Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Bridget Jonesová - S rozumom v koncoch, 2. vydanie

5 0
100%
od Helen Fieldingová z vydavateľstva Ikar, a.s.
Ikar, a.s.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 12,90 €
Zľava: 2,58 € (20 %)
Naša cena: 10,32 €
Posielame do 3 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Bridget Jonesová - S rozumom v koncoch, 2. vydanie

Popis knihy Bridget Jonesová - S rozumom v koncoch, 2. vydanie (Helen Fieldingová)

Nevyspytateľná tridsiatnička Bridget Jonesová po mnohých peripetiách zakotvila v náručí Marka Darcyho a je konečne šťastná, hoci postavu ešte vždy nemá ideálnu a trápne situácie vyrába ako na bežiacom páse. Tentoraz celé mesiace žije s obrovskou dierou v obývačkovej stene, vyberie sa lyžovať bez lyží a dokonca sa ocitne v thajskom väzení. Tu zväčša domorodé spoluväzenkyne zaujme nielen veľkosťou svojej spodnej bielizne, ale najmä úprimnou, priateľskou povahou, konečne schudne a dosiahne vytúžené duchovné osvietenie. Pravdaže, po boku s nekonečne trpezlivým, milujúcim Markom Darcym.Už prvý román Helen Fieldingovej Denník Bridget Jonesovej (1994, Ikar 2001, 2014) denník Guardian zaradil medzi desať najlepších románov 20. storočia a zarezonoval aj vo filmovom spracovaní v hlavných úlohách s Renée Zellwegerovou, Hughom Grantom a Colinom Firthom (2001). Druhé pokračovanie príbehu pochabej televíznej moderátorky Bridget Jonesová – S rozumom v koncoch za ním v ničom nezaostalo v knižnej (1996, Ikar 2002, 2014) ani vo filmovej podobe (2004). Oba romány vyšli v preklade v štyridsiatich krajinách a predalo sa viac ako 15 miliónov výtlačkov.So starnúcou, ale stále neodolateľnou Bridget sa stretneme aj v treťom voľnom pokračovaní série s názvom Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa (Ikar 2014).

 

Z anglického originálu Bridget Jones – The Edge of Reason (Picador, an imprint of Macmillan Publishers, Ltd., London 1999) preložila Tamara Chovanová.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Bridget Jonesová - S rozumom v koncoch, 2. vydanie


11.17 Vlastne je super, že mi dal urobiť interview. Je to veľ­ká zodpovednosť - samozrejme, relatívne. Nemám ta­kú zodpovednosť ako človek, ktorý rozhoduje, či vyšle do Iraku strely s plochou dráhou letu, alebo ten, ktorý drží pri operácii srdca svorku na hlavnej chlopni -, ale v kaž­dom prípade mám možnosť trochu pred kamerou podu­siť zabijaka líšok a zapísať sa do povedomia ľudí ako Jere- my Paxman, ktorý si podal iránskeho - alebo irackého? - veľvyslanca.

11.20           Možno ma požiadajú, aby som pripravila do večer­ných správ príspevok zo súdneho procesu.

11.21           Alebo sériu krátkych špecializovaných reportá­ží. Hurá! Radšej sa vrhnem na tie výstrižky... Ach. Tele­fón.

11.30 Najprv som ho chcela ignorovať, ale potom som si pomyslela, že by to mohol byť ctihodný Hugo Boynton, zabijak líšok, a chce mi poradiť, ako sa okolo sýpok a pra- sacích chlievov dostanem na miesto, a tak som zdvihla. Bola to Magda.

„Ahoj, Bridget! Len som ti chcela povedať... do šerblíka! Do šerblíka! Urob to do šerblíka!“

V pozadí sa ozval hlasný úder, zvuk tečúcej vody a krik, asi ako keď Srbi masakrujú moslimov, a potom výkriky: „Mamička ti dá na zadok! Mamička ti dá na zadok!“ ako z verklíka.

„Magda!“ zvolala som. „Si tam?“

„Prepáč,“ povedala, keď sa konečne vrátila k telefónu. „Len som ti chcela povedať... daj si pinďúra do šerblíka! Ak ho necháš vonku, všetko pôjde na dlážku!“

 

„Mám kopu práce,“ zastonala som. „O dve minúty mu­sím vyraziť do Leicestershiru...“

„No super, fajn, to stačí, vy ste všetci úžasní a dôležití, iba ja trčím doma s dvoma krpcami, ktorí ešte nevedia ani ceknúť. Len som ti chcela povedať, že som dohovorila s mojím remeselníkom, aby ti zajtra prišiel urobiť polič­ky. Prepáč, že som ťa obťažovala svojimi domácimi sta­rosťami. Volá sa Gary Wilshaw. Čau.“

Prv ako som jej stihla zavolať naspäť, telefón znova za­zvonil. Volala vzlykajúca Jude.

„No tak, Jude, no tak,“ upokojovala som ju, slúchadlo som si strčila pod bradu a usilovala sa napchať výstrižky do kabelky.

„To ten Hajzel Richard. Bééééééé.“

Ach bože. Po Vianociach sme so Shaz presvedčili Jude, že ak sa bude čo len raz baviť s Hajzlom Richardom o jeho probléme s dodržiavaním záväzkov, pohltia ju pohyblivé piesky a dostane sa do blázinca, takže potrvá celé roky, kým ju prepustia do domáceho ošetrenia, a ani si nebudú môcť vyjsť spolu na výlet, zájsť do partnerskej poradne ani si plánovať spoločnú budúcnosť.

Vo veľkolepom návale sebalásky mu dala kopačky, ostrihala si vlasy a do svojho seriózneho zamestnania v City začala chodiť v koženej bunde a bedrových džín- soch. Všetci tí Hugovia, Johnnyovia a Jerryovia v pási­kavých košeliach, ktorí kedy uvažovali, čo sa skrýva pod Judiným kostýmom, sa náhle dostali do stavu priapické- ho šialenstva a teraz jej každý večer niektorý z nich volá. Ale ona stále smúti za Hajzlom Richardom.

„Práve som triedila veci, ktoré tu nechal, a chcela som ich vyhodiť, a pritom som našla jednu príručku... príruč­ku... s názvom... s názvom...“

„No tak. No tak. Len mi to povedz.“

„S názvom Ako randiť s dvadsiatkami: sprievodca pre mužov nad tridsaťpäť. “

Podrobnosti

Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
EAN: 9788055134352
Autor: Helen Fieldingová
Rok vydania: 2014
Počet strán: 352
352
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 145x227 mm
Dátum plánovaného vydania: 22.5.2014
Druh tovaru: Kniha
Kniha
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
ISBN: 978-80-551-3435-2
Vydanie: 2

Zaujimavé články ku knihe

Plaťte menej ako ostatní: Veľká jesenná akcia!
6.10.2014

Vychutnajte si jeseň s dobrou knihou! A ešte aj výrazne ušetrite. Internetový obchod iPark.sk, ktorý získal zlatý certifikát spokojnosti zákazníkov, si pre vás pripravil super ponuku. Desiatky publikácií za skvelé ceny. Nechajte sa inšpirovať.

viac
Jedinečná zľava: Filmové hity v akciovej cene na papieri!
29.7.2014

Mnohí ste ich videli už v telke alebo kine, no čo tak im dať úplne iný rozmer? Vyberte si filmové knihy v jedinečnej Last minute ponuke, ktorú si pre vás pripravil internetový obchod iPark.sk v spolupráci s vydavateľstvom Ikar. Okrem spomínaných publikácií nájdete stovky ďalších titulov so zľavou 35%. Vyberie si každý.

viac
Bridget Jonesová pokračuje: Zbláznila sa do nového chlapa
25.5.2014

Bridget sa vracia v novom príbehu Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa a znova sa budete baviť a užívať si jej dobrodružstvá. Prešlo totiž pätnásť rokov, odkedy sme sa zoznámili s očarujúco nevyspytateľnou Bridget a sledovali jej dobrodružstvá aj v druhom pokračovaní príbehu. Dnes už má Bridget päťdesiatjeden rokov, sama vychováva dve deti, píše scenár a (zasa raz) sa všemožne...

viac

Recenzie knihy Bridget Jonesová - S rozumom v koncoch, 2. vydanie | Helen Fieldingová
100%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Bridget Jonesová - S rozumom v koncoch, 2. vydanie kúpili tieto tituly

Červený kapitán

10,36 € (zľava 20 %)

Jak drahé je zdarma?

10,11 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup