Telefonický kontakt:      0902 402 204

Vyberte si z viac ako 100 odberných miest na Slovensku. Viac informácii tu.

Ohodnoť knihu

Kniha: Najkrajšie pešie prechody

4 0
90%
od Daniel Kollár, Tomáš Trstenský z vydavateľstva DAJAMA, s.r.o.
DAJAMA, s.r.o.
2014
slovenský
slovenský
Bežná cena: 11,95 €
Zľava: 2,39 € (20 %)
Naša cena: 9,56 €
Posielame do 5 pracovných dní In Stock


Ukážka z knihy Najkrajšie pešie prechody

Popis knihy Najkrajšie pešie prechody (Daniel Kollár, Tomáš Trstenský)

Šiesta kniha Najkrajšie pešie prechody z edície Po Slovensku je určená predovšetkým peším turistom a nadväzuje na prednedávnom knižne spracované pešie okruhy či hrebeňovky z tejto série. Turisticky najatraktívnejším územím na Slovensku sú Tatry a Nízke Tatry a z týchto pohorí si v knihe peší turisti nájdu 11 prechodových trás. Mimoriadnemu záujmu milovníkov pešej turistiky sa teší aj Slovenský raj, Malá Fatra či Veľká Fatra, ktoré sú zastúpené štyrmi trasami. Zostávajúcich desať výletov je z rôznych (aj menej známych) pohorí Slovenska. Oboznamujú s miestami, ktoré možno nie sú až také navštevované, avšak patria k skutočným turistickým lahôdkam. Okrem základného opisu každej trasy ani v tejto knihe nechýbajú zaujímavosti súvisiace s jednotlivými miestami, cez ktoré výlet prechádza. Samozrejmosťou sú výškové profily, výrezy máp s priebehom trasy a podrobné praktické informácie časových rozvrhov, stúpaní, klesaní a náročnosti. Texty sú doplnené takmer 220 farebnými fotografiami.

Ukážka z knihy: Najkrajšie pešie prechody


Súľovskými skalami

Ozdobou stredného Považia sú Súľovské skaly - príťažlivé skalné mesto s množstvom skalných veží, okien a brán oddelených lbokými tiesňavami, roklinami a dolinami. Lemujú Súľovskú kotlinu a prechod ich najkrajšími časťami patrí k turistickým lahôdkam.


Súľovské skaly

Geologický vývoj Súľovských skál a Súľovskej kotliny je veľmi zaujímavý. Pôvodne zvýšený stred sa opticky znížil a zmenil na kotlinu, zatiaľ čo obvodové časti sa stali jej horskou obrubou. V nej možno pozorovať dva hlavné prstence skál, pričom na skalné útvary je bohatší vnútorný prstenec. Takmer súvislé skalné mesto leží v časti hrebeňa medzi Súľovskou tiesňavou poniže Súľova a vrchom Roháč. Vysokými skalnými stenami vyniká najmú tiesňava a severne od nej sa dvíhajúce skalné mesto. Početné skalné steny, veže a bašty dotvárajú charakter tohto prostredia.


Rozprávková krajina

Krajina Súľovských skál je výsledkom pôsobenia vonkaších činiteľov (dažďa, ľadu a vetra) na veľmi tvárny materiál, aký predstavujú zlepence. K najkrajším skalným útvarom patrí 13m vysoká Gotická brána či skalný hríb a mnoho ďalších prírodných výtvorov s fantáziu podnecujúcimi názvami. Zo Súľovskej tiesňavy možno napríklad vstúpiť do skál s menom Organy. Blízko Súľova sa zase nachádzajú Sklaky s názvami Sova a Sovička či Smrčok. Neďaleko Gotickej brány v skalách objavíme Spiaceho dinosaura. Pri výstupe k hradu Súľov od Súľova prejdeme popri Indiánovi a pod Roháčom sa v skalách skrýva jaskyňa Šarkania diera. Neďaleká skala pripomínajúca tvary ženského tela dostala názov Mária Terézia. Bizarný sklaný útvar Budzogáň pod Žibridom akoby donedávna naozaj patril lesnému obrovi, ktorý ho tam hodil.

 

 


Podrobnosti

Vydavateľstvo: DAJAMA, s.r.o.
EAN: 9788081360237
Autor: Daniel Kollár, Tomáš Trstenský
Rok vydania: 2014
Počet strán: 206
206
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
slovenský
Rozmery: 130x218 mm
Rok poslednej dotlače: apríl, 2016
Dátum plánovaného vydania: 8.10.2015
Edícia: Po Slovensku
Po Slovensku
Žáner: Cestovanie, sprievodcovia
ISBN: 978-80-8136-023-7
Vydanie: 1

Zaujimavé články ku knihe

Kniha Najkrajšie cyklotrasy Záhorie a Podunajsko: 25 naj tipov
25.6.2015

V Edícii po Slovensku vyšla ďalšia chuťovka pre milovníkov dvoch kolies. Najkrajšie cyklotrasy obsahuje 25 najkrajších cyklotrás na Záhorí a v Podunajsku, tipy a zaujímavosti na trasách, profily, itineráre a prevýšenia, mapky so zakreslenými trasami a 134 farebných fotografií.  

viac
Kniha Pamätné izby: Pamätné izby slovenských osobností: Spoznajte kultúrne krásy našej krajiny
11.3.2015

100 známych osobností kultúrneho života. Pavol Dobšinský, Margita Figuli. Peter Jilemnický. Andrej Sládkovič. Ľudmila Podjavorinská. Či Martin Kukučín. Od Kostolišta na západe Slovenska, cez severnú Oravskú Polhoru, južné Komárno, až po východnú Topoľu.

viac
Kniha Pamätné izby: Spoznajte kultúrne krásy našej krajiny
26.2.2015

100 známych osobností kultúrneho života. Pavol Dobšinský, Margita Figuli. Peter Jilemnický. Andrej Sládkovič. Ľudmila Podjavorinská. Či Martin Kukučín. Od Kostolišta na západe Slovenska, cez severnú Oravskú Polhoru, južné Komárno, až po východnú Topoľu.

viac
Spoznajte všetky naše krásy: Tipy na slovenskú dovolenku, ktorá stojí za to!
25.6.2014

Prečo by ste mali cestovať tisícky kilometrov za novými zážitkami, keď máte kopec krásy rovno pod nosom? Mnohí z nás sa počas leta vyberú za hranice Slovenska, aby si oddýchli niekde pri mori. A pritom krajina pod Tatrami ponúka toľko možností. So správnym sprievodcom v rukách si prídu na svoje úplne všetci. Veľkí aj malí, milovníci pekných ciest, zvedavci, cyklisti,...

viac
Slovensko sa oplatí vidieť: 25 najkrajších peších prechodov
30.5.2014

Milovníci pešej turistiky dostali knižku, na ktorú už dlho čakali. V edícii Po Slovensku pribudli Najkrajšie pešie prechody, ktoré nadväzujú na pešie okruhy či hrebeňovky z tejto série. Milovníkom turistiky a slovenskej prírody sa tak do rúk dostáva ďalšia lahôdka.

viac

Recenzie knihy Najkrajšie pešie prechody | Daniel Kollár, Tomáš Trstenský
90%
0 recenzií

Ohodnoť knihu

Čitatelia si ku knihe Najkrajšie pešie prechody kúpili tieto tituly

Najkrajšie autotrasy

9,56 € (zľava 20 %)

Uspávač

11,92 € (zľava 20 %)

Cesta ke zdraví

8,95 € (zľava 20 %)

Knihy, ktoré by vás mohli zaujímať

Garancianákupu.sk

Lístky a vstupenky môžete kúpiť na

 

Máš málo miesta na disku? Ulož si

dokumenty, súbory a e-knihy na

uschovna.sk

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 Porovnanie cien na Pricemania.sk

Porovnanie cien na Pricemania.sk

 

Bezpečný nákup