Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Manažér

5 0
100%
od Mike Carson z vydavateľstva Tatran
Tatran
2014
SK Slovenský jazyk
Bežná cena: 14,90 €
Zľava: 2,98 € (20 %)
Naša cena: 11,92 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Manažér

Popis knihy Manažér (Mike Carson)

Každý si myslí, že môže byť manažérom – či už pracuje v podateľni, alebo je členom správnej rady. Čím si vyslúžite lojalitu hráčov? Ako si poradíte s tímom v čase krízy? Ako možno zabezpečiť tímu trvalý úspech? Ako možno viesť klub vyrovnane, s kľudom Angličana, ako sa povie, ak dennodenne čelíte obrovskému tlaku?

 

V knihe Manažér sa k nastoleným témam vyjadruje 30 najslávnejších futbalových trénerov. Tieto osobnosti musia byť znamenitými lídrami, naslovovzatými odborníkmi, pretože médiá a futbaloví priaznivci sledujú každý ich krok, hodnotia ich rozhodnutia, pozerajú im na prsty, vnímajú každé jedno slovo, sledujú, či si počínajú schopne a analyzujú ich úspechy i neúspechy. V tejto knihe nás futbaloví manažéri zoznamujú s vlastnými metódami, na príkladoch vysvetľujú všetko, čo sa počas kariéry naučili, opisujú rozhodnutia, ktoré musia robiť, a vysvetľujú, aké spôsoby vedenia tímu sú im najvlastnejšie.

 

Kniha Manažér ponúka neoceniteľné rady nielen pre amatérskych a profesionálnych trénerov, športovcov, funkcionárov, ale aj pre vrcholových manažérov v najrozličnejších profesiách. Kniha, jediná svojho druhu, umožňuje všetkým fanúšikom bez akýchkoľvek zábran nazrieť do zákulisia prvoligového futbalového manažmentu.

 

SIR ALEX FERGUSON rozpráva o ceste k trvalému úspechu JOSÉ MOURINHO radí, ako naložiť s nevídaným talentom, HARRY REDKNAPP prezrádza, ako si udržať nadhľad, ROBY HODGSON, ROBERT MANCINICARLO, ANCELOTTI BRENDAN,  RODGER SARSÉNE WENGER, WALTER SMITH, SAM ALLARDYCE, MACK MCCARTHY a mnohí iní

„Mike Carson sa vo svojom vynikajúcom prieskume približuje rôznymi cestami k 30 futbalovým manažérom. Skúma ich nielen ako múdrych podnikateľov, ale aj ako športových guru. Je nemožné, aby v toľkých rozhovoroch neprenikol do jedinečných myslí týchto osobností.“ Observer „Tréner futbalového tímu má veľa spoločného s manažérom v najrozličnejších profesiách – z tejto myšlienky vychádza aj Carsonovo tvorivé rozprávanie, ako byť úspešný… Obsahuje množstvo provokačných myšlienok…“

Scotsman „Táto kniha ide do hĺbky, prináša rozhovory s viac ako 30 manažérmi, preto ju mnohí uvítajú… Carsonovi sa podarilo vyhnúť mnohým klišé, ktoré nájdeme v knihách o futbale.“

Financial Times „Mike Carson, britský športový spravodajca, je skutočný znalec Premier League v Anglicku. V rokoch 1998 až 2010 bol športovým komentátorom pre Channel Five. Od roku 2008 je hlavným analytikom BBC, pokiaľ ide o Super Bowl. Mike Carson patrí k zakladajúcim členom Asociácie ligových trénerov, ktorá vznikla s cieľom ochrániť spoločenské postavenie trénerov a reprezentovať ich záujmy. Takto sa mu naskytla nebývalá možnosť nahliadnuť do mimoriadne chráneného súkromia vrcholových futbalových manažérov.

 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Manažér

 

Mike Carson MANAŽÉR

Pohľad do mysle futbalových trénerov

 

PREDSLOVY

Nazrite do neskutočne súťaživého prostredia, v ktorom sa vás konkurencia ustavične snaží preľstiť, podať lepší výkon a poraziť vás aj napriek všetkému úsiliu, ktoré vynakladáte. Nahliadnite do prostredia, kde odhodlanie uspieť je len začiatok a kde pozitívna kombinácia stoviek najmenších detailov môže rozhodnúť o tom, kto vyhrá a kto prehrá. Kľúčovú úlohu tu zohráva investovanie do kultúry, tréningu a realizácie hernej stratégie. Je to prostredie, v ktorom sa výsledky posudzujú neúprosne, len podľa niekoľkých čísiel, a kde najväčší futbalový talent je dostupný len zriedka, je neustále v pohybe a je po ňom stále väčší dopyt.

Ide o elitný futbalový manažment či o dobre známe aspekty riadenia svetových korporácií dnešných čias?

Táto kniha je výnimočná. Sprostredkúva pohľad na vec očami tých, ktorí manažujú najprominentnejšie futbalové kluby na svete, a snaží sa objasniť, ako sa manažéri stavajú k náročným úlohám, ako svoje tímy motivujú, aby dosahovali astronomické úspechy a skoncovali s druhotriednymi výkonmi. Kniha poskytuje jedinečnú možnosť nazrieť do zákulisia života manažérov a do tajov ich každodennej práce.

 

Louis Jordán

 

spoločník a viceprezident spoločnosti Deloitte

 

 

__________

 

Čo všetko treba na to, aby sa človek stal dobrým lídrom? Úspech závisí od správneho vedenia a to platí v podnikaní i vo futbale. O vodcovských schopnostiach v abstraktom ponímaní sa popísalo už celé more kníh pre manažérov, no z čoho sa človek môže naučiť viac ako z knihy, v ktorej nájdete názory na túto nesmieme náročnú tému od ľudí, akými sú sir Alex Ferguson, Arscne Wenger a José Mourinho?

Spoločnosť Barclays pôsobí vo vyše päťdesiatich krajinách sveta, má takmer 150 000 zamestnancov a efektívne riadenie v globálnej spoločnosti, ako je tá naša, je pre trvalý úspech absolútne nevyhnutné.

Naša spoločnosť je sponzorom Premiér League a od roku 2001 hlavným sponzorom Asociácie ligových trénerov, takže sme naozaj radi, že sme mohli podporiť vznik tejto knihy.

Mike Carson dokázal načerpať poznatky od najúspešnejších a najznámejších futbalových kormidelníkov, pričom každý z nich má na vedenie a metódy, ako z tímu vyťažiť maximum, vlastný, špecifický názor. Z knihy však jasne vyplýva, že sú vlastnosti, ktoré majú všetci prvotriedni manažéri spoločné - vášeň pre hru a nasadenie neustále na sebe pracovať.

Verím, že vás kniha zaujme.

 

Anthony Jenkins

 

výkonný riaditeľ spoločnosti Barclays

 

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Tatran
EAN: 9788022206839
Autor: Mike Carson
Rok vydania: 2014
Počet strán: 320
320
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom
Jazyk: SK Slovenský jazyk
SK Slovenský jazyk
Rozmery: 147x229 mm
Rok poslednej dotlače: júl, 2015
Dátum plánovaného vydania: 5.6.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: ine
Formát: A5
ISBN: 978-80-222-0683-9
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Pohľad do mysle futbalových trénerov
23.6.2014

Futbalové majstrovstvá sveta v Brazílii sú v plnom prúde a mnohí obdivujeme neuveriteľné výkony jednotlivých tímov. Výprasky, ktoré uštedrili Holanďania či Nemci svojím silným súperom. Prekvapenie z Kostariky, rozhodujúci gól Messiho, víťazný štart Francúzska. Za tým všetkým je tvrdá práca, tréning a šikovní tréneri. Nazrite do ich mysle a odhaľte ich tajomstvá. Toto je jedinečná kniha pre futbalových fanúšikov, ale...

viac

Recenzie knihy Manažér | Mike Carson
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Manažér kúpili tieto tituly

Kráľ Lear

5,52 € (zľava 20 %)

Alchymista

6,80 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup