného rozhovoru pociťuje opäť vzbĺknutý plameň, aký už veľmi dlho necítila. Rozhodne sa konať všetko pre to, aby si ho ulovila a získala jeho lásku. Pri tom všetkom musí zísť dole na úplné dno ľudských citov, aby na konci toho všetkého dostala vykúpenie. 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Cudzoložstvo


V hlave mi víria stále rovnaké negatívne myšlienky. Akoby diabol striehol v kúte, aby na mňa skočil a povedal mi, že to, čo nazývam „šťastie“, je len prechodný stav, kto­rý istotne rýchlo pominie. Veď som to vždy vedela, alebo nie?

Chcem sa zmeniť. Potrebujem sa zmeniť. Dnes som sa v práci zbytočne rozčúlila len preto, že stážistovi trvalo dlhšie, kým našiel materiál, o ktorý som ho požiadala. Nie som taká, ale postupne strácam kontakt sama so sebou.

Je hlúposť viniť toho spisovateľa a rozhovor s ním. Od­vtedy prešlo niekoľko mesiacov. Len odkryl kráter sopky, ktorá môže kedykoľvek vybuchnúť a rozsiať smrť a skazu naokolo. Keby nebolo jeho, objavil by sa film, kniha či ktosi, s kým by som prehodila zopár slov. Predpokladám, že v niektorých ľuďoch narastá tlak celé roky, ani si to ne­uvedomia, a jedného dňa stratia hlavu pre celkom bez­významnú hlúposť. Vtedy si povedia: „Stačilo. Takto to ďalej nejde.“

Niektorí si siahnu na život. Iní sa rozvedú. Sú aj takí, čo odcestujú do chudobných častí Afriky a pokúšajú sa za­chrániť svet.

Ja sa však poznám. Ja budem určite všetky pocity dusiť v sebe, kým ma zvnútra nerozožerie rakovina. Verím totiž, že veľká časť chorôb je dôsledok potláčaných emócií.

 

Zobudím sa o druhej ráno a hľadím do stropu, aj keď viem, že na druhý deň musím skoro vstávať, čo mi je sku­točne proti srsti. Neviem sa sústrediť na nič rozumné, nezamýšľam sa nad tým, čo sa so mnou deje, jednoducho neviem ovládať myšlienky. Občas - chvalabohu, nie často - uvažujem, či by som nemala požiadať o pomoc psychiat­ra. Nebráni mi v tom pomyslenie na prácu či manžela, ale na deti. Rozhodne sa nesmú dozvedieť, čo cítim.

V hlave mi víri čoraz viac myšlienok. Znovu uvažujem o svojom manželstve, o tom, že sme sa ani jediný raz ne­pohádali zo žiarlivosti. My ženy však máme šiesty zmy­sel. Možno si môj muž našiel druhú a ja to podvedome cítim. Na druhej strane nemám nijaký dôvod o ňom po­chybovať.

Nie je to absurdné? Je možné, že som sa spomedzi všet­kých mužov na svete vydala za jediného dokonalého? Ne­pije, nechodí večer von, nepotrebuje si raz do týždňa vyra­ziť s kamarátmi. Jeho život sa krúti len okolo rodiny.

 

Keby to nebola nočná mora, bol by to sen. Vyrovnať sa mu si vyžaduje obrovskú dávku zodpovednosti.

Uvedomím si, že slová ako „optimizmus“ a „nádej“, kto­ré nájdeme v každej knihe, čo sa v nás usiluje vzbudiť seba­istotu a pripraviť nás na život, sú naozaj len slová. Učenci, ktorí ich vyslovili, možno hľadali pre ne zmysel a použili nás ako pokusné králiky, aby videli, ako zareagujeme na ta­kýto podnet.

V skutočnosti som unavená zo šťastného a dokonalého života. Možno je to prejav nejakej duševnej choroby.

Pri zaspávaní o tom uvažujem. Azda mám nejaký vážny problém..

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055139647
Autor: Paulo Coelho
Rok vydania: 2014
Počet strán: 224
224
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 15.9.2014
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3964-7
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Valkýry: Nový Paulo Coelho
28.7.2015

Nová coelhovka, vďaka ktorej sa dozviete o sebe a o živote čosi nové. Napríklad, že ak naozaj milujete, svet sa zmení... Alebo že pravá láska vždy zvíťazí nad chvíľkovou vášňou. A tiež, že máte prežívať svoje sny!

viac
Posledná možnosť: Nakúpte bestsellery v akcii a dostanete darček!
25.5.2015

Vyhrávajte a nakupujte v akcii! Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25 rokov svojho založenia, vy dostávate 25 percentné zľavy a atraktívne ceny. Ak si do nedele 31.5. (vrátane) objednáte v internetovom kníhkupectve iPark.sk niektorý z nižšie uvedených titulov, automaticky naň dostanete zľavu 25%. To však nie je všetko. Okrem toho môžete získať až 25 hodnotných cien. Plus, ku každej objednávke nad 30...

viac
Bestsellery v akcii: Nakupujte teraz so zľavou
14.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Jesenný výpredaj: Bestsellery za bezkonkurenčné ceny
1.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Kniha Cudzoložstvo: Paulo Coelho: „Sme príliš sexistickí!“
9.9.2014

Linda má tridsaťjeden rokov a v očiach druhých vedie dokonalý život: žije vo Švajčiarsku, jednej z najbezpečnejších krajín sveta, má stabilné manželstvo, milujúceho muža, milé, dobre vychované deti a prácu novinárky, na ktorú sa nemôže sťažovať. Zrazu si uvedomí, že jej život je jednotvárny a predvídateľný. Už nedokáže predstierať, že je šťastná, v skutočnosti prepadla príšernej apatii...

viac
Už len týždeň: Výpredajová Last minute akcia na top tituly!
25.7.2014

Ako mnohí knižní fanúšikovia už vedia, internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s vydavateľstvom Ikar atraktívnu ponuku na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Ide o letnú Last minute akciu, ktorá potrvá už len týždeň - do štvrtka 31. júla. Dnes dávame do pozornosti prvú časť výberu spomedzi top titulov. Nechajte sa inšpirovať.

viac

Recenzie knihy Cudzoložstvo | Paulo Coelho
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
01.05.2016, 17:50
5
Vysoká spokojnosť, rýchle dodanie, tovar nepoškodený. Odporúčam :)

Čitatelia si ku knihe Cudzoložstvo kúpili tieto tituly

Pod krídlami smrti

10,32 € (zľava 20 %)

Pod týmto mužom

12,72 € (zľava 20 %)

Alef

8,72 € (zľava 20 %)

Vojna svetov

5,29 € (zľava 20 %)

Do pekla a späť

9,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Paulo Coelho

 

Paulo Coelho je jeden z najúspešnejších brazílskych spisovateľov. Paulo Coelho mal byť pôvodne právnikom, tak ako si to želali jeho rodičia. Mladý Paulo však mal veľký talent a rozhodol sa nepočúvnuť rady rodičov a dal sa zlákať na dráhu speváka, textára, novinára a scenáristu pre miestnu televíziu. Tento nadaný spisovateľ sa preslávil hlavne ako dramatik. Prvá kniha s názvom Pútnik (Denník Mága) vyšla v roku 1987. Celkovo Paulo Coelho predal celosvetovo už vyše 35 miliónov kníh, ktoré boli preložené do 54 jazykov a jeho knihy sa predávajú až v 150 krajinách. Tento autor súčastnej doby získal mnoho prestížnych ocenení. V roku 1999 získal cenu Crystal Award, francúzska vláda mu udelila Čestnú légiu. Postaral sa aj o propagáciu Svätojakubskej cesty z Francúzka do Španielska (Santiago de Compostela).

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup