Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Doktor Spánok

5 1
100% (1 recenzia)
od Stephen King z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 15,90 €
Zľava: 3,18 € (20 %)
Naša cena: 12,72 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Doktor Spánok

Popis knihy Doktor Spánok (Stephen King)

Kniha Doktor Spánok od svetoznámeho spisovateľa Stephena Kinga prináša príbeh už o dospelom chlapcovi Dannym Torrancovi, ktorému sa len o chlp podarilo ujsť pred smrťou v hoteli Pekná vyhliadka. Jeho trápenia z obdobia detstva ho ale stále prenasledujú a sprevádzajú.  Žiarenie, ktoré je vlastne brané ako jeho nadprirodzená schopnosť ho tiež otravuje a trpí ním. Toto žiarenie  mu dáva možnosť vidieť aj veci, ktoré by nemali vychádzať na povrch a mali by byť tajné a súkromné. Danny je alkoholik, tieto negatívne návyky  získal od svojho otca. Slabou útechou a pozitívom je že alkohol tlmí žiarenia a pomáha tak Dannymu  odolávať prízrakom, ktoré ho pomaly pripravujú o jeho zdravý rozum.

Danny prichádza na to, že to zlo, ktoré sa v ňom vynára keď požije alkohol je horšie než jeho prízraky. Povie si, že chce zmeniť svoj život. Opustí mesto, v ktorom žil, presťahuje sa inde, získa si nových kamarátov a prihlási sa do skupiny k anonymným alkoholikom. Jeho otravné žiarenie mu v novom živote pomáha konať dobro. Danny týmto pomáha chorým a umierajúcim ľuďom v hospici  prejsť posledným krokom k smrti a za to dostane prezývku Doktor Spánok.

Neskôr sa niečo stane. S Dannym sa prostredíctvom telepatie spojí dievča, ktoré má tiež také schopnosti ako on. Mála Abre je v rovnakej situácii ako bol kedysi on sám, a vie, že jej musí pomáhať tak ako jemu kedysi pomohol šéfkuchár Dick Hallorann. Malej Abre Stonovej ide o život. Je napádaná a ohrozovaná monštrami, diablami, ktorí majú podobu ľudí a zgrupujú sa v kmeni, ktorý sa volá Pravý uzol.  Títo podivní tvorovia, ktorí nemajú žiadnu morálku ani kúsok citu, potrebujú pre svoje prežitie pravidelnú prísun „pary“ – to je energia detí, ktoré majú nadprirodzený talent.  Najlepší zdroj „pary“ je Danny a Abra.

Lov na Abru Stonovu je v plnom prúde... Aj keď má svoje nadprirodzené schopnosti, bez ochrancu Dannyho Torrancea by bola stratená...

Kniha Doktor Spánok od Stephena Kinga je voľným pokračovaním románu Žiarenie, ktoré vyšlo v apríli 2014 v slovenskom preklade. Prvý krát bol vydaný v roku 1977 a bol preslávený filmom od režiséra Stanleyho Kubricka, kde si hlavnú úlohu zahral Jack Nicholson.

 

Z anglického originálu Doctor Sleep preložila Marína Gálisová. 

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Doktor Spánok

 

Dick sa dlho len pozeral, ničoho sa nedotýkal, potom prikývol. „Poďme sa pozrieť, či je Danny hore a funguje.“ Veľmi nefungoval, ale Wendy aspoň trošku spadol ka­meň zo srdca pri pohľade na synovu tváričku, na ktorej sa objavila radosť, keď uvidel, kto sedí na jeho posteli a tra­sie ho za plece.

(ahoj, Danny, priniesol som ti darček)

(nemám narodeniny)

Wendy ich pozorovala a vedela, že sa rozprávajú, no nevedela o čom.

Diek nahlas povedal: „Vstávaj, môj milý. Pôjdeme sa prejsť po pláži.“

(Dick, ona sa vrátila. Pani Masseyová z izby 217 sa vrátila) Diek ho znovu potriasol za plece. „Hovor nahlas, Dan. Desíš mamu.“

„Aký je to darček?“ spýtal sa Danny.

Diek sa usmial. „Tak je to lepšie. Rád ťa počujem a Wendy tiež.“

„Áno.“ Viac sa neodvážila povedať. Lebo by si uvedo­mili, ako sa jej trasie hlas, a báli by sa o ňu. To nechcela.

„Kým sa vrátime, mohla by si umyť kúpeľňu,“ povedal jej Diek. „Máš gumené rukavice?“

Prikývla.

„Dobre. Navleč si ich.“

 

Pláž bola o tri kilometre ďalej. Okolo parkoviska stáli gý- čovo vyčačkané prímorské atrakcie — stánky s koláčmi, hotdogmi aj so suvenírmi —, ale bol koniec sezóny a kšefty im nešli ktovieako. Dick a Dan mali pláž v podstate pre seba. Celou cestou autom sem držal Danny na kolenách svoj darček — podlhovastý balíček, pomerne ťažký a zaba­lený v striebornom papieri.

„Keď sa trochu porozprávame, môžeš ho rozbaliť,“ po­vedal mu Diek.

Kráčali tesne za čiarou vín, piesok tam bol tvrdý a lesk­lý. Danny šiel pomaly, lebo Diek bol už dosť starý. Jedné­ho dňa zomrie. Možno už čoskoro.

„Ešte pár rokov vydržím,“ povedal Diek. „Tým sa netráp. A teraz mi povedz o tom, čo sa stalo v noci. Nič nevynechaj.“

Dlho to netrvalo. Najťažšie bolo hľadať slová, ktorými by vysvetlil hrôzu, čo stále cítil, a to, ako sa tá hrôza mie­šala s dusivou istotou — keď ho už pani Masseyová našla, viac ho neopustí. No keďže sa rozprával s Dickom, slová vlastne nepotreboval. Aj tak ich zopár našiel.

„Vráti sa. Viem to. Bude sa vracať a vracať a raz ma dostane.“

„Pamätáš sa, ako sme sa zoznámili?“

Dannyho zmena témy síce prekvapila, ale prikývol. Hallorann ho aj s jeho rodičmi previedol hneď v prvý deň po Peknej vyhliadke. Teraz sa mu to zdalo strašne vzdialené.

„A pamätáš sa, ako som sa ti prvý raz ozval v hlave?“

„Jasné.“

„Čo som povedal?“

„Spýtal si sa ma, či chcem ísť s tebou na Floridu.“

„Presne. A aký to bol pocit, vedieť, že už nie si sám? Že nie si jediný?“

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055138435
Autor: Stephen King
Rok vydania: 2014
Počet strán: 640
640
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Dátum plánovaného vydania: 10.6.2014
Žáner: Detektív+thriller
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3843-5
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Stratení nájdení: Šialený a pomstychtivý čitateľ
13.11.2015

Majstrovský nadupaný triler o čitateľovi, ktorého posadnutosť obľúbeným spisovateľom zájde až príliš ďaleko...

viac
Kniha Mráz: Ani Stephen King by sa nemusel hanbiť
11.6.2015

Mrazivá detektívka, ktorú nebudete schopní odložiť! Nemusel by sa za ňu hanbiť ani Stephen King. S módnou vlnou severského krimi síce nemá nič spoločné, no zimomriavky vám rozhodne spôsobí.

viac
Posledná možnosť: Nakúpte bestsellery v akcii a dostanete darček!
25.5.2015

Vyhrávajte a nakupujte v akcii! Vydavateľstvo Ikar oslavuje 25 rokov svojho založenia, vy dostávate 25 percentné zľavy a atraktívne ceny. Ak si do nedele 31.5. (vrátane) objednáte v internetovom kníhkupectve iPark.sk niektorý z nižšie uvedených titulov, automaticky naň dostanete zľavu 25%. To však nie je všetko. Okrem toho môžete získať až 25 hodnotných cien. Plus, ku každej objednávke nad 30...

viac
Pre tých, čo sa radi boja a túžia po napätí
27.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať dnešnou mrazivou ponukou trilerov, detektívok a hororov.

viac
Už len týždeň: Výpredajová Last minute akcia na top tituly!
25.7.2014

Ako mnohí knižní fanúšikovia už vedia, internetový obchod iPark.sk pripravil v spolupráci s vydavateľstvom Ikar atraktívnu ponuku na približne 1000 titulov so zľavou 35%. Ide o letnú Last minute akciu, ktorá potrvá už len týždeň - do štvrtka 31. júla. Dnes dávame do pozornosti prvú časť výberu spomedzi top titulov. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Nový Stephen King vám opäť spôsobí nočné mory!
10.6.2014

Len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka. Dospel, teraz je ošetrovateľom v zapadnutom hospici a jeho špecialitou je byť oporou zomierajúcim. Možno za to môže jeho „dar“. Danny Torrance vidí mŕtvych ľudí, je obdarený „žiarením“ a tak pomáha prechádzať cez prah smrti umierajúcim. Dostane za to prezývku Doktor Spánok.

viac
Zvláštne schopnosti 5-ročného chlapca naháňajú strach
14.5.2014

Má iba 5 rokov, no nie je obyčajný. Má zvláštne schopnosti a vycíti zlo. Máva hrozivé sny a hotel, do ktorého sa nasťahoval spolu s rodičmi, v noci ožíva... V prezidentskom apartmáne uvidí krv a kúsky mozgu na stene... Varujú ho, aby nechodil do izby 217. „Niečo videla v izbe, kde... sa stalo niečo zlé. V izbe číslo 217. Musíš...

viac

Recenzie knihy Doktor Spánok | Stephen King
100%
1 recenzia

Ohodnoť knihu
14.08.2014, 10:25
0
... a pokračovanie je podľa môjho názoru ako málo krát, oveľa lepšie.

Čitatelia si ku knihe Doktor Spánok kúpili tieto tituly

Žiarenie

12,72 € (zľava 20 %)

Manželka 22

11,12 € (zľava 20 %)

Priechod

15,92 € (zľava 20 %)

Havranie dievča

11,92 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

O autorovi
Stephen King

Stephen Edwin King 21. september 1949

 

Americký spisovateľ Stephen Edwin King sa narodil 21. Septembra 1947 v štáte Maine.  Jeho hlavným žánrom sú horory, fantasy príbehy a vedecká fantastika. Napísal viac ako päťdesiat románov, ktoré sa predali po celom svete vo viac ako 350 miliónov kusov a to je informácia len z konca roku 2006. 

 

Mnoho z kníh Stephena Kinga bolo sfilmovaných. Najviac sa odohrávajú v štáte Maine, kde má trvalé bydlisko.  Stephen King je v poradí druhý syn Kingovcov. Rodičia sa rozviedli a potom ich vychovávala mama. Základnú školu dokončil v Durhame v štáte Maine.  Strednú školu skončil v roku 1966 a pokračoval na University of Maine, kde študoval angličtinu a tvorivé písanie.  Jeho prvá práca bolo písanie poviedok do časopisov. Privyrábal si aj rôznymi inými brigádami. V roku 1971 sa zamestnal ako učiteľ na strednej škole.

 

Prvý krát okúsil písanie, keď začal písať do novín svojho brata. Písal o televíznych show. Svoje prvé knižné pokusy boli žánru sci-fi a vydával ich na svoje náklady.  Prvý úspech dosiahol v roku 1973. Vtedy práva na jeho knihu Carrie odkúpilo isté vydavateľstvo za skoro pol milióna dolárov.

 

Tvorba Stephena Kinga:


Dallas 63,  Pytel kostí, Temná púle, a teraz novinka Joyland o poslednom zábavnom parku v Severnej Karolíne, kde sa dejú rôzne čudesné a strasšidelné veci. 

 

 

 

Ďalšie knihy autora
Odporúčame
Sme na Facebooku

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup