Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie

5 1
100% (1 recenzia)
od Daniel Kollár; František Turanský z vydavateľstva RNDr. Daniel Kollár - DAJAMA
RNDr. Daniel Kollár - DAJAMA
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 9,95 €
Zľava: 1,99 € (20 %)
Naša cena: 7,96 €
Posielame do 5 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie

Popis knihy Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie (Daniel Kollár; František Turanský)

Ôsmy knižný titul z edície Po Slovensku a tretia knižka s cykloturistickou tematikou Najkrajšie cyklotrasy – Bratislava a okolie predstavuje bezprostredné okolie Bratislavy z hľadiska najkrajších cyklotrás, ktoré sa dajú absolvovať vo forme okruhov. 25 najkrajších okruhových trás je pomerne rovnomerne rozmiestnených v Bratislave a jej zázemí a drvivá väčšina týchto trás je v teréne vyznačená špeciálnymi tabuľkami. Prvých jedenásť trás vedie do Bratislavského lesoparku, v ktorom v poslednom období vznikol tzv. BikePark. Obsahuje sieť značkovaných cyklotrás rôznej dĺžky a obtiažnosti a vybrať si tu môže každý – začiatočník či pokročilý a zdatnejší turista. Spoločným znakom prakticky všetkých ďalších mimokarpatských trás v zázemí Bratislavy je, že sú nejakým spôsobom spojené s riekami Morava a najmä Dunaj. Vedú či už priamo pozdĺž ich tokov, križujú ich alebo prechádzajú krajinou riečnych nív či terás. Na cyklistické putovania slovensko-rakúskym pohraničím a po hrádzach riek je vybraných 14 trás, ktoré sú naplánované ako okruhy a obsahujú návštevu všetkých atraktívnych turistických miest aj v širšom zázemí Bratislavy. Samozrejmosťou sprievodcu sú výrezy máp s vyznačením priebehu trasy aj rôzne praktické informácie, ktoré pomôžu trasu naozaj dobre premyslieť a naplánovať. Pri každej trase nechýba okrem výškového profilu, vzdialenosti, nastúpaných metroch a prevýšenia aj známkovanie náročnosti (od 1 – veľmi ľahká po 5 – veľmi ťažká).

 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie

 

Spod hradu Devín

Trasa sa začína pri sútoku Moravy a Dunaja, odkiaľ vedie červeno značkovaná Moravská cyklistická cesta (č. 004) i Náučný chodník nivou Moravy. Spod devínskeho hradného brala sa vydáme proti toku Moravy. Trasa vedie po hrádzi. Až po začiatok Devínskej Novej Vsi po pravej strane sledujeme úpätie Devínskej Kobyly so záhradkárskymi osadami. Neskôr zazrieme aj paleontologickú lokalitu Sandberg. Po ľavej strane (na druhej strane rieky) uvidíme chotár rakúskej obce Markthof, ktorej Ďalej na severe dominuje na riečnej terase stojaci zámok Schlosshof. Tento úsek je najmä počas slnečných voľných dní na celej trase najfrekventovanejší s množstvom cyklistov, korčuliarov a chodcov.

Asi po 4 km sa dostaneme k južnému okraju Devínskej Novej Vsi. Pred reštauráciou a fitnescentrom Rolando odbočíme z cyklistického chodníka doprava cez štátnu cestu a pokračujeme po Primoravskej ulici východným smerom. Prejdeme cez malé námestie s bustou spisovateľa Rudolfa Slobodu pri penzióne Helios a cez Podhorskú ulicu prídeme na Námestie Jána Kostru. Odbočíme doprava na Ulicu Pavla Horova a cez sídlisko Podhorské sa po modro značkovanej cyklotrase (č.2014) dostaneme k lesu a vodárni. Tu sa končí asfaltová cesta a začína sa prvé z lesných stúpaní (na niektorých úsekoch veľmi strmé). Lesnými chodníkmi a úvozmi onedlho prídeme na lesnú cestu označenú aj zelenými turistickými značkami a odbočíme na ňu doľava.

Po miernom stúpaní prídeme na rázcestie troch cyklistických značiek. Odbočíme na lesnú cestu doľava a vyberieme si zeleno značkovanú cyklotrasu (č. 5010), ktorá vedie mierne doľava. Pokračujeme lesnou cestou najskôr v miernom stúpaní a neskôr už len v klesaní severnou časťou masívu Devínskej Kobyly až prídeme pod Biele skaly. Malé čistiny na niektorých miestach ponúkajú obmedzené výhľady do Záhorskej nížiny. Neskôr odbočením doľava na žlto značkovanú cyklotrasy (č. 8023) klesneme k záhradám a pomedzi ne prídeme na čistinu, kde nájdeme zvyšky rímskych kúpeľov villa rustica...

 

Podrobnosti

EAN: 9788081360251
Autor: Daniel Kollár; František Turanský
Rok vydania: 2014
Počet strán: 208
208
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 113,0x200,0x0,0 mm
Dátum plánovaného vydania: 29.5.2014
Žáner: Slovensko
ISBN: 978-80-8136-025-1
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Najkrajšie cyklotrasy Záhorie a Podunajsko: 25 naj tipov
25.6.2015

V Edícii po Slovensku vyšla ďalšia chuťovka pre milovníkov dvoch kolies. Najkrajšie cyklotrasy obsahuje 25 najkrajších cyklotrás na Záhorí a v Podunajsku, tipy a zaujímavosti na trasách, profily, itineráre a prevýšenia, mapky so zakreslenými trasami a 134 farebných fotografií.  

viac
Kniha Pamätné izby: Pamätné izby slovenských osobností: Spoznajte kultúrne krásy našej krajiny
11.3.2015

100 známych osobností kultúrneho života. Pavol Dobšinský, Margita Figuli. Peter Jilemnický. Andrej Sládkovič. Ľudmila Podjavorinská. Či Martin Kukučín. Od Kostolišta na západe Slovenska, cez severnú Oravskú Polhoru, južné Komárno, až po východnú Topoľu.

viac
Kniha Pamätné izby: Spoznajte kultúrne krásy našej krajiny
26.2.2015

100 známych osobností kultúrneho života. Pavol Dobšinský, Margita Figuli. Peter Jilemnický. Andrej Sládkovič. Ľudmila Podjavorinská. Či Martin Kukučín. Od Kostolišta na západe Slovenska, cez severnú Oravskú Polhoru, južné Komárno, až po východnú Topoľu.

viac
Super tipy a trasy: Vychutnajte si cyklistiku v okolí Bratislavy
3.7.2014

V edícii Po Slovensku vyšla už tretia knižka s cykloturistickou tematikou – Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie. Bicyklovanie na Slovensku v poslednom období zažíva naozaj nevídaný rozmach a pribúda stále viac a viac cyklistických ciest, chodníkov a značkovaných cyklotrás.

viac
Spoznajte všetky naše krásy: Tipy na slovenskú dovolenku, ktorá stojí za to!
25.6.2014

Prečo by ste mali cestovať tisícky kilometrov za novými zážitkami, keď máte kopec krásy rovno pod nosom? Mnohí z nás sa počas leta vyberú za hranice Slovenska, aby si oddýchli niekde pri mori. A pritom krajina pod Tatrami ponúka toľko možností. So správnym sprievodcom v rukách si prídu na svoje úplne všetci. Veľkí aj malí, milovníci pekných ciest, zvedavci, cyklisti,...

viac

Recenzie knihy Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie | Daniel Kollár; František Turanský
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
04.07.2014, 09:05
5
Počas leta sa chystam na bicyklove vylety, tato knizka ma velmi zaujala, je super. paci sa mi ako je v nej vsetko popisane, vyratane, fotky dokonca aj co to z historie. Velmi dobry napad. ocenujem !!!!

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup