Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Trojica

4 1
90% (1 recenzia)
od Sarah Lotz z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Trojica

Popis knihy Trojica (Sarah Lotz)

Kniha Trojica od autorky Sarah Lotzovej rozpráva príbeh, pri ktorom vás zamrazí na chrbte. Stali sa štyri letecké havárie za jeden deň, pri ktorých prežili tri deti. Podľa jedného náboženského fanatika sú tieto deti zvestovateľmi apokalypsy. Čo ak sú jeho dohady správne? Celým svetom preletí správa, že približne v rovnakom čase sa na štyroch rôznych kontinentoch zrútili štyri lietadlá. Tím vyšetrovateľov nesmie otáľať a má za úlohu čo najrýchlejšie zistiť prečo sa tieto nešťastia stali, hlavne aby sa predišlo celosvetovej ľudskej panike. Nepriaznivé počasie ani teroristi to neboli. Prichádza sa na to, že tieto katastrofy nespája nič okrem troch detí, ktoré sa našli živé na miestach kde sa zrútili lietadlá. Médiá im dajú pomenovanie „Trojica“.

U týchto detí sa preukazujú poruchy správania, niet divu, asi to bude kvôli katastrofálnemu zážitku a neutíchajúcim záujmom médií o ich osoby. Pozornosť médií na seba veľmi priťahuje fanatický kazateľ, ktorý je silne presvedčený, že tieto tri deti sú zo štyroch zvestovateľov konca sveta. Kazateľove vyhlásenia len zvyšujú počet záujemcov, ktorí chcú vstúpiť do sekty, ktorá sa pripravuje na apokalypsu.

Deti z Trojice musia byť na úteku a skrytý, ale ich zvláštne správanie prináša mnoho otázok a pochybností o ich zázračnom prežití aj do vnútra svojich pestúnov.

 

Z anglického originálu The three preložil Milan Kopecký.

 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Trojica 

 

..Pam zbadá zaoblený tvar okienka. Čosi pukne, zasyčí, pritlmene buchne, a odrazu celý výjav zaleje svetlo ako za bieleho dňa. Do očí je vhŕknu slzy, ale neodvráti zrak. Nie. Vidí zubatý okraj trupu, násilne odtrhnutý od zvyšku... kde je zvyšok? Sedela v tej čas­ti? To nie je možné. Neprežila by. Lietadlo vyzerá ako obrovská rozbitá hračka, pripomína jej okolie prívesov, kde bývala Jimova matka. Vŕšili sa na nich haraburdy, staré diely do auta, polámané trojkolky, Pam tam ne- rada chodila, hoci k nej Jimova matka bola vždy milá. Zo svojho miesta má obmedzený výhľad, čo najväčšmi natiahne hlavu a oprie sa lícom o plece, napriek tomu nezistí, čo vydáva ten praskot.

Krik nenazdajky stíchne. Dobre. Nechce, aby jej tieto chvíle narúšala bolesť a vresk niekoho iného.

Moment... pri stromoch sa niečo pohlo. Tmavá, malá postava, že by dieťa? To, čo sedelo pred ňou? V Pam sa prebudí hanba, od pádu lietadla jeho matke nevenovala ani jedinú myšlienku. Myslela iba na seba. Nie div, že sa nevie modliť, aká je to kresťanka? Nazlostí ju, keď jej po­stava zmizne z dohľadu, ale už nevládze pohnúť krkom ani o centimeter.

Pokúsi sa otvoriť ústa a skríknuť, no aj čeľusť odmieta spolupracovať. Prosím. Tu som. Zožeňte pomoc.

Niečo jej tlmene buchne za hlavou. „Agg," vysúka zo seba. „Agg." Niečo sa jej dotkne vlasov, cíti, ako sa jej po lícach kotúľajú slzy, je v bezpečí. Prišli ju zachrániť.

Šuchot krokov. Nechoďte preč. Nenechávajte ma tu.

Vtom sa jej pred očami zjavia bosé nohy. Malé, špinavé, a napriek tomu, že je nepreniknuteľná tma, zdá sa, akoby boli od niečoho - blata, krvi? - zababrané.

„Pomôžte mi, pomôžte mi, pomôžte mi," konečne roz­práva. Šikovná. Ak rozpráva, tak prežije. Je iba v šoku. Áno. To je všetko. „Pomôžte mi."

Nakloní sa k nej tvár, je tak blízko, že Pam cíti na lícach chlapcov šepkajúci dych. Pokúša sa mu zaostriť na oči. Má ich... Nie, to nie. Je tu málo svetla. Sú biele, celé sú biele, nemá zreničky, och, Pane, pomôž mi. V prsiach sa jej zberá na výkrik, no zaviazne jej v hrdle, nevie ho zo seba dostať, zadrhne sa ním. Tvár zmizne. Vodnaté pľúca jej oťažejú. Bolí ju aj dýchať.

Na pravom okraji zorného poľa sa čosi mihne. Je to to isté dieťa? Ako sa mohlo tak rýchlo premiestniť tak ďaleko? Na niečo ukazuje. Siluety tmavšie než stromy okolo. Ľudia. Určite sú to ľudia. Zreteľne vidí ich obrysy, hoci oranžová žiara pohasína. Sú ich stovky a zdá sa, že sa blížia k nej. Vy­stupujú zo stromov, z tých zvláštnych pokrútených, krivých, hrčovitých stromov, čo vyzerajú ako prsty.

Kde majú nohy? Nemajú. To nie je dobré.

To nie. Nie sú skutoční. Nemôžu byť skutoční. Nevidí im oči, namiesto hláv majú nehybné atramentové škvrny na pozadí slabnúceho svetla.

Idú si po ňu, vie to.

Keď pominie prvá vlna strachu, nahradí ju pocit istoty, že jej neostáva veľa času. Akoby do jej dotlčeného, zomie­rajúceho tela vstúpila nová, chladnokrvná a sebavedomá Pam, akou vždy chcela byť. Nedbajúc na krvavú kašu, kde kedysi mávala brucho, hľadá príručnú tašku pripnutú okolo pásu. Nestratila ju, len sa jej posunula na bok. So zatvorenými očami sa sústredí na rozopnutie zipsu. Vlhké prsty sa jej kĺžu, ale nevzdáva sa.

Znovu začuje trepotavý zvuk, tentoraz znie hlasnejšie, zhora zažiari lúč a kotúč svetla začne behať po zemi okolo nej. Pam rozozná vytrhnutý rad sedadiel, kovovú konštruk­ciu lesknúcu sa vo svetle, topánku na vysokom podpätku, ktorá vyzerá ako nová. Čaká, či lúč zastaví blížiaci sa dav. Naďalej smerujú k nej, no ešte vždy im nevidí do tvárí. Kde je chlapec? Kiežby mu mohla povedať, aby k nim necho­dil, lebo vie, po čom pasú, ó áno, vie to veľmi dobre. Teraz však na to nesmie myslieť, keď už je tak blízko. Strčí ruku do taštičky a odfúkne si úľavou, keď nahmatá hladký kryt telefónu. Opatrne, aby jej nevypadol, ho vytiahne - pričom žasne, aký strach ju ovládol, keď si nevedela spomenúť, kam ho dala - a vydá ruke pokyn zdvihnúť ho k uchu. Čo ak nebude fungovať? Čo ak sa rozbil?

Nerozbil sa, Pam to nedovolí, víťazoslávne zachrčí, keď začuje zvuk uvítacieho signálu. Už to skoro má. V duchu sa vyhreší, aká je nešikovná, celú obrazovku zamazala od krvi. Poslednými zvyškami síl sa sústredí, aby otvorila priečinok s aplikáciami a našla nahrávanie hlasu. Trepotanie nadobudlo ohlušujúcu intenzitu, ale Pam naň nedbá, tak ako nedbá na to, že už nič nevidí.

Priloží si telefón k ústam a začne rozprávať.

 

Prečítajte si blog na knihu Trojica tu. 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055138442
Autor: Sarah Lotz
Rok vydania: 2014
Počet strán: 472
472
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3844-2
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Havárie lietadiel prežili iba deti!
28.7.2014

Čierny štvrtok. Takto sa zapísal do histórie ten deň. Celý svet šokovala správa, že v priebehu niekoľkých hodín sa na štyroch svetadieloch zrútili štyri lietadlá. Vyšetrovatelia sa rozhodli čo najrýchlejšie odhaliť príčinu nešťastí, aby predišli panike. Už pri vyslovení spojenia Čierny štvrtok behal ľuďom mráz po chrbte. Zahynuli tisícky ľudí a tento zápis do kroník ničivých katastrof zmenil náš pohľad...

viac

Recenzie knihy Trojica | Sarah Lotz
90%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
23.07.2014, 19:28
4
Spočiatku som si myslel, že mi Trojica veľmi nesadne – predsa len prichádza s niečím, čo nie je každému po chuti, no autorka knihu napísala pútavo, a preto som si ju užil. Páčilo sa mi, že charaktery v knihe neboli jednotvárne a bezchybné. Príbeh je zamotaný a neraz som sa v spletitosti stratil, no celkovo som sa mi kniha páčila. Trojicu tvorí skoro 500 strán, ale ak ste priaznivcami záhad, letectva a rôznych predpovedí, určite sa nebudete nudiť.

Čitatelia si ku knihe Trojica kúpili tieto tituly

Zmluva podľa Paganiniho

11,12 € (zľava 20 %)

Silo

14,32 € (zľava 20 %)

Marťan

11,92 € (zľava 20 %)

Krv prvorodených

9,56 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup