Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Zlá krv

5 1
100% (1 recenzia)
od Arne Dahl z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda s.r.o.
Vydavateľstvo Príroda s.r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,90 €
Zľava: 3,57 € (30 %)
Naša cena: 8,33 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Zlá krv

Popis knihy Zlá krv (Arne Dahl)

Zlá krv, je už tretia kniha v poradí od severského autora Arne Dahla. Zlá krv opäť prináša kriminálnu zápletku, ktorá vás nenechá len tak v kľude. Tento krát treba zastaviť sériového vraha, o ktorom sa tím A dozvedel, že letí v lietadle, ktoré smeruje z New Yorku do Štokholmu. Nestihli ho chytiť a vrah sa už poneviera po uliciach Švédskeho hlavného mesta. Už sa aj objavujú prvé mŕtve telá. Tieto vraždy ale nespája žiadny jednoznačný model, podľa ktorého by vrah postupoval a preto sa dvojica detektívov vydáva do New Yorku, aby tam zistili a porozumeli vrahovej minulosti. Nájdu nejakú stopu, ktorá ich privedie k tomu aby zistili kto je. Ako ale postupovať ďalej, ako vraha dolapiť je zložitejšia úloha, ktorej rozuzlenie vás čaká v knihe Zlá krv. 

 

Oficiálna anotácia:

Zlá krv je príbeh o nezastaviteľnej, vojnou vyvolanej brutalite, ktorá sa šíri viacerými generáciami. Jednotka A sa dozvie, že americký sériový vrah sedí v lietadle z New Yorku do Štokholmu, ale nemá jeho poznávacie údaje. V neustálom kontakte s FBI sa policajti ženú na letisko, informácia však príde príliš neskoro: vrah je už v Štokholme. Čoskoro sa objavia prvé obete. Vraždenie pokračuje podľa nejednoznačného modelu, preto detektívi Paul Hjelm a Kerstin Holmová vycestujú do Spojených štátov, aby zistili niečo o vrahovej minulosti. Istá stopa ich privedie na jeho osobitú a znepokojujúcu identitu, no ďalší krok, jeho dolapenie, sa ukáže ako dlhý a náročnejší.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Zlá krv

1. 

 

Neopísateľná bolesť, pomyslel si. Teraz už viem, čo to je.

Človek sa učí celý život, prebehlo mu hlavou a potlačil v sebe šibeničný smiech.

Učí sa až do smrti, pomyslel si a namiesto smiechu sa v ňom ozval ďalší nemý, príšerný rev.

Kým sa bolesť pripravovala na ďalší útok, uvedomil si s absolútnou istotou, že toto bol jeho posledný smiech.

Bolesť sa už viac neprehlbovala. S niečím, v čom ešte stále rozoznával kombináciu uspokojenia a zdesenia, po­cítil, že jej intenzita dosiahla vrchol, a zrazu pochopil, aký proces sa v ňom začínal odohrávať.

Postupné klesanie.

Graf bolesti už nebol stúpajúci, jeho krivka sa vyrovná­vala a on v diaľke akoby zazrel jej strmý pokles, ktorý sa s nevyhnutnosťou kĺzačky na detskom ihrisku skončí v ni­čote. Alebo - s tou myšlienkou musel zviesť boj - pri Bohu.

Póry jeho tela boli doširoka roztvorené ako malé škľa- biace sa ústa, čo kričia veľké prečo, ktoré nemohol zakričať on sám.

Pred očami sa mu začali zjavovať obrazy. Vedel, že to nastane. Prichádzali k nemu aj vtedy, keď bolesť vystrelila do takých výšin, aké by si nevedel predstaviť ani vo svojich najdivokejších predstavách. Prekvapili ho možnosti, ktoré v ňom driemali po všetky tie roky.

Takže predsa existujú.

Človek v sebe vždy nesie tento intenzívny potenciál.

Celá jeho bytosť vybuchovala prívalmi bolesti. Zdalo sa mu, akoby bolesť čoraz viac opúšťala jeho prsty, genitálie a krk a stavala sa mimo jeho tela. Akoby sa stala celkovou bolesťou, ktorá povstala z jeho tela a prenikla - nemohol si pomôcť, musel myslieť na to slovo - až do jeho duše. Po celý ten čas sa snažil udržať si jasnú myseľ. Lenže potom prišlo viac obrazov.

Najprv bojoval s tým, aby dokázal udržať kontakt s von­kajším svetom, ale teraz svet vonku, za tým malým okien­kom, nebol nič iné než obrovské lietadlo, ktoré sa poma­ly šinulo okolo. Tu a tam sa pri ňom mihla postava jeho mučiteľa so smrtiacimi nástrojmi. Čoskoro sa burácajúce lietadlá začali prelínať s obrazmi a teraz sa aj lietadlá pre­menili na vrieskajúce, pekelné prízraky.

Nevedel získať kontrolu nad obrazmi, nad tým, ako pri­chádzali, nad ich postupnosťou, štruktúrou. Uvidel pred sebou nezabudnuteľnú pôrodnú miestnosť, kde sa narodil jeho syn, aj keď on pri tom nebol. Namiesto toho počul samého seba, ako počas samého pôrodu vracia na zá­chode. Teraz bol tam a tá miestnosť bola krásna, bez zá­pachu a ponorená v tichu. Život pokračoval, čistý a číry. Zdravil sa s ľuďmi, v ktorých poznával veľkých spisovate­ľov. Prechádzal sa po elegantných starých chodbách. Videl seba samého, ako sa miluje so svojou ženou, a jej výraz bol taký plný radosti a uspokojenia, aký nikdy predtým ne­videl. Stál na pódiu a ľudia mu nadšene tlieskali. Ďalšie chodby, stretnutia, konferencie.

Bol v televízii a zaplavovali ho obdivné pohľady. Videl sa, ako píše s horúčkovitou vášňou, ako číta knihu za kni­hou a stoh za stohom papierov.

Len čo sa bolesť odmlčala a burácanie lietadla ho pri­tiahlo naspäť, zrazu si uvedomil, že vidí iba to, ako on sám číta a píše, nie to, čo skutočne číta a píše. Počas krátkych prestávok, keď mohol nabrať dych, rozmýšľal, čo to asi znamená.

Teraz už bolo jasné, že nastal pokles. Bolesť naňho už nemala dosah. Unikal svojmu mučiteľovi, bude víťaz.

Dokonca v sebe našiel silu napľuť naňho. Odpoveďou mu bol praskavý zvuk a malý, nezreteľný nárast bolesti.

Z temnoty sa s revom vynoril drak a stalo sa z neho lieta­dlo, ktoré zastrelo temným tieňom futbalové ihrisko, kde jeho syn vrhal nervózne pohľady do hľadiska. Zamával mu, ale jeho syn ho nevidel. Zamával divokejšie a zakričal hlas­nejšie, no syn vyzeral čoraz rezignovanejšie, až kým z roz­ptýlenia alebo protestu nestrelil gól do vlastnej bránky.

Potom uvidel tú mladú ženu pri polici s knihami, ako po ňom vrhá uchvátené pohľady. Prechádzali sa spolu po ši­rokej ulici a dychtivo prejavovali svoju lásku, ktorá pohŕda­la generačným rozdielom. Na druhej strane ulice boli dve úplne nehybné postavy jeho syna a manželky. Uvidel ich, zastavil sa a dal jej dlhý bozk. Teraz bežal, cvičil. Malá ihla sa zabodávala do jeho plešiny znova a znova a nakoniec mal na hlave opäť svoje nádherné husté vlasy. Opäť mu na knižnom veľtrhu počas rozhovoru zazvonil telefón - ďalší syn. Lietali korky od šampanského, ale keď prišiel domov, oni boli preč.

Podrobnosti

EAN: 9788007023765
Autor: Arne Dahl
Rok vydania: 2014
Počet strán: 1
1
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 29.9.2014
Edícia: Intercrime
Intercrime
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-07-02376-5
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Zlá Krv: Bolestný rituál pred smrťou
26.8.2014

Nie je to obyčajný sériový vrah. Svoje obete trýzni bolestným rituálom: predtým ako ich chladnokrvne zabije, rozdrví im hlasivky. Kto využíva metódu, ktorou sa neslávne preslávili špeciálne jednotky americkej armády počas vojny vo Vietname?

viac
Brutálna vražda futbalového fanúšika
28.7.2014

Začalo sa to brutálnou vraždou futbalového fanúšika v štokholmskej reštaurácii. Nikto nič nevidel, ani Per Karlsson, ktorý sedel pri vedľajšom stole. Predstieral, že je zahĺbený do Ovídiových Metamorfóz – ale prečo by to robil?

viac

Recenzie knihy Zlá krv | Arne Dahl
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
11.08.2014, 13:32
5
Konecne uz vysla aj tretia kniha od Arneho :) Sice na seba predosle knihy Misterioso a Az na vrchol hory nenadvazuju, ale je to perfektne citanie. Uplne cloveka pohlti a nenech aho ani chvilu pokojneho. Knizka objednana uz len nech ju mam v rukach :)

Čitatelia si ku knihe Zlá krv kúpili tieto tituly

Až na vrchol hory

9,52 € (zľava 20 %)

Misterioso - Intercrime 1.

9,52 € (zľava 20 %)

Polnočné slnko

8,72 € (zľava 20 %)

Diablova hviezda

10,32 € (zľava 20 %)

Poľovné psy

10,36 € (zľava 20 %)

Dievča vo vlaku

9,56 € (zľava 20 %)

Prebudená láskou

7,96 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Arne Dahl

Arne Dahl vlastným menom Jan Arnald je švédsky spisovateľ, najlepší autor škandínávskych kriminálnych románov. Narodil sa 11. januára 1963. 

 

U nás mu vyšli tri detektívne romány Misterioso, Až na vrchol hory a Zlá krv.

 

Momentálne do našich kníhkupectiev prichádza jeho nový detektívny román

Európske blues, ktorý príde osobne predstaviť do Bratislavy v dňoch 20. - 22. októbra. 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup