Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Stratená nádej

5 0
100%
od Colleen Hooverová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Stratená nádej

Popis knihy Stratená nádej (Colleen Hooverová)

Holdera celý život prenasleduje predstava dievčaťa, ktorému v detstve nedokázal pomôcť. Bola to Sky, ktorú ako malé dievča uniesla neznáma žena rovno spred domu a Holder tomu nemohol zabrániť. Preto je jeho život naplnený smútkom a výčitkami, preto Sky nikdy neprestal hľadať. Život mu pripraví ďalšiu tragédiu súvisiacu s jeho sestrou Les, ale dožičí mu aj radosť, keď v obchode náhodou natrafí na dievča priam neskutočne podobné stratenej Sky. Toto dievča sa však volá Hope a má to uvedené aj vo vodičskom preukaze.Holder v kútiku srdca tuší, že je to jeho priateľka z detstva Sky. Postupne nachádza dôkazy a presvedčí sa, že je to pravda. Chce to prezradiť aj Hope, no zároveň sa obáva, či ju tak navždy nestratí. Jedného dňa Hope u Holdera natrafí na fotografiu z detstva, na ktorej je aj dievča, čo sa na ňu nápadne podobá. V tej chvíli ju zaplavia pochybnosti. Zabudnuté bolestné spomienky sa odrazu vracajú. Netrvá dlho a Hope si spomenie na desivé tajomstvo zo svojej minulosti.

 

Prvá časť románu Colleen Hooverovej Beznádejná (Ikar 2014) bol príbeh o Sky.

Stratená nádej je ich príbeh, vyrozprávaný z pohľadu Deana Holdera.

Z anglického originálu Losing Hope (Atria Books,New York 2013) preložila Miriam Ghaniová.

 

 

Prečítajte si blog o knihe Stratená nádej TU.

 

 

 

Ukážky z knihy: Stratená nádej

 

Pobozkám ju. Neveriacky mi hľadí do očí. Bozkávam ju znovu a znovu, po každom bozku sa odtiahnem a počkám. Čakám, ako zareaguje. Je mi jedno, či mi dá facku, pobozká ma alebo mi povie, že ma ľúbi. Chcem len, aby nejako zareagovala na to, čo som povedal. Namiesto toho na mňa len hľadí a ja som z toho nervózny. 
„Povedz niečo,“ prosí ma.
Ešte chvíľu mi hľadí do očí. Snažím sa nestratiť trpezlivosť. Ona ju so mnou má, hoci je bystrá a na všetko príde rýchlejšie. Teraz by som chcel, aby bola trochu rýchlejšia a zareagovala. 
Hocijako. Len nech zareaguje.
„Byť rád s niekým,“ zašepká konečne. 
Nečakal som takúto reakciu, ale aspoň mi niečo povedala. Zasmejem sa a pokrútim zmätene hlavou. „Prosím?“ 
„Byť rád. Keď vezmeš časť zo slova ‚ľúbiť‘ a časť z výrazu ‚mať rád‘ a trocha sa s tým pohráš, dostaneš byť rád. To je pre mňa niekde medzi mať rád a ľúbiť. Čo ty na to?“
Nielenže ma tým dostala a teraz sa na mňa usmieva, ale podarilo sa jej vymyslieť dokonalé slovné spojenie, ktoré som hľadal od chvíle, čo som ju zbadal v obchode.
Kapitola dva


„Skúsiš, prosím ťa, pohľadať jej ružové tričko a čierne nohavi­ce?“ spýta sa mama a pozerá na formuláre na stole. Muž z poh­rebnej služby podíde k stolu a ukáže na papiere.

„Už len pár strán, Beth,“ prehodí. Mama ich bez otázok me­chanicky podpíše. Pred mužom sa snaží pôsobiť pokojne, no viem, že hneď ako odíde, znovu sa rozplače. Od Lesinej smrti uplynuli už dva dni, ale mama sa s tým ešte nestihla zmieriť.

Mysleli by ste si, že človek môže zomrieť len raz. Že nevládne telo vlastnej sestry môžete nájsť len raz. Že uvidíte maminu re­akciu na mŕtve dcérino telo len raz.

Nestane sa to len raz.

Stane sa to viackrát.

Zakaždým, keď zatvorím oči, vidím Les a jej bezvýraznú tvár. Vždy keď sa mama na mňa pozrie, čaká, či jej druhý raz poviem, že jej dcéra je mŕtva. Tretí raz. Tisíci raz. Zakaždým, keď sa nadýchnem, zažmurkám alebo niečo poviem, prežívam jej smrť znova a znova. Nerozmýšľam nad tým, či niekedy prijmeme fakt, že zomrela. Rozmýšľam, kedy si konečne prestanem predstavo­vať jej smrť.

„Holder, potrebujú to oblečenie,“ zopakuje mama, keď vidí, že som sa ani nepohol. „Choď do jej izby a vezmi ružové tričko s dlhými rukávmi. Je to jej obľúbené, určite by ho chcela mať na sebe.“

Dobre vie, že nechcem ísť do sestrinej izby, rovnako ako ona. Napokon vstanem a vyjdem po schodoch nahor. „Les je mŕtva,“ zašomrem si popod nos. „Je jej jedno, čo bude mať na sebe.“

Zastanem pri dverách s pocitom, že keď ich otvorím, znovu budem svedkom jej smrti. Odkedy sa to stalo, nebol som tam a netúžim sa tam vrátiť.

Vojdem dnu a zatvorím za sebou dvere. Podídem k jej skrini. Snažím sa na ňu nemyslieť.

Ružové tričko.

Nemysli na ňu.

S dlhými rukávmi.

Nemysli na to, že by si dal hocičo za to, keby si mohol vrátiť čas.

Čierne nohavice.

Nemysli na to, ako veľmi sa nenávidíš preto, že si ju sklamal.

Nejde to. Myslím na to a znovu sa na seba hnevám. Schytím plnú náruč tričiek, nasilu ich stiahnem z vešiakov na podlahu. Chytím sa dverí na skrini a sledujem, ako sa prázdne vešiaky kývajú tam a späť. Snažím sa myslieť na to, že mám z izby priniesť dve veci, a potom môžem odísť, ale nedokážem sa ani pohnúť. Nemôžem prestať myslieť na chvíľu, keď som vošiel do izby a našiel ju tu.

Zosuniem sa na kolená, pozriem na jej posteľ a znovu si pred­stavím, ako zomiera...Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055139890
Autor: Colleen Hooverová
Rok vydania: 2014
Počet strán: 304
304
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3989-0
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Zľavová akcia vrcholí: Nakúpte lacno a vyzdvihnite si tovar zdarma!
29.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Dnes si nenechajte ujsť ponuku románov. Zohrejte sa v sychravom počasí pekným príbehom. A využite možnosť vyzdvihnutia tovaru v 50-tich odberných miestach po celom Slovensku ZDARMA!

viac
Letná akcia s 35% zľavou: Stovky kníh za super ceny
22.7.2014

Internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s vydavateľstvom Ikar atraktívnu ponuku na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Ide o letnú Last minute akciu, ktorá trvá do 31. júla. Dnes dávame do pozornosti výber zlacnených kníh určených pre mladých čitateľov. Inšpirujte sa letným čítaním, ktoré zaujme snáď každého tínedžera.

viac
Tipy: Nahliadnite do mysle slovenských vrahov alebo spoznajte liečivé antioxidanty
2.7.2014

Hoci sa o lete hovorí ako o uhorkovej sezóne, vo svete kníh sa deje stále niečo zaujímavé. Najnovšie vychádza publikácia od slovenského autora Davida Kičina s názvom Zatratení. V nej nahliadnete do mysle najväčších slovenských kriminálnikov. Ak preferujete ľahšie čítanie, určite si prídete na svoje v románe Desatoro přikázáni pro Veverku. Keď sa chcete počas prázdnin detoxikovať, zaručene vám poradí...

viac
Z trpkých spomienok sa rodí láska
30.6.2014

Holdera celý život prenasleduje predstava dievčaťa, ktorému v detstve nedokázal pomôcť. Bola to Sky, ktorú ako malé dievča uniesla neznáma žena rovno spred domu a Holder tomu nemohol zabrániť. Preto je jeho život naplnený smútkom a výčitkami, preto Sky nikdy neprestal hľadať.

viac

Recenzie knihy Stratená nádej | Colleen Hooverová
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Stratená nádej kúpili tieto tituly

Beznádejná

10,32 € (zľava 20 %)

Bohyňa pomsty

10,32 € (zľava 20 %)

Nikdy

8,72 € (zľava 20 %)

Karambol

6,39 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup