Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Zbav nás zlého

3 1
60% (1 recenzia)
od Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o.
NOXI, spol. s r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 10,90 €
Zľava: 2,18 € (20 %)
Naša cena: 8,72 €
Posielame Vypredané Sold out


Ukážka z knihy Zbav nás zlého

Popis knihy Zbav nás zlého (Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool)

Ralph Sarchie pracuje pre 46. okrsok v NYC, rieši vraždy, prepadnutia, krádeže a všetko, čo si ľudia napáchajú sami. Existuje však iný druh zla, taký, ktorý človek nemusí vždy pochopiť. Ten je Ralphovou „Prácou“. V rámci nej vyšetruje prípady ľudí, ktorých obťažujú démoni, posadol ich diabol alebo sa s nimi pekelné sily len tak zahrávajú. Ralph vo svojom živote odhaľuje neuveriteľnú pravdu neľudskej hrôzy v prípadoch, ktoré môžu vyriešiť len on a jeho spolupracovník. Vyškolený množstvom exorcistických rituálov a všetkým, čo pri posadnutiach démonmi videl a zažil, Ralph Sarchie vytvára strhujúcu kroniku nevysvetliteľného zla.V Zbav nás zlého sa čitatelia zoznámia s peklom na zemi, aby odhalili zverské skutky ľudí zahrávajúcich sa s ohňom. A to, že Ralph Sarchie naozaj pracoval pre NYPD, len potvrdzuje, že existuje nespochybniteľné spojenie medzi skutočnými zločinmi v našich životoch a neprirodzeným terorom, pri ktorom tuhne krv v žilách.

 

 

 

Ukážka z knihy: Zbav nás zlého

 

To bol ďalší dôkaz útlaku, intenzívnej snahy démonov terorizovať a tak si dláždiť cestu ku konečnému cieľu: k posadnutosti Aj keď už dochádzalo k prechodnej posadnutosti. Gabbyna vôľa ešte nebola dostatočne zlomená pre úplnú posadnutosť Netušiac, vakom hroznom nebezpečenstve je. Gabbv a jej veľká rodina ignorovali Dommickove obavy. Ako sa dalo čakať, viedlo to k hádkam a roztržkám medzi manželmi, presne tak. ako to démon chcel. Noc čo noc sa účtovník vracal do domu prevráteného hore nohami, alebo k prázdnemu stolu, pretože jeho žena a Ruth boh v knižnici a snažili sa vyriešiť fascinujúce záhady, ktoré im duch opisoval. Aj Joe a ja sme počas našej návštevy cítili napätie medzi nimi a všimli sme si. že sa navzájom často prerušujú alebo sa hádajú pre nepodstatné detaily niektorých udalosti.

Na druhej strane. obe matky sa tešili príležitosti utiecť z fádneho sveta domácich prác a hrať sa na detektívov. Virginia ich k tomu horlivo nabádala tvrdeniami, že jej rodičia. Nathaniel a Sarah Taylorovci. záhadne zmizli krátko po samovražde jej snúbenca ..Obávam sa. že boh zavraždení." lamentovala cez slzy. „Keby som len poznala ich osud. možno by som konečne mohla odpočívať v pokoji.“ Takmer každý deň un duch ponúkol nové stopy na pomoc pri pátraní po jej domnelých rodičoch: do Spojených štátov pnšh na prelome storočia z neznámej európskej krajiny a nasťahovali sa k svojim bratrancom. Clarkesovcom. no Virginia zostala doma. aby dokončila súkromnú dievčenskú školu.

Aby povzbudila ich zvedavosť a vyhrotila ich sympatie, plačlivo im ponúkla ďalšie detaily, ktoré by rozcítili ktorúkoľvek matku Zdalo sa. že Clarkesovci boli tiež poznačení tragédiou v rodine, ich jediný syn sa narodil mŕtvy Keďže už nemohli mať ďalšie deti. adoptovali si syna. Olivera, ktorý sa neskôr zamiloval do Virginie a požiadal ju o ruku.

Joe. trochu netrpezlivý z tohto zložitého satanského podvodu, prešiel rovno k veci. ..Podarilo sa vám tento príbeh nakoniec overiť?“

„Nie tak celkom." odpovedala Gabby. „Prešli sme staré noviny, telefónne zoznamy a verejné záznamy. Nebola v nich zmienka o Virginii. am ojej rodičoch, našli sme len niečo o rodine, v ktorej žila. Zdalo sa. že Clarkesovcom jedného času vlastnili pôdu. no nenašli sme nič o tom. že by mali syna Olivera."

I keď sily diabla poznajú minulosť a dokážu vidieť životy zosnulých, akoby si pozerali videozáznam, títo klamárski duchovia zmiešajú správne množstvo faktov a neúprimnej fikcie, len aby si udržali obete na háčiku. Všetko, čo Gabby a Ruth zistili, bolo, že niekto s veľmi bežným menom Clarke jedného času žil vo Westchesteri. Keby boli v knižnici pobudli ešte dlhšie, niet pochýb, že by našli aj Taylorovcov.

Fakt, že žiadne noviny nepísali o dramatickom príbehu hodnom titulkov - nevesta zavraždená v svadobný deň a zatknutie ženícha - neubralo rodine vieru vo Virgimu. ktorá dlho nečakala, aby ich požiadala o vynesenie ďalšej záhady ..Chcela, aby sme našli hrob jej snúbenca." povedala Gabby. ..Jeho samovraždu sa snažili rýchlo utajiť a nikto nevedel, kde ho pochovali Virginia - "

Dominick ich prerušil. „Moju ženu rozplakala. Gabby sa cítila veľmi zle, pretože nedokázala zistiť mč ojej rodičoch, a teraz jej duch vyplakával a hovonl jej o nenájdenom hrobe jej frajera “

Duch zase raz prišiel s ďalšou stopou: telo bolo pravdepodobne pochované na cintoríne Sleepv Hollow. Keďže na druhý deň boli školské prázdniny, Gabby. Ruth a ich päť detí sa odviezli na krásny starý cintorín v Severnom Tarrytown. mieste posledného odpočinku Washingtona Irvinga a kamarátov, ktorých použil ako postavy v Legende o Sleepv Hollow. Keď ani po niekoľkých hodinách motania sa medzi modernými a historickými náhrobnými kameňmi hrob nenašli, obe rodiny sa rozhodli vzdať to a ísť domov.

Tesne predtým, ako prišli ku kostolu vedľa cintorína. Gabby zrazu skĺzla do tranzu. ..Niečo ma ťahalo hore chodníkom a späť na cintorín. Trhlo ma k jednému z náhrobných kameňov, na ktorom bolo napísané. Catherine Clarke. 1859-1926. Virginia bola vytešená a povedala, že srne našli Oliverovu mamu. Vedľa bol menši náhrobný kameň, no bol tak zošúchaný. že som nevedela prečítať meno Bol to hrob Olivera0 Virginia mč nepovedala “

Tento duch ma začínal zaujímať. Výlet na cintorín bol skvelý nápad: keďže duch zatiahol ich matku k hrobke blízko kostola, hneď si všetci logicky domysleli, že ide o dobrého, kresťanského ducha. Ani netušili, že sa dostali na Diablovo obľúbené lovisko!

Gabby sa duchovi prestala brániť a dokonca mu dovolila do nej vstúpiť, aby jej mohol odhaliť viac. „Moja najstaršia dcéra zašla k spolku historikov a zobrala staré mapy Westchesteru. Roztiahla som ich na stole, vzala pero a poprosila Virginiu, aby mu ukázala, kde bývala. Začala sa mi triasť ruka zo strany na stranu, až vystrelila smerom k jednému bodu. Nakreslila písmeno, podľa nás buď  "M" alebo "W"...

Podrobnosti

Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
EAN: 9788081112140
Autor: Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool
Rok vydania: 2014
Počet strán: 296
296
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 15.7.2014
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-8111-214-0
Vydanie: 1
Vypredané

Zaujimavé články ku knihe

Skutočné príbehy: Exorcizmus a vyháňanie diabla
24.7.2014

„Toto nie je obyčajná kniha, ale strhujúca kronika nevysvetliteľného zla.“ Doprajte si extra porciu exorcizmu, vrážd, krvi a pekla na zemi. Odhaľte zverské skutky ľudí zahrávajúcich sa s ohňom. Pozor, nejde o vymyslené príbehy, ale o skutočné prípady Ralpha Sarchieho, ktorý pracuje pre 46. okrsok a rieši vraždy, prepadnutia, krádeže.

viac

Recenzie knihy Zbav nás zlého | Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool
60%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
27.09.2014, 18:36
3
Keďže ako prvé som videla film,čakala som od knihy viac :-(

Čitatelia si ku knihe Zbav nás zlého kúpili tieto tituly

Loviště

9,74 € (zľava 20 %)

Utiekol som z Osvienčimu

15,12 € (zľava 20 %)

Zlá krv

8,33 € (zľava 30 %)

Poľovné psy

10,36 € (zľava 20 %)

Eleanor a Park

7,92 € (zľava 20 %)

Najdlhšia cesta

11,12 € (zľava 20 %)

Carrie

8,72 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup