Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Róbert Bezák Pravda o odvolanom arcibiskupovi

4 40
98% (40 recenzií)
od Šebastián Labo z vydavateľstva Ottovo nakladatelství
Ottovo nakladatelství
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 5,99 €
Zľava: 1,20 € (20 %)
Naša cena: 4,79 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Róbert Bezák Pravda o odvolanom arcibiskupovi

Popis knihy Róbert Bezák Pravda o odvolanom arcibiskupovi (Šebastián Labo)

Po knihách Vyznanie a Medzi nebom a peklom o Róbertovi Bezákovi vychádza ďalšia určite pre ľudí zaujímavá kniha od Jezuitu Šebastiána Laba s názvom Róbert Bezák - Pravda o odvolanom arcibiskupovi, ktorej vydanie bolo pôvodne zakázané. V knihách Vyznanie a Medzi nebom a peklom sa písalo a rozprávalo o tom, ako obľúbeného katolíckeho biskupa Róberta Bezáka nedôstojne odvolali. Aké to je nepochopiteľné, veď on je predsa mimoriadny človek a takéto zaobchádzanie si nezaslúžil.  Autorka Marie Vrabcová spovedala arcibiskupa a ponúkla nám odpovede na nepochopiteľné a nezodpovedané otázky, ktoré mali pomôcť vysvetliť, čo sa vlastne stalo a prečo sa táto kauza deje.

V knihe Medzi nebom a peklom, ktorá vznikla z osobnej túžby novinára Štefana Hríba prečítať si jednoduché domáce čítanie o Bohu a človeku máme možnosť priblížiť sa k hlbokým a dlhým rozhovorom s Róbertom Bezákom. V týchto riadkoch, ktoré čítate môžete nachádzať odpovede na otázky o Bohu, človeku a cirkvi. Tak isto aj to, či je láska dôležitým kľúčovým kritériom pre postup v hierarchii. Kniha Medzi nebom a peklom je akési filozofovanie a úvahy nad všetkým čo je medzi nebom a zemou.

Nakoľko tieto publikácie sú upriamované skôr na to, ako, a prečo bolo odvolanému biskupovi Róbertovi Bezákovi  nezaslúžene ukrivdené, nová publikácia Pravda o odvolanom arcibiskupovi  nám prináša pohľad z inej strany. Pohľad  Jezuitu Šebastiána Laba, 83 ročného spisovateľa, ktorý bol  vo svojom obore veľmi uznávaný a na vydaní tejto publikácie spolupracoval aj s trnavským arcibiskupom Jánom Sokolom. Táto kniha má priniesť pravdivý príbeh odvolania Róberta Bezáka. Podľa jeho slov, Bezák po jeho vysviacke zmenil svoje správanie a začal sa správať nadradene nad ostatných. Čo by človek ako on nemal. Jeho pýcha ho prevalcovala.  Autor knihy vidí veľký problém v tom, že Bezák bol neposlušný. Nepáčilo sa mu ani to, že so Štefanom Hríbom mal rozhovor, v ktorom ohováral cirkev, ako nekoná v mene lásky a je skorumpovaná.  Šebastián Labo sa v knihe nevyjadruje na adresu Róberta Bezáka veľmi pekne a nedáva si ani servítku pred ústa...

Niektorí ho milujú, iní ho zatracujú. Je len na každom človeku ako sa k tomu postaví a čomu bude veriť. Po dvoch publikáciách o tom, že by Bezák odvolaný nemal byť, prichádza nová o tom, že mal byť odvolaný už dávno, a že ani nemal byť vôbec zvolený...

 

 

pôvodná anotácia ku knihe:  Róbert Bezák Pravda o odvolanom arcibiskupovi

 

Kniha pátra Šebastiána Laba je odpoveďou na publikáciu o Róbertovi Bezákovi Vyznanie, ktorá vyšla koncom minulého roka. Autor vo svojej knihe upriamuje pozornosť čitateľov na druhú stranu mince kauzy "Bezák". Poukazuje na rôzne činy a výpovede odvolaného arcibiskupa, čím objasňuje aj možné príčiny jeho odvolania.


V knihe je odcitovaná jednak korešpondencia samotného arcibiskupa v čase jeho pôsobenia v Trnavskej arcidiecéze, ale aj rôznych duchovných, ktorí dávno pred odvolaním upozorňovali na jeho netradičné vystupovanie.

Páter Šebastián Labo sa nedožil vydania tejto knihy, zomrel 22. 5. 2014. Je však autorom mnohých kníh s duchovnou tematikou, pozoruhodné je jeho spracovanie zahraničných ciest Jána Pavla II. počas jeho dlhého pontifikátu.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Róbert Bezák Pravda o odvolanom arcibiskupovi

 

A porovnaj to s tým, ako opisuješ Tvoju vysviacku Ty: „(Pri vysviacke) sú to vždy traja biskupi, ktori na nového biskupa položia ruku a tým na neho prenesú moc z neba. Kardinálovi Tomkovi a nunciovi dal mandát Svätý Otec a arcibiskupa Zvolenského som si ako bývalého konškoláka vybral ja... Keď som ho oslovil, povedal mi. že on bude mať ťažkosť prísť, keď tam bude aj arcibiskup Sokol. Ja som ho uistil, že som si vybral jeho.“'’ Nezdá sa Ti. že si tu nieéo zamlčal? Nerobilo Ti svedomie nijaké výčitky, že si tak nepekne zachádzal so svojím predchodcom, s ktorým si sa predtým dohovoril, že bude Tvoj spolusvätitcľ, dal si to na internet, bolo to aj na TK KBS i na Rádiu Lumen? Oznámil si to zamestnancom arcibiskupského úradu a potom si išiel za arcibiskupom Zvolenským, aby si jeho prehovoril za Tvojho spolusväliteľa! Arcibiskupovi Sokolovi si však nič neoznámil, takže celkový dojem z Tvojho správania je ten. že si zamýšľal začať prvý deň Tvojho biskupstva verejným ponížením arcibiskupa Sokola.

 

Dôvody môjho listu

Brat Róbert, prečo Ti vlastne pišem? Svojím počínaním, najmä v čase od začiatku júla 2012. si bezdôvodne spôsobil, zdôrazňujem bezdôvodne, aj so svojimi nad­šenými prívržencami, veľa zbytočného rozruchu, žiaľ. uštedril si veľkú ranu Božiemu ľudu a Svätej katolíckej cirkvi, ako aj sebe samému. Ešte horšie: počas troch rokov svojho „vladárenia" ako ..pán arcibiskup" si spôsobil veľa duchovného zla. hlavne pokiaľ ide o jednotu cirkevného spoločenstva, tak dôležitého pre pokoj a úspešnú cvanjelizáciu.

Tvoju činnosť po odvolaní veľmi delikátne a výborne zhodnotil aj hlas Svätého Otca Vatikánsky rozhlas:

 

Arcibiskup, uhorky a rožkatý

Komentár Vatikánskeho rozhlasu

 

__________________________________________________________________

 

Na otázku, čo je najdôležitejšou udalosťou posledných dni na Sloven­sku, by väčšina odpovedala, že popri horúčavách, odvolanie arcibiskupa Bezáka. A väčšina tak aj odpovedá, hovorí, do omrzenia... Vyjadrovať sa k téme ešte aj na tomto mieste, či nevyjadrovať? Túto otázku som si kládol do poslednej chvíle. Nechal som to na biblické stretnutie, ktoré som mal s viacerými veriacimi rodinami včera večer. Na to. ako budú reagovať oni. Po svätej omši na sviatok patróna Európy, pri ktorej sme uvažovali, ako v benediktínskom duchu prebiehala a stále môže pre­biehať obnova európskej spoločnosti tichým odumieraním a prekvasovaním silou evanjelia a podobne, nastalo zvláštne ticho. Chvíľu som ho nechal vystupňovať a potom doň vstúpil otázkou: .Tak čo. ideme rozoberať Abraháma alebo Bezáka?' .No veď už sme pred omšou hovorili, čakáme, čo k Trnave poviete..." Z pôvodných pár otázok bola dvojhodinová zanietená diskusia. Okrem konkrétnych argumentov vyplavila, čim všetkým je každý z prítomných naplnený. Tichý, ale prezieravý právnik sa najčastejšie zapájal otázkou: A to máš skade? To vieš odkiaľ? To ti kto povedal?* Ukázalo sa. že tu v podstate nejde len o .kauzu Bezák*. Keď niekto spája dve nesúvisiace veci. zvykneme mu povedať, že mieša slivky s orechmi. V tomto prípade ľudia miešajú dokonca tri veľmi odlišné veci: arcibiskupa, uhorky a rožkatého. Zdá sa. že nezaškodí povedať pár slov ku každej z nich.

O riešení situácie v Trnavskej arcidiecéze môže mať svoj názor len niekoľko veľmi málo ľudí na Slovensku. Nepatrím medzi nich. ako medzi nich nepatria ani tí. čo o veci mudrujú. Na rozdiel od tých. čo sú si skalopevné isti. že majú vo veci jasno, viem len to. že takéto vážne riešenie neprebieha tak jednoducho, ako si väčšina mysli. Viem napríklad, ako pracujú vatikánske kongregácie, že k riešenej kauze najskôr odborníci zhromaždia podrobný materiál, ktorý dostane každý člen kongregácie, teda niekoľko kardinálov a expertov, na naštudovanie. Pri ďalšom zasadaní každý vyjadri svoj posudok, obyčajne spracovaný písomne, tzv. vótum. Potom sa ujasňujú nejasné body a nasleduje hlasovanie. Prefekt kongregácie predkladá pápežovi ten výsledok, ktorý bol odhlasovaný, a to aj v prípade, keď by mal na riešenie on sám iný názor. Teda kolegiálny, civilne povedané: demokratický postup, nie monarchistický. Viem aj to. že pápežská vizitácia má presné pravidlá a pápežský vizitátor dostáva veľmi presné smernice, ktoré vznikli z dlhodobej skúsenosti z riešení problémov po celom svete. A viem aj. čo znamená pápežské tajomstvo, že to vonkoncom nie je ututlávanie nepríjemných tém pred veriacimi. Podľa pápežskej inštrukcie Secreta continere sa vzťahuje na veľmi vážne záležitosti, týkajúce sa dobra celého cirkevného spoločenstva. Vychádza z kánonického práva, ktorým sa riadi vnútorný život Cirkvi, a „keďže sa týka verejnej sféry, nemôže o ňom rozhodovať nikto podľa toho. čo mu diktuje vlastné svedomie, ale ten. kto má legitímnu starostlivosť o spoločenstvo, má rozhodovať ako. kedy a s akou záväznosťou má byť toto tajomstvo uložené*. Jeho cieľom je chrániť ľudskú dôstojnosť.

Toľko k samotnej kauze, čo a prečo kto písal, kto koho ovplyvnil, uplatil. namočil, to sú len špekulácie, ktoré obyčajne poškodia aj pravde...

 

 

Róbert Bezák - Zbohom...

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ottovo nakladatelství
EAN: 9788074514036
Autor: Šebastián Labo
Rok vydania: 2014
Počet strán: 176
176
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 150,0 x 210,0 x 0,0 mm
Druh tovaru: Kniha
Kniha

Zaujimavé články ku knihe

Zakázaná kniha o Róbertovi Bezákovi: Pravda o odvolanom arcibiskupovi
6.6.2014

Kniha pátra Šebastiána Laba je odpoveďou na publikáciu o Róbertovi Bezákovi Vyznanie, ktorá vyšla koncom minulého roka. Autor vo svojom diele upriamuje pozornosť čitateľov na druhú stranu mince kauzy "Bezák", pričom si rozhodne nekladie servítku pred ústa. Poukazuje na rôzne činy a výpovede odvolaného arcibiskupa, čím objasňuje aj možné príčiny jeho odvolania. Vydanie tejto publikácie bolo najprv zakázané.

viac
Akciová ponuka od iParku: Bestsellery Róberta Bezáka za super cenu
4.2.2014

Do kategórie knižných bestsellerov roku 2013 jednoznačne patria tituly odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka. Ak doma ešte nemáte Vyznanie a Medzi nebom a peklom, určite neprehliadnite ponuku internetového obchodu iPark.sk. Máte šancu získať obe publikácie v akciovom balení za 17,99 €, vďaka čomu môžete ušetriť takmer 6 eur.

viac

Recenzie knihy Róbert Bezák Pravda o odvolanom arcibiskupovi | Šebastián Labo
98%
40 recenzií

Ohodnoť knihu
26.05.2015, 19:10
0
Je to také jednoduché: arcibiskup J. Sokol kradol (naposledy veľké peniaze za predaj cirkevných pozemkov) spolu štbákom Š. Náhlikom a redaktor Š. Hríb to zverejnil v časopise .týždeň. Informácie mal od Ferka Mikloška (a ten od 3 ľudí, z toho boli 2 kňazi). Na jar 2008 informácie zverejnili. J. Sokol sa potom súdil (vraj jeho meno bolo poškodené). Sudkyňa Okr. súdu v Trnave nebola schopná získať dôkazy proti J. Sokolovi (archív na Biskupskom úrade podozrivé transakcie neobsahoval - boli zničené) a svedok (v skutočnosti zlodej) Š. Náhlik na súd neprišiel, hoci bol niekoľkokrát pozvaný. Počas súdneho sporu odišiel do Kanady, a slovenská zamestnankyňa Kanadského veľvyslanectva odmietla súdu dať Náhlikovu adresu, aby ho súd mohol pozvať na súdne konanie. ... Nakoniec vyriekla rozsudok: J. Sokol, ako verejne činná osoba, musí zniesť takéto informácie, aké zverejnil o ňom časopis .týždeň.
No, a arcibiskup R. Bezák dal na základe škandálu urobiť audit na Biskupskom úrade, ale len do r. 2003 (pričom Sokol a Náhlik kradli v r. 1998-2000). Sokol sa cítil byť ohrozený a bol urazený, preto zaätočil spolu s kumpánmi (napr. kardinál J. Tomko) na R. Bezáka.
J. Sokol je idiot - dal podnet na Ústavný súd, - či Š. Hríb o ňom mohol zverejniť takéto veci. Koleduje si o totálny škandál...
14.04.2015, 08:28
5
Pravda je taka, ze Sokola dosadil Ferko Miklosko este za totality, sam to potvrdil, ze sa mu "podarilo presadit Sokola za biskupa aj u komunbistov, aj vo Vatikane" {polovica 80 r.). Takze ak by mal Ferko Miklosko naozaj nieco voci Sokolovi, odovodnene a dokazane, moze si akurat sypat popol na hlavu a priznat si chybu. Situacia vyzera tak, ze Sokol - na rozdiel od Bezaka - prestal Ferka Mikloska posluchat, ked sa Ferko stal predsedom SNR, a doplatil na to. Ferko sa rozhodol Sokola znicit, a pouzil na to Bezaka.

Je fakt, ze Ferko Miklosko - na rozdiel od Bezaka - si moze hovorit a robit, co chce, on dnes - na rozdiel od Bezaka --.nema ziadnu zodpovednost.. Bezak sa nechal zavliect do sporu, ktory inicioval Ferko Miklosko a doplatil na to. Bezak s tymto sporom povodne nemal nic spolocne.

Je mi Bezaka uprimne luto,
29.09.2014, 16:10
0
Netreba ďaleko chodiť, stačí sa pozrieť na odmeny za právnicke "služby" Čarnogurského právnickej kancelárie - spravovanie cirkevného majetku. Koho sa dá lepšie okradnúť ako svojho priateľa (brata)
Nech sa veriaci skladajú ....
Na margo toho celého, história sa opakuje, veď už raz kat. cirkev skat -ovala vlastného kňaza za "kacírske" myšlienky- Majstra Jána Husa, za kt. sa pápež ospravedlnil. Nie je lepšie 2x merať a raz rezať ?! Nezdá sa vám, že sa história opakuje?! A čo poviete na Komenského -tiež im z neho išla husia koža.
Nie som si istý, že to bolo riadené duchom svätým. Ale mám za to, že tento počin voči R. Bezákovi nieje ospravedlniteľný.
Niekomu sa bude veľmi ťažko umierať.
27.09.2014, 14:06
5
Knihu som darovala, môžem len napísať, že obdarovaný pri názve knihy sa veľmi potešil...
15.08.2014, 14:53
0
Tolko klamstva a sprostosti ako obsahuje tata kniha -nejde mi to do gebule.Sokol a jeho banda sa dobre napakovala ,tak bolo treba držat hubu .neviem kto by prebral arcib.urad takym štylom ako to chcel Sokol.Ludia ktory nam maju byt vzorom,sa chovaju ako naša bolševicka vlada,preto si tak dobre rozumeju .Aj to tak všade vyzera.Predstavenstvo kat.univerzity v Ružomberku si podelí 120000eur /medzi 6 ludí/veriaci sa možu zase skladat .Hamba a ostuda .
27.07.2014, 21:38
0
Korektna reakcia - Objektivna analyza klamstiev prezentovanych v knihe

http://files.robertbezak.eu/200000341-583195b24e/list_pre_patra_Laba.pdf
10.07.2014, 14:19
0
Tak ja si pre istotu neprecitam ani jednu knihu, tieto recenzie a stanoviska ludi s ktorymi som mal cest mi uplne stacili. A myslim, ze moja objektivita nebude ovplyvnena subjektivnymi nazormi neobjektivnych subjektov.
Pockame si na vyjadrenie papeza Frantiska. Nikto nevidi dovnutra, co sa skutocne vo vnutri stalo. Je uplne postavene na hlavu, aby niekto behal s manifestacnymi plagatmi a transparentami az niekde po Brne na vyslovene naboizensky zameranej oslave - omsi. Hanba slovakom, motaju Boha do politiky. A aj ked niekto zabrdne do osieho hniezda, ako Bezak, mal by to spravit tak inteligentne, aby ho to nestalo fleka a mohol dalej fungovat.a nie ako buldozer. A druhy problem je, ze kauza rozdeluje ludi na -za- a na -proti- . A toto je najhorsie, ved Boh nie je za Bezaka a ani proti Bezakovi, On je pre vsetkych rovnako.
08.07.2014, 12:50
0
Už mi veľmi vadia vyjadrenia nejakého "prívrženca". Toľko jedu voči iným náboženstvám a najmä evanjelikom. To ťa učia tieto svinstvá v kostole ? Vy katolíci si fakt myslíte o sebe, že ste jediné najlepšie náboženstvo na svete ? Som rada, že tam nepatrím, lebo by mi bolo zle, keď si uvedomím, koľko krvi aj teraz prelievajú nenažranci z Vatikánu, za všetkým sú len peniaze a majetky. Celá táto cirkev raz zanikne, lebo je v nej už viac zlých ľudí ako tých dobrých, rozumných a skutočne veriacich. A mimochodom, Ježiš bol žid...
29.06.2014, 09:58
0
moj mily nebohy Labo........ten skorumpovany Sokolik ti miusel velmi dlho sepkat do uska kolko grosikov dostanes aby si dal dohromady takuspustu nezmyslov.....ale ano, Sokolik ti diktoval vetu po vete.....a ty si pisal a pisal....pisal si jed zo Sokolikovych pier...........platil ti nakradnutymi peniazkami z kupcenia s cirkevnymimajetkami, ktore su dedicstvom nasich predkov...neviem kde si skoncil ty ale Sokolika uz caka sam Lucifer, vrajma velku chut na jeho dobre prerastenu slaninku od klobasok co ma Sokolik tak rad...az tak ze raz na birmovku poslal svojho zastupcu aby mohol osobne dohliadat ako sajeho klobasky udia aby sa nebodaj nepripalili......no raz pravda vyjde na svetlo kto je za odvolanim Bezaka..ja to viem uz dnes......Sokolik, Toth, Zvolensky prahnuci po kardinalskej capicke a popri Bezakovi by nemal sancu...papezsky nuncius co dodnes pocita grosiky od Sokolika............banda farizejov a zapredancov....
24.06.2014, 16:27
0
kostol - pena na ústach
Nechodím do kostola za žiadnymi jednoduchými vojakom Cirkvi ktorým z úst tečie krv. Jezuiti vojaci svätého Ignáca z Loyovy. Začínam sa modliť, aby ste skutočne boli len starí deduškovia, neschopní boja. Postupujete ráznejšie, bojovnejšie? To je vidieť. Do kostolov už skoro nikto nechodí. Predseda Konferencie biskupov Slovenska arcibiskup Zvolenský, toto dovolíte, nedajbože podporujete? Hľadám pokoj a hlavne lásku v srdci v božom stánku. Nepatrím k žiadnemu množstvu Bezákovej masy
24.06.2014, 16:26
0
bestseller (Labo/kondóm) a spoznáte ateistické ksichty

toto sú zaručené informácie
str. 30 organizátor nemravnej Pohody Kaščák (ktorý mal minimálne v minulosti za partnerov výrobcov kondómov) a ďalšie ateistické k s i c h t y.
Daniel Lipšic či Jana Žitňanská, ktorí chystajú ďalšiu z v r á t e n ú liberálnu politickú "alternatívu" pre Slovensko.
Alebo takých katolíkov, ako je odchovanec liberálnych organizácií Rybníček, za ktorého riaditeľovania TV JOJ bola popredným producentom erotických relácii na Slovensku . poznámka (Labo - donášači, alebo Lábo sledovač???? )
str 30 Môže si niekto normálny myslieť, že takéto zoskupenie, ktorého (minimálne jeho veľkej časti ) cieľom bolo škodiť Katolíckej cirkvi, nivočiť jej vierouku, malo na zreteli dobro Katolíckej cirkvi? Nebuďme naivní.
str. 31 Napokon teda prišlo k Bezákovmu odvolaniu ( čert by bol v tom aby neprišlo pri toľkej mojej snahe)
štýlom veľmi blízka spôsobu luteránskych heretikov, ku ktorým mal biskup napokon v ž d y veľmi blízko.
str. 3l zrejme Bezák aj klamal, alebo minimálne hovoril polopravdy, ktoré z neho mali urobiť martýra - čo sa u časti ľudu aj stalo - (fuj zaslepení ľud) a l e b o zaslepenému ľudu, u ktorého si budoval kult osobnosti, stačí veľmi málo ( o čom svedčí aj potlesk Bezákovej rečí napriek tomu, že ide o liturgicky a b s o l u t n e nevhodné konanie, čo však ľud pod takým pastiermi, ako je Bezák , nevie.
:-)))))) a čo tak Labo tvoj ľud - vzdelával si ich o erotických seriáloch, kondómoch, celebritách Ok .
Teraz už viem prečo som aj ja prívržencom tejto knihy .
24.06.2014, 15:31
0
Ak je kniha zakázaná, tak zakázať ju mohlo jedine KDH !
23.06.2014, 03:19
0
Nedištancujte sa toľko od prečítania knihy. Bojíte sa pravdy? Nemusíte všetko veriť pátrovi Labovi, ale ani si nemyslite, že Bezák hovoril iba pravdu. V knihe máte dosť dôkazov klamstva R. Bezáka.
22.06.2014, 10:59
0
... \"Nakydali na Bezaka\" .. asi takto by som spravne nazval tuto publikaciu ... a slovicko \"pravda\" sa stalo opat len zneuzilo v nejakom zaujme .. no hadam len nie \"V mene Boha!\" ... skoda papiera, skoda nasich slovenskych lesov na tlac tejto knihy ... ak tuto knihu pisal knaz, tak potom kde je to \"miluj svojho blizneho?!\"....tato kniha je cisto o inkvizicii ...nema nic spolocneho s ideologiou krestanstva!........ked sa uz autor takto rozpisal, nech napise knihu \"PRAVDA O SOKOLOVI\" (ale nie o vtakovi) .. o tom arcibiskupovi co sluzil v estebe .. a potom snad by som to bral ako \"cestu\" k PRAVDE.....
21.06.2014, 20:54
0
Provincial Jezuitov sa od tejto knihy distancoval. Kazdy krestan predsa pozna: nesudte, aby ste neboli sudeni. Akou mierou meriate vy inym, takou sa aj vam nameria.
21.06.2014, 20:50
0
Citala som nieco na stranke Postoy. Pardon,. ale mala som dost! To je shluk kravin, ze sa az divim, ako toto mohol pisat Jezuita a hlavne Jezisov ucenik. Prilisna vzdelanost asi skodi, ako vidim,
20.06.2014, 17:02
4
je dobre poznať aj druhu stranu mince a utvoriť si názor na vec aby človek nezostal na jednej strane brehu a pozeral sa ako všetci plávajú dole prúdom.možno ešte vyjdú na povrch také fakty,ktoré nás prinútia zmeniť breh aj smer prúdu.len dve veci sú stále nemenné.evanjelium Kristovo a ľudská hlúposť.
19.06.2014, 21:42
0
Knihu nebohého Š. Labu som (ešte v elektronickej podobe) začal so záujmom čítať, po niekoľkých stranách ustavičného obviňovanioa som čítanie s dešpektom "interruptnul". Dovoľujem si tvrdiť, že pátrov čin pred Sudcom neobstojí z jednoduchého dôvodu : previnil sa hrubým, áno - hrubým, nevhodným spôsobom proti láske, ktorú máme navzájom pestovať. A, ako vidno, sám Pán zariadil, že na tú knihu napadnutý Otec svätej rímskokatolíckej Cirkvi arcibiskup Bezák nemusí reagovať... No ja - teraz a tu sa v mene kresťanskej lásky staviam na stranu arcibiskupa. A navyše - aj keby som sa o ňom dopočul ešte kadečo zlé, neprestanem ho považovať za hodného našej úcty a lásky a to práve pre smrť a zmŕtvychvstanie nášho Pána Ježiša Krista - činy, ktorými nás pozval a neustále pozýva k vzájomnej jednote a nie ku Ním už dávno odsúdenému prežitku "oko za oko, zub za zub" !
19.06.2014, 09:50
0
zaujimalo by ma oficiálne vyjadrenie jezuitov na vydanie knihy ked bola zakazana, aj verejne v kostoloch sa od nej distancovali kto dal povolenie na vydanie knihy? akoto ze vôbec vysla? pribuzni? nejaky dobrak co nasiel rukopis alebo.."zdroj" ktory podsuval argumenty proti arcibiskupovi Bezakovi p.Labovi? a sam sa nechcel podpísat?
19.06.2014, 00:47
0
Normalne sa bojim otvorit konzervu aby odtial nevyskocila kauza bezak...
19.06.2014, 00:47
0
Normalne sa bojim otvorit konzervu aby odtial nevyskocila kauza bezak...
18.06.2014, 11:41
0
Recenzia obsahuje spoiler. Môže prezrádzať zápletku alebo rozuzlenie deja. Zobraziť
18.06.2014, 03:26
0
no
17.06.2014, 17:24
0
A cirkevní hodnostári zo Slovenska stále pánu Bezákovi ubližujú. Čo za kardinála je pán Tomko? Denno denne sa s pápežom Františkom stretáva, tak sa pýtam, prečo ešte stále nebolo umožnené p. Bezákovi stretnutie s pápežom? Čo myslíte? Prečo asi?
Komu p. Tomko hrá do karát? Pravde alebo Zvolenskému a spol. (to nie sú ani páni ani farári a bojím sa, ale ani ľudia)?
Nech Najvyšší Labovi odpustí toľko, koľko on ublížil. Tak nejako si to predstavujem. Týmto vyjadrujem podporu Arcibiskupovi Bezákovi a snažím sa pochopiť bolesť jeho rodičov, keď vidia ako ich dieťa trpí.
17.06.2014, 17:19
0
Bolo tu popísané všeličo, ja sa ale stále potýkam s myšlienkou "prečo kniha bola vydaná až po smrti p. Laba"? Moje vysvetlenie je, možno sa dotyčný v hrobe obracia a nie je všetko pravda, čo tu bolo podsunuté. Práve preto bola asi vydaná kniha, že zomrel a nemôže sa k určitým veciam vyjadrovať. Pravda je niekde úplne inde.
17.06.2014, 08:50
0
a teraz p.Šebastián Labo si zodpovie pred vyššou mocou, kde nebude môcť presviedčať, ale aj jemu poukážu na jeho slabosti a nedostatky. A pravda je stále iba u PÁNA BOHA. Takže pozor my všetci, lebo budeme súdení, každý podľa svojich zásluh bez výnimky!
16.06.2014, 18:11
0
tak túto knihu už zomrelého pátra si URČITE NEKÚPIM a neodporúčam to ani vám ....je písaná s nenávisťou, závisťou, na základe dohadov a pod patronátom Sokola....potrebujete vedieť viac ??? a prečo jeho spolubratia sa k tejto knižke nehlásili, ba dokonca ju ODMIETLI vydať ? a predsa sa našiel nejaký "dobrák" ?!!!! bŕrrrr...
14.06.2014, 14:33
5
Robert Bezak je uzastny clovek a vynikajuci knaz , a kto ste vy ze sudite knaza .Mam obidve knihy a som zhrozena ako mu dokazala ublizit jeho vlastna cirkev.
12.06.2014, 08:59
0
Je to hrozne citanie, za vsetko hovori tento citat z knihy:

"Medzi Tvojimi bol zástup viacerých fanatikov, ktorí nevyberali v spôsoboch ani v rečiach, ako sa to ukázalo už pri ich prvom masovom vystúpení pred bazilikou. Ich obeťou bol aj dp. farár z Dubovej Pavol Flajžík, sociálne hlboko založený a na pravdu veľmi citlivý človek, ktorý chcel prítomným iba povedať, že pokiaľ sme katolíci, máme počúvať hlas Kristovho námestníka, Svätého Otca, pápeža. Sotva začal hovoriť a len čo spomenul slovo pápež, niektorí sa oborili na neho ako hulváti, kričali na neho, pričom ho štedro obdarovali kopancami, štuchancami, sácaním i nevyberaným slovníkom. Ten najjemnejší výraz môžem spomenúť: „Ty hajzel z...“ Brat Róbert, berieš to na svoju zodpovednosť? Predsa si mohol tej luze zabrániť kopať a strkať do dp. farára Pavla Flajžíka, a dovoliť mu prehovoriť. Stačilo vyzvať Tvojich gardistov, aby sa správali slušne. Bojím sa, že Tebe toto robilo skôr radosť, a preto si nezasiahol. Máš byť na čo hrdý, brat Róbert, a oni môžu spievať: „My sme mládež nová, mládež Bezákova!“

Narozdiel od patra Laba som bola na tom dakovnom zhromazdeni v den odvolania arcibiskupa Bezaka bola, je to loz. Tomu knazovi nikto nic vulgarne nepovedal a nikto sa ho ani nedotkol.

Nastastie cely "incident" zdokumentovali pritomni novinari (konkretne p. Korda)
Tu je cely incident:
http://video.tyzden.sk/eugen-korda/2012/07/03/veriaci-sa-pohadali-s-knazom/


Vtedajsi zaznam z medii – pri tomto „skandale“ sa pise, ze k ziadnemu fyzickemu utoku neprislo!!
(vid Trnavsky hlas, clánok "Papaláši neprišli, Sokol poslal do davu provokatéra" , vydané 2.7.2012 o 22.55, Gabriel Kopúnek)

http://www.trnavskyhlas.sk/c/7534-papalasi-neprisli-sokol-poslal-do-davu-provokatera.htm

Tych nezmyslov je v knihe velmi vela (napr. odvodenie negativneho vztahu k papezovi z neochoty napisat prispevok do knihy p. Laba - napriek tomu, ze viacero "Hodin s arcibiskupom" v roku blahorecenia Jana Pavla II. bolo venovanych analyze encyklik Jana Pavla II. - avsak tam pater Labo takisto chybal...) Pritom zaznamy z Hodin s arcibiskupom viseli na nete dva roky...kym ich predstavitelia sucaneho ABU nenechali odstranit.
Takze asi tolko k vierohodnosti tvrdeni autora.
11.06.2014, 13:16
5
Kniha nie je literárnym dielom, ale faktograficky mapuje pôsobenie arc. Bezáka, rozhodne by si ju mal prečítať každý katolík, aby mal vo veci jasno. Nie počúvať iba jednu "pravdu" od ľudí, ktorí si myslia, že majú patent na pravdu. Každý občan a každý človek má právo na všetky dostupné informácie, aby si dokázal vytvoriť obraz o danej situácii sám. Ak má človek iba jednostranne predostiera-né informácie, potom má iba jednostranný pohľad. Myslím si, že páter Šebastián je dlhoročným bojovníkom proti komunizmu. Dokázal to celým svojim životom a mal právo a povinnosť sa vyjadriť a zaujať stanovisko. Myslím si, že páter by hlúposti nepísal, ale iba overené fakty. Nesmieme však tým nabádať na odsudzovanie arc. Bezáka. Myslím, že arc. Bezák bol zneužitý a určite príde na to aj sám, ako ho využili a použili na proticirkevné ciele. Vidíme to jasne na rozdelení katolíkov na probezákovských a protibezákovských. Toto vlastne sledovali všetci tí čo im nevonia cirkev. Jediná cesta pre nich bola rozčesnúť cirkev zvnútra. Staré heslo "Dividet aet Impera".- rozdeľuj a panuj je stále používané v praxi a osvedčilo sa za tisíce rokov. V rímskokatolíckej cirkvi máme chvála Bohu hierarchické usporiadanie a rozhodnutie pápeža je konečné a nemenné. Roma locuta, causa finita. To nám zabezpečuje istotu do budúcnosti, že cirkev sa nerozpadne. Je tu ešte jeden účinný nástroj a tým je exkomunikácia, ktorá nebola v našom prostredí dlhšiu dobu použitá. Myslím, že v Rakúsku ju úspešne použili a myslím, že by ju bolo načase použiť aj u nás, lebo pokrik okolo tejto kauzy nemá konca a niekto tu donekonečna rozdúchava nenávisť. Prečítajte si knižku a uvažujte vlastnou hlavou.
11.06.2014, 05:58
0
porusil poslusnost ?????? ano co chce.....
09.06.2014, 23:47
0
Je smutné, že pán arcibiskup Sokol a ostatní "postihnutí" správaním Mons. Bezáka sa nevedeli obhájiť sami, ale nechali to na starca na sklonku života a jeho argumenty o slobodomurároch, voľnomyšlienkároch, protestantoch a nepodarených katolíkoch. Kde je v týchto výrokoch, prezentovaných v ukážke knihy, priestor pre Božiu lásku, prenikajúcu svet - lásku, ktorá nás miluje bez toho, aby sme si to my zaslúžili, pripustili, alebo sa o to usilovali - a to bez triedenia na lepších a horších (kresťanov).
09.06.2014, 11:38
0
je to skutocne smutne, ze pater Labo mal na sklonku svojho zivota toto za potreby :-( Uz je vsak pred Bozim sudom, tak ho nechcem odsudzovat ani sudit, len konstatujem, ze mi ho je luto, ze sa na take nieco podujal. Knihu si asi nekupim, uz len z principu... Ale ak sa mi nahodou dostane do ruk, nevylucujem, ze napisem recenziu.
07.06.2014, 23:11
0
Páter Labo vraj zomrel. Počas jeho života mu nadriadený jezuita knihu vydať zakázal. Ako to, že teraz vychádza? Inak S. Labo bol spovedník arcibiskupa J. Sokola, takže ostatné si domyslite...
07.06.2014, 19:46
0
Kde hľadať Pravdu? Kniha bola napísaná v spolupráci a s konzultáciou p. Sokola. Ide o objektívne vyjadrenie skutočnosti? Na to nech si odpovie každý sám.
06.06.2014, 12:20
0
Pan Lebo napisal s prepačením blbosť,nepravdu,hlúposti.Nedoporučujem sa ňou zaoberať.
06.06.2014, 09:23
0
No mna nahodou zaujima aky nazor dostal z ust niekoho ineho, je to asi len o pohlade, alebo teda nazore kazdeho cloveka. Niekto ho miluje, niekto zatracuje a podla toho sa kazdy aj postavi na tu ktoru stranu...
06.06.2014, 08:52
0
nech sa na mna nikto nehneva, ale urcite si tuto knihu nekupim. cital som len letno rukopis ktory koloval internetom, a tym jedom ktory je v tej knihe obsiahnuty si dusu otravit nedam a ani nikomu to neodporucam.
05.06.2014, 18:15
0
určite \"hodnotná\" kniha, keď podklady k nej písal arc. Sokol
05.06.2014, 16:18
5
Kniha, ktora nam ukaze druhu stranu mince? Tak na to som velmi zvedavy.

Čitatelia si ku knihe Róbert Bezák Pravda o odvolanom arcibiskupovi kúpili tieto tituly

Náš António

11,92 € (zľava 20 %)

Liečebný kód

10,32 € (zľava 20 %)

Narodeniny

1,52 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup