Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Ranč na Červenom vrchu

od Jamie McGuireová z vydavateľstva Fortuna Libri SK, s.r.o.
Fortuna Libri SK, s.r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Ranč na Červenom vrchu

Popis knihy Ranč na Červenom vrchu (Jamie McGuireová)

Pre Scarlet, ktorá sama vychováva dve dcéry, je každý deň boj. Nathan má manželku, ale nespomína si, aké je byť zaľúbený. Domov chodí len kvôli svojej dcérke Zoe. Mirandinou najväčšou starosťou je, či sa do jej malého volkswagena zmestí jej sestra a ich priatelia, pretože si chcú pred skúškami cez víkend oddýchnuť na vidieku.
Keď sa začnú objavovať správy o prepuknutí nákazlivej a smrteľnej choroby, títo obyčajní ľudia čelia neobyčajným okolnostiam a odrazu sa ich osudy prepoja. Len čo pochopia, že epidémiu nepredbehnú, zúfalá Scarlet, Nathan a Miranda vyhľadajú úkryt na osamotenom ranči na Červenom vrchu. Emócie sú čoraz silnejšie, lebo všetci sa musia vyrovnať s novými aj so starými vzťahmi zoči-voči desivému nepriateľovi, ktorý si už nepamätá, aké je byť človekom.
Láska si aj v čase výborne vykreslenej apokalypsy nájde spôsob, ako prežiť. No čo sa udeje, keď ten, za ktorého by ste položili život, sa stane tým, ktorý by vás mohol zničiť?

 

 

 

Ukážka z knihy: Ranč na červenom vrchu

 

„Tvoja uniforma,“ povedala som. Na svetlozelenej uniforme operačnej sestry žiarila obrovská červená škvrna. Krv jej ošplie- chala aj krk a líca.

„Pani Sisneyová podľahla zastaveniu srdca, no neskôr sa pre­brala,“ odvetila Angie. Tvár jej horela a perlili sa na nej kvapôč­ky potu. „Napadla doktora Ingrama. Netuším, čo sa udialo po­tom. Odišla som.“

Prikývla som a cúvla som smerom k svojmu autu. „Choď do­mov, Angie. Zober dcéru a vypadni z mesta.“

Kývla hlavou a potom sa zadívala na krv. „Mala by som ísť ešte do nemocnice. Neviem, aké je to nákazlivé. Kate je s mojím otcom. Je s ním v bezpečí.“

Odtrhla oči od krvou nasiaknutého oblečenia a uprela ich na mňa. Mala ich zahmlené, a tak bolo jasné, že sa vzdala. Chce­la som jej povedať, aby to aspoň skúsila, ale keď sa mi v mysli vynorili tváre mojich detí, rozbehla som sa k parkovisku. Ho­dila som kabelku na miesto spolujazdca a strčila kľúč do zapa­ľovania. Snažila som sa upokojiť. Moje dcéry boli hodinu cesty odo mňa u svojho otca. V duchu som si vybavila všetky mož­né trasy, ale zároveň som na každej videla aj scény z postapokalyptických filmov - dlhočizné rady vozidiel blokujúcich kaž­dú diaľnicu.

Vybrala som z vrecka mobil a vytočila som Andrewovo čís­lo. Po dlhom zvonení sa mi namiesto odkazovej schránky ozval čudný obsadzovací tón. „Ešte sa to len začalo,“ povedala som potichu. „Stále sa k nim môžem dostať.“

Hodila som telefón do kabelky, jednou rukou som stisla vo­lant, druhou som zaradila spiatočku.

Cítila som sa trochu hlúpo. Logická polovica mojej osob­nosti chcela uveriť, že preháňam, no v rádiu nehrali hudbu. Zne­li z neho len najnovšie správy o pandémii, o zvyšujúcom sa poč­te obetí a vzrastajúcej panike.

Auto odrazu zastalo a ja som sa otočila. Zbadala som Lisu Barnesovú, zdravotnú sestru z našej nemocnice, ako zviera vo­lant s vytreštenými očami. Nepozerala som sa, kam cúvam, a na­razila som do nej, keď vychádzala zo svojho parkovacieho mies­ta. Rozrazila som dvere a rozbehla som sa k nej.

„Si v poriadku?“ spýtala som sa jej vystrašene.

„Doparoma! Vypadni mi z cesty!“ zajačala a prudko zaradi­la spiatočku.

Vtedy sa parkoviskom prehnal pikap, vrazil mi do auta a od­tlačil ho až na ulicu.

V                        šoku som sa zmohla len na to, že som nehybne stála ved­ľa Lisinho sedanu. Mozog odmietal prijať absurdnú scénu, ktorá sa predo mnou odohrávala, kým som nezazrela dav tlačiaci sa cez bočný východ, čo sa valil na ulicu a pridával sa k ľuďom z os­tatných častí mesta, ktorí tiež bežali ako o život. Vtedy som po­chopila, že svet sa zbláznil.

Drew Davidson, riaditeľ oddelenia ľudských zdrojov, sa po­tkol a padol. Zajačal od bolesti, poobzeral sa okolo seba, na­čahoval ruly k tým, čo utekali okolo, a kričal o pomoc. Nikto nespomalil.

V zástupe ma upútal pár šialených očí. Bola to pani Sisneyová. Ponáhľala sa k náhliacej sa mase tiel. Prešla cez cestu a nako­niec dobehla k Drewovi, ktorý stále ležal na zemi. Načiahla sa po jeho členku.

Zdesene som sledovala, ako ho napadla. Vrhla sa naňho, schmatla ho za drahý oblek a doširoka roztvorila ústa. Drew ju odtláčal, ale bola to veľká žena. Nakoniec jej telesná hmotnosť pomohla pritlačiť Drewove ruky k chodníku a z pleca mu vyhryz- la kusisko mäsa.

Jeho výkriky upútali pozornosť syna pani Sisneyovej a ďal­šej ženy v nemocničnej uniforme. Zhŕkli sa okolo Drewových kopúcich nôh a začali sa kŕmiť

 

 

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Fortuna Libri SK, s.r.o.
EAN: 9788081422928
Autor: Jamie McGuireová
Rok vydania: 2014
Počet strán: 328
328
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 140x210 mm
Dátum plánovaného vydania: 16.6.2014
Edícia: Fortuna Litera
Fortuna Litera
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-8142-292-8
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Oživené mŕtvoly sú im v pätách!
4.7.2014

V Európe vypukla apokalypsa – vírus začal „zabíjať“ ľudí, ktorí sa však menia na oživené mŕtvoly a napádajú zdravých. Vírus sa rýchlo šíri aj do Ameriky, kde sa ľudia do niekoľkých hodín menia na šuchtavých zombíkov, ktorých vábi pach krvi a sú posadnutí ľudským mäsom.

viac
Sľubujú jej smrť...a iba on ju môže zachrániť!
23.5.2014

Nina je vysokoškoláčka a nedávno jej zomrel milovaný otec. Práve stretla sympatického, trochu tajomného mladíka, ale čoskoro sa ukáže, že ich stretnutie na autobusovej zastávke nebolo náhodné. Jared ju totiž pozná lepšie než najbližší priatelia z internátu. Preskočí medzi nimi iskra, lenže Jared akoby sa obával naplno prejaviť svoje city, pretože táto láska je z kategórie zakázaných...

viac

Recenzie knihy Ranč na Červenom vrchu | Jamie McGuireová
0%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Ranč na Červenom vrchu kúpili tieto tituly

Osamelý strelec

11,12 € (zľava 20 %)

Na koho to slovo padne

11,12 € (zľava 20 %)

Diabol v zrkadle

9,56 € (zľava 20 %)

Čo bolo potom

11,12 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup